10.02.2023 | 1. SFL
Vodilni trio prepričljivo, Dobrepolje s preobratom

Končan je 18. krog 1. SFL. Prvenstvo, do konca rednega dela so še trije krogi, se nadaljuje 24.2., prihodnji petek in sobota bosta minila v znamenju finalnega turnirja pokala Terme Olimia in finala Ženskega futsal pokala.

Vrnitev Čujca

Vodilni Dobovec je danes gostoval na Obali in prepričljivo z 8:2 premagal FC Bronx. Dobovec je dileme okoli zmage rešil že do konca 1. polčasa, ki ga je dobil s 5:1. Po štirih tednih se je v ekipo vrnil Kristjan Čujec, ki se je vpisal med strelce v 10. minuti, ko je zabil za 3:0. Gostujoči trener Kujtim Morina je vesel, ker sta gole zabili tudi južnoameriški okrepitvi – Santos je bil uspešen za 0:4, Echavarria pa za 1:7.

Suban na vrh lestvice strelcev

Drugouvrščeni Siliko je v Kobaridu potrdil dobro formo in prišel do prepričljive zmage. Varovanci trenerja Mileta Simeunoviča so zmagali z 11:1, prvo ime tekme pa Jure Suban, ki je s petimi nocojšnjimi goli prišel do 22 golov in prvega mesta na lestvici strelcev 1. SFL. Gostje so tekmo sebi v prid proti oslabljenim domačinom odločili v 1. polčasu, ki so ga dobili s 6:0.

Suvereni meteorji

Podobno resno in zavzeto je odigrala tudi 3. ekipa 1. SFL. KMN Meteorplast Šic bar je doma z 9:5 odpravil Sevnico, ki je v 21. minuti izgubljala 8:0, potem pa do konca 40. minute omilila poraz. V domači vrsti se je s tremi goli izkazal Tilen Rajter.

Dramtično v Dobrepolju

Precej bolj napeto in izenačeno pa je bilo v Dobrepolju, kjer si je derbi spodnjega dela prvenstvene lestvice ogledalo kar 280 gledalcev. V prvem polčasu gola niso videli, potem med 28. in 37. kar pet.

Sifet Liđan je v 28. minuti popeljal Dobrepolje v vodstvo 1:0, v naslednji minuti je s 6-metrovke poravnal Tim Lipovšek. Ob tem je bil izključen domači sidraš Matevž Sodič.

Ko se gostujoče veselje ob izenačenju rezultata na 1:1 še poleglo ni, že je za 1:2 zadel Patrick Osredkar. Domačini se niso predali – Tomaž Pustotnik je v 34. minuti poravnal rezultat, Kevin Strnad pa je v 63. tekmi v 1. SFL zabil 10. gol, vreden treh točk.

1.SFL, 18. krog, 10.2.
KMN Oplast Kobarid – Siliko Vrhnika 1:11 (0:6)
0:1 Janež (5.), 0:2 Suban (10.), 0:3 Suban (11.), 0:4 Đurić (12.), 0:5 Klinc (18.), 0:6 Suban (20.), 0:7 Mohorič (23.), 0:8 Suban (26.), 0:9 Klinc (28.), 0:10 Suban (36.), 1:10 Hrast (39.), 1:11 Kavčič (39.)

KMN Meteorplast Šic Bar – KMN Sevnica 9:5 (7:0)
1:0 Rajter (2.), 2:0 Rajter (8.), 3:0 Goznik A. (8.), 4:0 Ruis Alen (11.), 5:0 Rajter (14.), 6:0 Goznik A. (15.), 7:0 Ruis Aljaž (20.), 8:0 Ruis Aljaž (21.), 8:1 Drobne (23.), 8:2 Drobne (28.), 8:3 Martič (29.), 8:4 Žičkar (39.), 9:4 Tkalčič (39.) 9:5 Lužar (40.).

KMN Bronx Škofije – FK Dobovec 2:8 (1:5)
0:1 Matoševič (5.), 0:2 Pasariček (6.), 0:3 Čujec (10.), 0:4 Santos (14.), 1:4 Peroša (16.), 1:5 Čeh (20.), 1:6 Pasariček (28.), 1:7 Echavarria (33.), 2:7 Zajc (35.), 2:8 Cesarec (36./10m)

FK Dobrepolje – ŠD Mlinše 3:2 (0:0)
1:0 Liđan (28.), 1:1 Lipovšek (29.), 1:2 Osredkar (31.), 2:2 Pustotnik (34.), 3:2 Strnad (37.)