04.11.2009 | 1. SFL
Selektor poklical tudi tri novince
Slovenska članska futsal reprezentanca bo v soboto in nedeljo (7. in 8.11.) opravila nove dvodnevne priprave v Laškem. Selektor Andrej Dobovičnik je na priprave povabil 18 igralcev, prisotni tudi trije novinci: Sebastijan Drobne, Marko Hrvatin in Danijel Pantič.

Selektor je pojasnil, zakaj se je odločil in tokrat na priprave povabil kar 18 igralcev.

»Razlog je jasen. Ko bomo odpotovali v Iran, kjer nas čaka naslednje naše gostovanje (23. in 24.11.), z nami ne bo igralcev aktualnega državnega prvaka Puntarja Casina Safir, ki bo ravno v tem času v okviru lige prvakov igral na turnirju na Češkem.«

Priložnost bodo tako dobili trije novi igralci, ki so se kalili v reprezentanci U21, ki jo je nazadnje kot selektor vodil Zoran Tesko.

»Na priprave v Laško sem povabil Marka Hrvatina iz Izole, Danijela Pantiča iz Litije ter Sebastijana Drobneta iz Sevnice.  Prav je, da ti fantje dobijo priložnost, saj gre z njimi računati tudi v prihodnje. Je pa poziv za njih prišel malce prej, tudi zato, ker ima Puntar Casino Safir obveznosti v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju.«

Selektor da jasno vedeti, da računa na mlade ase.

»Vsekakor! Priložnost, ki so jo dobili, je potrebno izkoristiti, najverjetneje pa bodo kar vsi trije tudi potovali na naše naslednje gostovanje v Iran.«

Azijska reprezentanca je v tem trenutku osma zasedba na svetu, kar je zagotovo tekmec vsakega spoštovanja vreden.

»Prepričan sem, da bomo v Iranu precej več časa igrali na svoji polovici, kot je bilo to v Belgiji, zato bo v prihodnje nekaj več pozornosti namenjeno prav naši igri v obrambi.«

Selektor se je ozrl tudi na zadnji dve srečanji, ko je Slovenija gostovala v Belgiji.

»Tekme naše in belgijske reprezentance so bile vedno izredno izenačene in enakovredne. Tako je bilo tudi letos. V prvi smo bili boljši tekmec, a smo v prvem delu naredili tri velike napake, ki so nas stale boljšega rezultata. Drugo srečanje je bilo enakovredno, a s precej več napakami na obeh straneh! Prepričan sem, da bomo te pomanjkljivosti odpravili ter šli kar se da dobro pripravljeni na evropsko prvenstvo.«

Pot do tja je še dolga, prvi korak do Madžarske pa bo narejen že ta vikend, ko boste spet zbrani v Laškem, v stalni bazi, kjer se bo pilila forma za nastop na prvenstvu Stare celine.

»Nadaljevali bomo začeto z zadnjega reprezentančnega zbora. Ponovili bomo nekaj zadev, da z nami korak ujamejo tudi novinci, preučili in preizkusili pa bomo tudi nekaj novosti.«


Tekst: Futsal.si/DP
Foto: Futsal.si/DP

SORODNE NOVICE

  • 04.11.2025 | 1. SFL
    Krog se bo sklenil v Zagorju
    To bo tekma 9. in 3. ekipe 1. SFL Arhides – ŠD Mlinše lovijo svojo drugo letošnjo zmago, Vrhničani pa peto.
  • 01.11.2025 | 1. SFL
    Vrhničani navdušili, a ostali brez osmine finala lige prvakov
    Slovenski prvak v futsalu Siliko Vrhnika je v 3. krogu turnirja glavnega dela lige prvakov (skupina 8) na Kodeljevem v Ljubljani izgubil proti ukrajinskemu Hitu iz Kijeva z 1:2 ter končal nastope v najelitnejšem evropskem tekmovanju.
  • 01.11.2025 | 1. SFL
    Z zmago po osmino finala lige prvakov
    Vrhniški Siliko v soboto zaključuje zgledno organiziran turnir glavnega dela lige prvakov. Na Kodeljevem bodo varovanci trenerja Mileta Simeunoviča lovili zmago in napredovanje v osmino finala. Prva tekma na Kodeljevem se bo začela ob 16. uri, odločilna za prvo mesto pa ob 19. uri.
  • 31.10.2025 | 1. SFL
    Krog gostov
    Po zmagi FK NNIKAS Dobrepolje v Trzinu so tudi petkove tekme postregle s tremi zmagami gostov. Dobovec je pred kamerami Futsal.si s 7:1 slavil zmago v Benediktu, Oplast je s Škofij odnesel točke v Kobarid (4:5), Sevnica je bila s 4:8 uspešna v Ajdovščini. V torek, 4.11., bo še tekma ŠD Mlinše – Siliko Vrhnika, prosta je bila ekipa THE Nutrition Extrem.
  • 31.10.2025 | 1. SFL
    Najprej počitek, v soboto po zmago
    „V soboto nas čaka tekma proti najboljši ekipi naše skupine. Najprej se moramo odpočiti, nato sledi temeljita analiza. Dali bomo vse od sebe, da nam uspe. Kako bomo igrali, bo jasno po analizi. Veseli pa smo, da imamo dan premora – noge so težke,“ je za konec pristavil Ciuha.
  • 31.10.2025 | 1. SFL
    Vodilna v spletnem prenosu iz Benedikta
    Na Škofijah bo gostoval Oplast, v Ajdovščini Sevnica, v Benediktu – tudi v spletnem prenosu na futsal.si – pa FK Dobovec.
  • 30.10.2025 | 1. SFL
    Siliko bo sam odločal o napredovanju med 16 v Evropi
    Slovenski prvak v futsalu, ekipa Silika Vrhnike, je na Kodeljevem v Ljubljani v tekmi 2. kroga turnirja glavnega dela lige prvakov (skupina 8) premagala makedonsko ekipo Forca s 4:2 (2:2).
  • 30.10.2025 | 1. SFL
    Nocoj nov izziv za Vrhničane
    Po sinočnjem remiju proti FC Kyiv Futsal in dobri igri so danes Vrhničani pred novim izzivom. Ob 20. uri v Ljubljani v Športni dvorani Kodeljevo gostijo ekipo Force iz Severne Makedonije. Ob 17. uri se bosta med sabo na Kodeljevem pomerila še ukrajinska predstavnika.
  • 29.10.2025 | 1. SFL
    Siliko na Kodeljevem do nove evropske točke
    V 1. krogu skupine 8 so Vrhničani proti ukrajinski Aurori iz Kijeva igrali 2:2. V četrtek ob 20.00 jih čaka obračun z makedonsko Forco, ki je danes izgubila proti Hitu Kijevu z 2:10.
  • 29.10.2025 | 1. SFL
    Prva zmaga za Dobrepoljce
    Igralci FK NNIKAS Dobrepolje so zabeležili svojo prvo zmago v sezoni 1. SFL Arhides, saj so v Trzinu premagali domači klub s 4:10.

DELI NA