15.03.2024 | 1. SFL
Končuje se redni del 1. SFL

Poleg derbija za 1. mesto so danes na sporedu še tri izvrstne tekme 1. SFL – v Sodražici THE Nutrition Extrem gosti KMN Sevnico, na Škofijah KMN Bronx Škofije KMN Meteorplast Šic bar, v Dobrepolju pa FK Dobrepolje KMN Oplast Kobarid.

Na Vrhniki se bosta Siliko Vrhnika in FK Dobovec pomerila za 1. mesto po rednem delu, KMN Bronx Škofije gre v dodatne kvalifikacije, FK Dobrepolje se poslavlja od 1. SFL. V četrtfinale se bodo uvrstile ekipe od 3. do 6. mesta, ki se bodo med sabo pomerile za polfinale, kjer sta že prej omenjena vodilna. V četrtfinale so uvrščeni KMN Meteorplast Šic bar (kot 3. ekipa rednega dela), medtem ko Oplast, KMN Sevnice in THE Nutrition Extrem lahko še menjajo svoje pozicije od 4. do 6. mesta.

1.SFL, 21. krog, 15.3.
THE Nutrition Extrem – KMN Sevnica (20.00)
KMN Bronx Škofije – KMN Meteorplast Šic bar (20.00)
Siliko Vrhnika – FK Dobovec (20.30)
FK Dobrepolje – KMN Oplast Kobarid (20.30)

Šesti in peti

V Sodražici se bosta udarila domači THE Nutrition Extrem in KMN Sevnica. Domačini so šesti, gostje peti na lestvici, razlika pa tri točke. V tej sezoni sta ekipi enkrat remizirali, enkrat so slavili Sevničani. Če bi hoteli Sodražani pred Sevnico, bi morali zmagati z zadostno razliko. „S potekom sezone smo zadovoljni, cilj smo izpolnili, obstali smo v 1. SFL, zagotovili smo si četrtfinale. Zato bomo danes odigrali povsem sproščeno. Priložnost bodo dobili tudi tisti, ki manj igrajo. V napadu pa bomo preizkusili nekaj različic, ki smo jih pripravili za četrtfinale,“ smelo napove domači trener Nik Jelič, ki se je v tej sezoni izkazal z dobrim vodenjem ekipe.

„Lahko povem, da smo boljše, kot smo bili pred 20. krogom. Okrevamo in se sestavljamo,“ pa iz Sevnice javi trener Matej Zakšek. Tudi v Sevnici so upravičeno zadovoljni s sezono, del sezone so bili celo 4. ekipa lige. Za razliko od lanske sezone so si letos hitro zagotovili obstanek.

Sedmi in tretji

Na Obali bo KMB Bronx Škofije gostil KMN Meteorplast Šic bar. Tekma tekmovalnega naboja nima. Domačini bodo tekmo skušali izkoristiti predvsem za dobro pripravo na dodatne kvalifikacije za 1. SFL, goste pa čaka četrtfinale. „K nam prihaja ekipa, ki je trenutno najboljši formi. Kljub porazu v finalu pokala. V tekmo gremo neobremenjeno, saj ne odloča o ničemer, zato jo lahko izkoristimo kot pripravo na playout tekmi, ki nas čakata po koncu rednega dela,“ je jasen trener škofjotov Nebojša Vajić.

Zanimivost je ta, da sta se ta dva nasprotnika merila v uvodnem krogu novega prvenstva, s tekmo v prenovljeni dvorani na Škofijah pa bosta tudi zaključila redni del. Tekma ne odloča o ničemer. Meteorplast ŠIC bar bo v četrtfinale vstopil kot tretjeuvrščeni, Bronx, ki je sedmi, pa čakajo dodatne kvalifikacije za obstanek med prvoligaši.

Po vrnitvi iz Podčetrtka, kjer je bil minuli konec tedna finalni turnir pokala Terme Olimia, je trener ljutomerske ekipe Robert Grdović namenil igralcem tri dni počitka, pred odhodom na Primorsko pa so opravili le en trening, na katerem so manjkali Vid Kos, Lovro Trdin in Alen Ruis, ki so v sredi gostovanje pri Bronxu v kategoriji U19 zaključili z visoko zmago (12:0). Treningom članske ekipe se je po treh mesecih premora vrnil Tilen Rajter, ki še en čas ne bo igral prvenstvenih tekem, poleg njega pa bodo na petkovi tekmi manjkali Ivan Matan, Tjaž Lovrenčič in Luka Lovrec (vsi poškodovani). "Z Bronxom smo igrali dve tekmi, ki sta bili izenačeni s preveč zadetki v našem golu. Zato bomo z obrambo, kot smo jo prikazali v zadnjih štirih tekmah, dokazali, da lahko vse tri točke prinesemo domov," je pred odhodom na Škofije dejal Tim Lipovšek, ki je v tej sezoni odigral vse tekme v dresu ljutomerskega kluba. Dosegel je šest prvenstvenih zadetkov, od tega je tri zabil tokratnemu nasprotniku. V tej sezoni se je prva tekma na Škofijah končala s 5:5, v Ljutomeru pa z 8:8.

Osmi in četrti

V domači dvorani pa se od 1. SFL poslavlja FK Dobrepolje. „Dvignjene glave želimo odigrati še zadnjo tekmo 1. SFL. Dobro smo trenirali dva tedna, zato želimo danes pustiti dober vtis in se pokazati v dobri luči. Da dokažemo, da zadnja tretjina prvenstva ni bila naključna. To bo tudi poslovilna tekma za Mateja Babnika, ki končuje svojo športno pot, za vse smo mu izredno hvaležni,“ pred tekmo proti Oplastu pove Dani Kaljevič, trener Dobrepolja, ki se seli v 2. SFL – z jasno željo, da se čez leto dni ekspresno vrne med elito.

Oplast, ki danes gostuje v Dobrepolju, prihaja v goste v spremenjeni podobi.
„Poškodbe in kartoni so na zadnji tekmi priložnost za tiste, ki so do sedaj manj igrali. Žal se je Tine Kravanja odločil, da zaključi kariero. Za ves trud se mu zahvaljujemo. Smo pa dobili Danija Vulikiča, povratnika, ki nam bo pomagal v končnici,“ napove trener Oplasta Jaka Sovdat.

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 04.07.2025 | 1. SFL
    Prihodnji četrtek žreb parov 1. SFL
    V žrebu tekmovalnih parov bodo sodelovali FK Siliko Vrhnika, FK Dobovec, KMN Oplast Kobarid, ŠD Mlinše, KMN Bronx Škofije, FK NNIKAS Dobrepolje, KMN Sevnica, THE Nutrition Extrem, FC Mobi Arena Trzin, PJ Joco Benedikt in Avtocenter Crono Ajdovščina.
  • 03.07.2025 | 1. SFL
    Siliko Vrhnika premierno v ligi prvakov
    „Tekmecev še ne poznamo. Vem pa, da švedski futsal napreduje – pod vodstvom hrvaškega selektorja švedska reprezentanca beleži dobre rezultate. Pred nami je zahteven turnir in dolga pot. Naš cilj pa je jasen: zmagati skupino in se uvrstiti v glavni del tekmovanja,“ je po žrebu povedal glavni trener Silika, Mile Simeunovič, ki bo s pripravami na novo sezono začel prvi ponedeljek v avgustu.
  • 02.07.2025 | 1. SFL
    Vrhničani v pričakovanju žreba lige prvakov
    V četrtek, 3. julija, ob 14. uri bo opravljen žreb predkroga in skupin za glavni del tekmovanja. Letošnja liga prvakov ima spremenjen format tekmovanja. Ohranili so predkrog in glavni del, namesto elitnega dela pa so uvedli osmino finala in četrtfinale. Tekmovanje se bo končalo s finalnim turnirjem.
  • 02.07.2025 | 1. SFL
    Novinec v Dobovcu
    FK Dobovec je okrepil svoje vrste. Novi član ekipe, ki jo vodi trener Rok Mordej, je postal U19 reprezentant Slovenije Domen Kokol (letnik 2007).
  • 01.07.2025 | 1. SFL
    Finančne vzpodbude za futsal klube
    Sezona se bo pričela z Dnevom slovenskega futsala, ki bo potekal 6. septembra, gostitelj pa bo ŠD Mlinše. To bo 19. Dan slovenskega futsala.
  • 24.06.2025 | 1. SFL
    V Dobovcu večji poudarek mladim
    V FK Dobovec, v taboru zmagovalca pokala Terme Olimia, so predstavili kadrovske poteze v članski ekipi. Že pred dnevi je FK Dobovec potrdil, da sta ekipo zapustila Matej Fideršek in Leon Jedvaj.
  • 17.06.2025 | 1. SFL
    Izteka se rok za prijavo v 1. SFL
    V prilogi dodajamo obrazce in obrazložitev postopka prijave v FUTSAL tekmovanja NZS za tekmovalno leto 2025/2026, ki bo potekal na naslednji način:
  • 03.06.2025 | 1. SFL
    Prijave v futsal tekmovanja za sezono 2025/2026
    V tekmovanje se lahko prijavijo le ekipe, ki imajo poravnane vse obveznosti do NZS in uradnih oseb tekmovanja.
  • 03.06.2025 | 1. SFL
    Po koncu tekmovalne sezone 2024/2025
    Tekmovanja so se začela 31.8. 2024, ko je bil odigran v Benediktu superpokal, osvojil ga je vrhniški Siliko. Sezona se je sklenila 23.5. 2205, trajala je 265 dni. Skupno je bilo odigranih 536 tekem.
  • 26.05.2025 | 1. SFL
    ŠD Mlinše gosti 19. Dan slovenskega futsala
    Tekmovalna futsal sezona je končana. Piko na i sta postavila Siliko in Dobovec s finalom 30. sezone 1. SFL. Znani pa so že načrti za novo sezono, generalko pred njo pa bomo opravili na Dnevu slovenskega futsala.

DELI NA