30.09.2022 | 1. SFL
Dobovec po zmagi na derbiju na vrh 1. SFL

Dobovec se je z zmago v Ljutomeru zavihtel na 1. mesto 1. SFL. V gosteh sta se treh točk razveselila FK Siliko (s 7:2 boljši od KMN Sevnica) in KMN Oplast Kobarid (s 4:1 premagali ŠD Mlinše). Domačo zmago, prvo v tej sezoni, je vknjižil FC Bronx, ki je bil s 5:1 boljši od Dobrepolja.

1. SFL se nadaljuje 14.10.

1.SFL, 4. krog, 30.9.
ŠD Mlinše – KMN Oplast Kobarid 1:4 (0:0)
1:0 Lipovšek (21.), 1:1 Mohorič (21.), 1:2 Bešter (27.), 1:3 Kovačič (38.), 1:4 Bešter (39.)

KMN Sevnica – Siliko Vrhnika 2:7 (1:1)
0:1 Pirc D. (1./AG), 1:1 Pirc M. (9.), 1:2 Jandrić (25.), 1:3 Vesel (26.), 1:4 Suban (30.), 1:5 Ciuha (35.), 1:6 Jandrić (36./6m), 1:7 Suban (38.), 2:7 Lužar (39.)

KMN Meteorplast Šic bar – FK Dobovec 1:6 (1:3)
0:1 Matošević (4.), 0:2 Mordej (9.), 0:3 Čeh (10.), 1:3 Ruis (16.), 1:4 Pasariček (23.), 1:5 Čujec (31.), 1:6 Peček (39.)

KMN Bronx Škofije – FK Dobrepolje 5:1 (1:1)
0:1 Strnad (6.), 1:1 Peroša (12.), 2:1 Kamenčič (25.), 3:1 Stanić (30.), 4:1 Zajc (37.), 5:1 Peroša (39./10m)

Prvi polčas v Zagorju se je končal brez golov. Zato pa jih je bilo v 2. polčasu kar pet. Domačini so že v prvem napadu izkoristili neodločnost Oplasta in povedli 1:0. Odgovor gostov je bil silovit: Matej Mohorič je v isti minuti izenačil (akcija se je začela s kota, domačini so na Mohoriča pozabili na 2. vratnici), potem pa je Rok Bešter v 27. minuti zadel za vodstvo gostov 1:2, golu je botrovala agresivnost Oplasta, svoje pa je dodala še napaka Mlinšanov pred svojim golom. Nejc Kovačič je v 38. minuti izkoristil slabo podajo Mlinšanov in zadel za 1:3, zmago Oplasta v Zasavju pa je s svojim 2. nocojšnjim golom potrdil Rok Bešter. Tekmo v Zagorju je spremljal tudi Tomislav Horvat, selektor članske reprezentance.

Dobovec je nova vodilna ekipa 1. SFL po 4. krogu. Ekipa trenerja Kujtima Morine je s 6:1 zmagala v Ljutomeru, kjer so že v uvodnih desetih minutah potrdili svojo odločnost, a tudi kvaliteto. V 4. minuti je zadel Vedran Matošević, v 9. Rok Mordej, v 10. pa Žiga Čeh za vodstvo 0:3. Gostitelji so se vračali, Aljaž Ruis je v 16. minuti znižal na 1:3. Gostje so v 2. delu potrdili kvaliteto, premoč in vlogo favorita še s tremi zadetki – uspešni so bili Patrik Pasariček, Kristjan Čujec in Marko Peček.

Bronxi so doma premagali Dobrepolje, ki je povedlo v 6. minuti, gol je prispeval Kevin Strnad. Bronxi so se vrnili v igro s tremi zaporednimi goli, ki so jih dosegli iz prekinitev. Tilen Kamenčič je izenačil na 1:1, Tilen Kamenčič je povišal na 2:1 (25. minuta), Aleksander Stanić pa je bil avtor gola za 3:1. Končno zmago, že 2. v tej sezoni, sta potrdila Nik Zajc in Jernej Peroša.

Siliko je v Sevnici premagal domačine, tekma pa vsaj na prvi pogled podobna, kot jih je Siliko v tej sezoni že imel. Varovanci trenerja Mileta Simeunoviča razliko v svoj prid naredijo v 2. polčasu. Tako je bilo proti Mlinšam in proti Sevnici, proti Bronxu pa jim je malce zmanjkalo časa. Vrhničani so tokrat povedli z avtogolom, Matej Pirc pa je poskrbel za izenačenje v 9. minuti. Med 25. in 30. minuto so gostje rešili vse dileme. Kapetan Nikola Jandrić je zadel za 1:2, Max Vesel za 1:3, Jure Suban za 1:4. V zadnji četrtini tekme so Vrhničani dosegli še tri gole, za domače pa se je med strelce vpisal Tilen Lužar.