Datum od
Datum do

30.03.2020 | 1. SFL
Pod drobnogledom Litija in Dobovec
V zadnji izdaji Futsal Magazina smo se s sogovornikom Dušan Razborškom, tudi prvim selektorjem Slovenije, pod drobnogled vzeli derbi vodilnih – med Litijo in Dobovcem Pivovarno Kozel, 14.2. v 16. krogu je bilo.
28.03.2020 | 1. SFL
Vse se začne pri obrambi
„Na vsaki tekmi mi je lažje igrati. Čutim, da napredujem. Ko pa prideš v 1. SFL, so vsi fizično močnejši od tebe, izkušenj nimaš, poleg tega pa sem imel sam preveč spoštovanja do igralcev Dobovca in ostalih reprezentantov. Ko odigraš nekaj tekem, vidiš, da so vsi iz mesa in krvi, da niso vesoljci,“ pove Tod Ciuha.
23.03.2020 | 1. SFL
Brez futsal tekmovanj do preklica
Nogometna zveza Slovenije je na seji odbora za nujne zadeve sprejela sklep, da se prekinitev vseh tekmovanj pod okriljem NZS podaljša do preklica.
17.03.2020 | 1. SFL
Z zlato žogo poplačana vsa odrekanja
„Kar nekaj konkurence je bilo. Vsak se trudi po svojih močeh. Če si nagrajen, je dobro. Sicer treniraš dalje in se trudiš, da prideš spet blizu,“ je po prejemu nagrade povedal Kristjan Čujec.
16.03.2020 | 1. SFL
S pokalom poskrbeli za mir v hiši
„Težko je, ko ne moreš pomagati ekipi. A sem bil poleg, tako se je odločil trener Kujtim Morina, da se vidi, da smo ekipa. Pa še kak nasvet sem dodal,“ pove Rok, ki pravi, da je Dobovec MB-Monting zasluženo osvojil naslov.
12.03.2020 | 1. SFL
Do konca marca brez futsal tekmovanj
NZS je ocenila, da je morebitno tveganje okužbe previsoko, da bi se nogometna tekmovanja  nadaljevala, zato je z današnjim dnem prekinila vsa tekmovanja pod svojim okriljem NZS, poleg tega NZS priporoča tudi prekinitev vseh treningov za vse mlajše in mladinske selekcije.
11.03.2020 | 1. SFL
Pred kamerami za 1. SFL
V Zagorju se bosta ob 20. uri pred kamerami www.futsal.si pomerila domači ŠD Mlinše in FK Dobrepolje, vodilni ekipi 2. SFL. Mlinše premorejo 47 točk, FK Dobrepolje 45. Prvak 2. SFL gre direktno v 1. SFL, drugouvrščena ekipa 2. SFL igra kvalifikacije proti 9. ekipi 1. SFL (FC Hiša daril Ptuj).
Vse tekme brez prisotnosti gledalcev
Prav tako svetujemo klubom, da v znak opozarjanja na ukrepe za preprečevanje širjenja okužb s koronavirusom izpustijo protokol rokovanja pred tekmo.
06.03.2020 | 1. SFL
Znani pari četrtfinala, prve tekme 13.3.
KMN Tomaž Šic Bar je zadržal 5. mesto z remijem na Škofijah. Prav ta točka pa je pomagala FC Bronx, da se je dvignil na 6. mesto. Oplast je slavil zmago na Ptuju (1:4) in se zavihtel na 7. mesto, KMN Sevnica pa je s 6. mesta zdrsnila na 8.
Nocoj znani pari četrtfinala
Danes je na sporedu zadnji krog rednega dela, ki bo dal končno podobo parov četrtfinala. Deveta ekipa rednega dela Hiša Daril Ptuj bo igrala kvalifikacije z 2. ekipo 2. SFL, ki se bo sklenila z 21. krogom 13. oz. 14. marca.
21.02.2020 | 1. SFL
Prvaki suvereno, Ptuj v kvalifikacije
Zadnji, 18., krog rednega dela 1. SFL bo na sporedu v petek, 6. marca. Prihodnji konec tedna, 29.2. in 1.3., sta rezervirana za finalni turnir pokala Terme Olimia. Polfinalna para sta FK Siliko – KMN Oplast Kobarid (29.2. ob 17.00) in KMN Sevnica – Dobovec MB-Monting (29.2. ob 19.30).
Derbi na Vrhniki, gneča v sredini
Še dva kroga nas ločita do konca rednega dela 1. SFL, ki prehaja v sklepno fazo že 25. sezone. Prav ta dva kroga bosta do konca razdelila karte pred četrtfinalom. Padla pa bo tudi odločitev, kdo gre v dodatne kvalifikacije za obstanek v 1. SFL. Tokrat pa je prosta FC Litija.
19.02.2020 | 1. SFL
Po derbiju je pohvalil ekipo
„Vedeli smo, da bo težko. Vodili smo že za tri gole in imeli še dva strela na prazna vrata. Po drugi strani pa bi lahko gostje v zadnji sekundi celo izenačili. Kljub temu pa menim, da je naša zmaga povsem zaslužena,“ nadaljuje Vrhovec, ki se še ni povsem navadil trenerske vloge, a priznava, da se počuti dobro. Tudi zato, ker ima na voljo dobro ekipo, še poudari po zmagi proti Dobovcu (6:5).
16.02.2020 | 1. SFL
Prvak dobil lekcijo, poraz boli
„Sedaj smo videli, kje smo in kaj nas čaka. Verjamem, da bodo moji igralci iz tega izvlekli dobre stvari. Z delom nadaljujemo – v prihodnjem krogu nas čaka derbi s Silikom, čez slaba dva tedna finalni turnir pokala Terme Olimia, kjer želimo do naslova. In potem dalje... Verjamem v te fante, verjamem v to ekipo,“ je še dodal Morina.
14.02.2020 | 1. SFL
Litiji derbi, Sevnica še mesto višje
Škofjeločani ne popuščajo kljub kadrovskim spremembam. S Ptuja se vračajo s tremi točkami, z 2:1 so porazili domačo vrsto FC Ptuj Hiša daril. V prvem polčasu ni bilo zadetkov, v nadaljevanju trije. Urban Tavčar je poskrbel v 24. minuti za vodstvo gostov (0:1), David Pauko je v 34. minuti izenačil, zmago pa je priboril Marko Mohorič v 40. minuti z 10-metrovke.
Ob derbiju iz Litije še tri pomembne tekme
Še trije krogi nas ločijo do konca rednega dela 25. sezone 1. SFL, zato je jasno, da so ob pogledu na lestvico pred nami še trije razburljivi igralni dnevi. Povsem mirni so le v taboru Dobovca Pivovarne Kozel, ki pa danes igra derbi pred kamerami v Litiji, prenos začnemo ob 20.00 na www.futsal.si.
13.02.2020 | 1. SFL
Vrhovec prepričan, da derbi prihaja ob pravem času
„Pričakujem dobro tekmo, verjamem, da bo pravi derbi. Z nakupi, ki smo jih opravili, smo izenačili moč ekip. A še vedno se zavedamo, da Dobovec že vrsto let igra v ligi prvakov. A imamo tudi mi določene kvalitete, ki jih oni nimajo,“ se tekme veseli trener Litije Gašper Vrhovec in ji namenja nekaj pozornosti.
12.02.2020 | 1. SFL
Evropska tekma pred kamerami futsal.si
Priznava, da je pozorno spremljal, kako so bili Litijani v zadnjih tednih aktivni na igralski tržnici. „Pričakovali smo, da se bo Litija okrepila. To je tudi storila, pripeljala je izkušena imena, predvsem pa vrhunskega sidraša. Dodaten plus pa je zagotovo prihod Igorja Bratiča, ki bo dal ekipi dodano vrednost,“ meni Puškar.
11.02.2020 | 1. SFL
Dobovec do nove zmage
Dobovec Pivovarna Kozel je na zadnji odigrani tekmi 15. kroga upravičila vlogo favorita in doma s 7:1 porazila KMN Bronx Škofije. Varovanci trenerja Kujtima Morine so odločno začeli tekmo in do 14. minute vodili 5:0. S tremi zadetki se je izkazal Kristjan Čujec.
Iz zgodovine 1. SFL: Zadnji gol Mileta Simeunovića v karieri
Maribor in Litija sta leta 2016 igrala finale. Vijolice je vodil Senudin Džafić, Litijane Tomislav Horvat. Tekmo so boljše začeli domačini, za 1:0 je v 2. minuti zadel Denis Totošković, na 2:0 je v 4. po odbiti žogi povišal prav Simeunović, na 3:0 pa je zabil spet Totošković. Gostje so omilili poraz v 39. minuti z zadetkom Boruta Ručne.