13.11.2022 | 1. SFL
Znane vse polfinalistke in četrtfinalisti pokala

Od petka do nedelje je bilo v znamenju osmine finala futsal pokala Terme Olimia in četrtfinala ženskega futsal pokala.

KMN Meteorplast Šic bar in KMN Bronx Škofije sta si v petek zagotovila napredovanje v četrtfinale pokala Terme Olimia, v soboto pa so se jima pridružili še FK Dobrepolje, Kix Ajdovščina in ŠD Mlinše.

V Mariboru je dišalo po presenečenju. A se je prvoligaš FK Dobrepolje rešil z goloma v 34. in 40. minuti. V 34. minuti je najprej Luka Grm izenačil na 3:3, v zadnji minuti rednega dela pa je Alen Blatnik popeljal Dobrepolje v četrtfinale. S to tekmo sta KMN Miklavž in FK Dobrepolje spomnila na lansko sezono, ko sta ekipi v dodatnih kvalifikacijah obračunali za mesto v 1. SFL.

Kar ni uspelo KMN Miklavžu, je pa ajdovskim Kixom, ki so po 6-metrovkah izločili Sevničane. 4:4 je bilo po rednem delu, v kazenskih strelih pa so bili boljši Ajdovci, za katere je zadnji gol zabil Aljaž Bolko, ki je bil uspešen za končnih 9:7.

NK Ribnica je v 7. minuti z golom Jureta Kordiša povedla 1:0, potem pa so sledili trije goli za ekipo ŠD Mlinše, ki so se na koncu veselile napredovanja med osem najboljših v pokalu.

Pokal Terme Olimia, osmina finala, 11.11.
ŠD Extrem – KMN Meteorplast Šic bar 4:7 (1:3)
0:1 Kneževič (8.), 0:2 Šnofl (11.), Kneževič (13.), 1:3 Belak (16.), 1:4 Kneževič (21.), 1:5 Kosec (24.), 1:6 Goznik (24.), 2:6 Ambrožič (24.), 3:6 Gregorič (30.), 3:7 Šnofl (32.), 4:7 Žlindra (37.).

NK Proteus Postojna – KMN Bronx Škofije 2:6 (0:2)
0:1 Zajc (4.), 0:2 Mandir (14.), 0:3 Zajc (24.), 0:4 Mandir (25.), 1:4 Ješić (26.), 1:5 Zajc (28.), 2:5 Kunc K. (35.), 2:6 Zajc (37.), 2:6 Kamenčić (39.)

12.11.
KMN MIKLAVŽ TBS TEAM24 – Futsal klub Dobrepolje 3:4 (1:2)
0:1 Strnad (10.), 1:1 P. Kolar Robnik (18.), 1:2 Škulj (19.), 2:2 Miloševič (25.), 3:2 Miloševič (28.), 3:3 Grm (34.), 3:4 Blatnik (40.)

Kix Ajdovščina – KMN Sevnica 9:7 (2:1, 4:4)
1:0 Sluga (11.), 1:1 Drobne (13.), 2:1 Sluga (13.), 2:2 Pirc (21.), 3:2 Zec (36:), 3:3 Podlesnik (36.), 3:4 Jordan (37.), 4:4 Vanceta (38.).

NK Ribnica – ŠD Mlinše 1:3 (1:2)
1:0 Kordiš (7.), 1:1 Kos (14.), 1:2 Kvartič (26), 1:3 Jerman (33.)

V pokalni soboti smo dobili tudi tri polfinaliste ženskega futsal pokala. Tja so se uvrstile ekipe ŽNK Celja, KMN Slovenske gorice in ŠD Extrem, v nedeljo je to uspelo še ekipi ŠD Košana.

KMN Slovenske gorice so v zadnji devetih minutah zrežirale preobrat proti Vrhniki, ki je do 32. minute vodila 1:2, na koncu pa klonila s 4:2. Državne prvakinje ŽNK Celje so bile suverene proti novinkam v ligi, ŠD Extrem pa je po preobratu z 2:1 in dvema goloma Veronike Roman napredoval v naslednji krog tekmovanja. Za konec so se med štiri najboljše v ženskem pokalu uvrstile še igralke ŠD Košana, ki so v Dobrepolju s 5:2 premagale FK Novo mesto. S štirimi goli se je izkazala Maša Novak.

Ženski futsal pokal, četrtfinale:

12.11.
KMN Slovenske gorice – ŽNK Vrhnika 4:2 (1:0)
1:0 Cene (19.), 1:1 Velić (21.), 1:2 Novak (28.), 2:2 Vrabel (32.), 3:2 Lorbek (32.), 4:2 Šnofl (40.)

ŽNK Celje – ŽNK Cerklje 10:1 (5:1)
1:0 Ložar (2.), 2:0 Ložar (2.), 3:0 Ložar (7.), 3:1 Robas (9.), 4:1 Demjanovič (AG/20.), 5:1 Jesenovec (20.), 6:1 Kos (21.), 7:1 Jesenovec (23.), 8:1 Senekovič (23.), 9:1 Jesenovec (30.), 10:1 Jelovšek (AG/31.)

ŠD Extrem – FK Lukovica 2:1 (0:1)
0:1 Drobnič 0:1 (11.), 1:1 Rovan 1:1 (35.), Rovan 2:1 (40.)

13.11.
Futsal klub Novo mesto – ŠD Košana 2:5 (0:4)
0:1 Novak (7.), 0:2 Muhič (10.), 0:3 Novak (16.), 0:4 Novak (19.), 1:4 Flis (28.), 2:4 Žniderič Anja (33.), 2:5 Novak (40.)