09.02.2024 | 1. SFL
Na Škofijah, v Kobaridu in Sevnici

V Sodražici je bila sinoči že odigrana uvodna tekma 16. kroga 1. SFL. Gostujoči FK Dobovec je pred kamerami Šport TV-ja s 4:1 premagal THE Nutrition Extrem. Petek prinaša tri preostale tekme. KMN Bronx Škofije pričakuje Siliko Vrhnika, KMN Sevnica FK Dobrepolje, KMN Oplast Kobarid pa z novim trenerjem KMN Meteorplast Šic bar.

1.SFL, 16. krog, 8.2.
THE Nutrition Extrem – FK Dobovec 1:4 (0:3)
0:1 Kneževič (5.), 0:2 Anderson (14.), 0:3 Pasariček (28.), 0:4 Pasariček (34.), 1:4 Gregorič (38.)

9.2.
KMN Bronx Škofije – Siliko Vrhnika (20.00)
KMN Sevnica – FK Dobrepolje (20.00)
KMN Oplast Kobarid – KMN Meteorplast Šic bar (20.00)

Vsaka kot finale lige prvakov

Sevnica se dobro drži v tej sezoni in zaseda visoko 4. na lestvici 1. SFL. Danes doma pričakuje Dobrepolje, ki na vsak način išče način za beg z dna lestvice.

„Zavedamo se, da je tekma pri nas za goste eno zadnjih upanj in priložnosti, da začnejo nabirati točke. Tudi zato nas čaka nocoj zahtevna tekma,“ napove trener Sevnice Matej Zakšek. V tej sezoni sta se ekipi pomerili dvakrat: vsakič so slavili domačini, rezultat pa identičen: 3:2.

„Dobro smo se pripravili na goste, zavedamo se svojih kvalitet, ki pa jih bo treba potrditi na terenu. Moramo ostati zbrani in pokazati več želje kot tekmec, ki bo pod pritiskom,“ sklene Zakšek.

Skoraj štiri mesece Dobrepolje že čaka na svojo 2. prvenstveno zmago. Dosedaj je ugnal le Sevnico, z zbranimi štirimi točkami je na 8. mestu. „Vemo, da je to ena od tekem za biti ali ne biti. Dejansko je sedaj vsaka od tekem do konca za nas kot finale lige prvakov. Predvsem smo stopili skupaj. Želim pa si, da tisto, kar govorimo in delamo na treningu, prenesemo na tekmo. Da je konec govorenja o dobri igri in nesrečnih porazih, potrebujemo točke,“ je jasen trener Dobrepolja Dani Kaljevič.

„Sevnica niti ni presenečenje. Igrajo futsal in zmagujejo, spominjajo me na našo lansko podobo v 1. SFL,“ še pristavi Kaljevič.

Z novim trenerjem

V Kobaridu so segli po trenerski menjavi, namesto Mateja Kavčiča sta prišla nekdanja igralca Oplasta, tudi reprezentanta, Jaka Sovdat in Primož Zorč, v vlogi glavnega trenerja pa Sovdat. „Še enkrat hvala klubu Oplast za izkazano zaupanje. Čez noč ne moremo spremeniti veliko, a bomo spremenili sčasoma vse. Po prvih treningih so igralci navdušeni, tudi sam bi jih pohvalil za zavzeto delo,“ začne Jaka Sovdat, ki bo moral v petek brez Tiana Uršiča. „V goste nam prihaja KMN Meteorplast Šic bar, ki je zelo dobra ekipa, v njej pa deluje moj prijatelj Tomislav Novak,“ za konec prve najave Sovdat polaska gostom z željo, da bi s pozitivnim rezultatom začel svojo novo delo. Sovdat bo nocoj debitiral na klopi 1. SFL. Prej je deloval v mlajših klubskih selekcijah.

Po zgodovinski uvrstitvi na zaključni turnir pokala Terme Olimia, ki bo 8. in 9. marca v Podčetrtku, čaka ljutomersko ekipo ponovno dolgo potovanje v Kobarid, kjer bo na sporedu še tretji obračun v tej sezoni z Oplastom. Dosedanja sta se končala z neodločenima izidoma. Sredi novembra v Ljutomeru je bilo 3:3, v Kobaridu pred slabim mesecem pa 2:2. Prleki odhajajo v Kobarid brez Tilna Rajterja in Alena Ruisa, ki okrevata po poškodbah in bosta svoje soigralce še nekaj časa spremljala s tribune, manjkal bo tudi vratar Luka Lovrec, ki je imel v minulih dneh reprezentančne obveznosti in ni treniral z ekipo. Po slavju na pokalni tekmi v Sevnici je ljutomersko moštvo opravilo par dobrih treningov in se z veliko optimizma odpravlja na drugi konec Slovenije. "Čaka nas dolga pot. Nasprotnik ima novega trenerja, zato bodo sigurno nekaj spremenili v svoji igri. Zaradi tega smo se malce težje pripravili na njih, ampak mislim, da smo kljub temu dobro pripravljeni. Zadnje časa treniramo dobro. Pričakujem našo zmago," je po sredinem treningu dejal Rok Šnofl, ki je začetek sezone izpustil zaradi operativnega posega, v nadaljevanju pa v osmih prvenstvenih obračunih dosegel tri zadetke.

Razigrani Siliko na Škofije

Na Škofijah pri domačemu KMN Bronx Škofije gostuje vodilni Siliko.

„K nam prihajam ekipa, ki je trenutno v najboljši formi, kar pomeni, da nas spet čaka velik izziv. Cilj je pokazati željo in borbo kot proti Dobovcu, kar nam je uspelo na prvi tekmi prejšnji torek. V nasprotnem primeru in brez pravih atributov nas lahko hitro doleti podobna usoda kot proti Dobovcu prejšnji petek,“ je trener škofjotov Nebojša Vajič mojstrsko zadnji dve prvenstveni tekmi s prvaki izkoristil za najavo tekme proti Siliku, čigar reprezentanti so minule dni navdušili v dresu Slovenije na tekmah proti Hrvaški.

„V ponedeljek in torek smo trenirali brez reprezentantov, v sredo pa smo bili vsi. Bronxi so v domači dvorani čisto druga ekipa kakor v gosteh. Zato nas čaka zelo zahtevno gostovanje. Vseeno verjamem, da bomo odigrali na visokem nivoju in vknjižili zmago,“ pa v napovedi pove trener Silika Mile Simeunovič.

Tekst: D.P.
Foto: KMN Meteorplast Šic bar

SORODNE NOVICE

  • 20.03.2026 | 1. SFL
    Še trije krogi do konca rednega dela
    Petek prinaša pet tekem, ki bi lahko že dale tudi končno podobo udeležencev končnice. ŠD Mlinše gostijo THE Nutrition Extrem, Siliko Vrhnika pa KMN Bronx Škofije. V Sevnico prihaja PJ Joco Benedikt, Avtocenter Crono Ajdovščina gosti FK NNIKAS Dobrepolje, KMN Oplast Kobarid pa Futsal klub Dobovec. Prosta je ekipa CREA FC Trzin.
  • 14.03.2026 | 1. SFL
    Siliko po preobratu do zmage v Ajdovščini
    V 19. kolu 1. SFL Arhides je KMN Bronx Škofije doma s 3:0 porazil Sevnico. FK NNIKAS Dobrepolje je s 7:3 slavil zmago v Zagorju, CREA FC Trzin je bil z 1:0 boljši od THE Nutrition Extrem, PJ Joco Benedikt je premagal KMN Oplast Kobarid. V soboto še zmaga Silika Vrhnika v Ajdovščini.
  • 13.03.2026 | 1. SFL
    Po pokalu spet nazaj v ligaški ritem
    ŠD Mlinše gostijo FK NNIKAS Dobrepolje, CREA FC Trzin pričakuje THE Nutrition Extrem, KMN Bronx Škofije pa KMN Sevnico. V Benedikt k PJ Joco Benedikt prihaja KMN Oplast Kobarid, Avtocenter Crono Ajdovščina gosti Siliko. Tekma v Vipavski dolini bo v soboto, prost je FK Dobovec, novi in stari prvak pokala Terme Olimia.
  • 27.02.2026 | 1. SFL
    Pet tekem, pet zmag domačinov
    Odigran je bil 18. krog 1. SFL Arhides, v katerem niti ena gostujoča ekipa ni ušla porazu. Primorski derbi, poln zadetkov, je pripadel KMN OPLAST Kobarid, ki je slavil s 5:3. S peto zaporedno zmago se je KMN Sevnica utrdila na tretjem mestu. Avtocenter Crono KMN Kix Ajdovščina je v mestu ob reki Savi klonil s 6:3.
  • 27.02.2026 | 1. SFL
    Še pet tekem, potem pa finalni turnir pokala Terme Olimia
    Petek prinaša tekme 18. kroga 1. SFL. Štajerski derbi bo v Rogaški Slatini, v Dobrepolje prihajajo Trzinci, Sevnica gosti Ajdovce, na Vrhniko prihajajo Mlinše, v Kobaridu bo primorski derbi. Prosta je ekipa THE Nutrition Extrem.
  • 20.02.2026 | 1. SFL
    Škofjoti do točke, trojec zmagal v gosteh
    Vodilni Siliko Vrhnika je zmagal na gostovanju v Trzinu, KMN Bronx Škofije in FK Dobovec sta si razdelila točki, KMN Sevnica je zmagala v Zagorju, Oplast iz Kobarida je bil uspešen v Ajdovščini. Dobrepoljci so v sredo zmagali v Sodražici, prosta je bila ekipa PJ Joco Benedikt.
  • 20.02.2026 | 1. SFL
    Petek prinaša še štiri tekme
    V prvi tekmi 17. kroga 1. SFL Arhides je FK NNIKAS Dobrepolje v gosteh tesno s 3:2 ugnal The Nutrition Extrem. Ostale štiri tekme bodo danes. Vodilni Siliko gostuje v Trzinu, bratski derbi bo na Škofijah, primorski pa v Ajdovščini, za primat ob Savi se bo igralo v Zagorju. Prosta je ekipa PJ Joco Benedikt.
  • 18.02.2026 | 1. SFL
    Tesna zmaga Dobrepoljcev
    To je 5. prvenstvena zmaga Dobrepoljcev, ki so (začasno) skočili na 6. mesto; zbrali so 18 točk. Sodražani so v tej sezoni zmagali dvakrat – na 9. mestu so zbrali 14 točk.
  • 18.02.2026 | 1. SFL
    Derbi za uvod v 17. krog
    V sredo se začenja 17. krog 1. SFL Arhides. Uvodna tekma bo v Sodražici, kjer bo pri THE Nutrition Extrem gostoval FK NNIKAS Dobrepolje.
  • 13.02.2026 | 1. SFL
    Pet tekem, pet domačih zmag
    KMN Sevnica je tesno z 2:1 po preobratu ugnala CREA FC Trzin. Futsal klub Dobovec je s hitrim vodstvom 3:0 usmeril tok tekme in na koncu z 8:2 porazil Avtocenter Crono Ajdovščina. Vrhniški Siliko Futsal, tudi aktualni državni prvak, je v 2. polčasu strl odpor gostov THE Nutrition Extrem iz Sodražice. PJ Joco Benedikt je bil doma s 6:0 boljši od KMN Bronx Škofije, KMN OPLAST Kobarid pa je v 39. minuti dosegel zadetek za domačo zmago proti ŠD Mlinše (3:2).

DELI NA