04.12.2021 | 1. SFL
Zmaga Meteorplasta in Oplasta, remi na Obali

Za nami so tri zanimive tekme 12. kroga 1. SFL, ki je postregel z zanimivim razpletom. KMN Meteorplast Šic Bar je doma s 6:2 premagal Dobrepolje, KMN Oplast je v gosteh s 4:0 porazil Siliko, tekma v Kopru se je končala z remijem. Tekma med Litijo in FK Dobovcem bo 11.1. 2022, prosta pa je bila ekipa ŠD Mlinše.

1.SFL, 12. krog, 3.12.
KMN Meteorplast Šic Bar – FK Dobrepolje 6:2 (2:1)
1:0 Gašparič (8.), 2:0 A. Goznik (14), 2:1 Škulj (16.), 3:1 Vajda (22.), 3:2 M. Goznik (24./ag), 4:2 Alj. Ruis (34), 5:2 Šnofl (35.), 6:2 A. Goznik (39.)

Siliko Vrhnika – KMN Oplast Kobarid 0:4 (0:3)
 0:1 Kovačič (5.), 0:2 Florjančič (14.), A. Mohorič (14.), 0:4 Vulikić (32.)

KMN Bronx Škofije – FC Hiša daril Ptuj 5:5 (1:4)
0:1 Rednak (2.), 0:2 Gajser (4.), 0:3 Bukovec (9.), 1:3 Mandir (15.), 1:4 Markič (20.), 2:4 Peroša (22.), 3:4 Bojkič (23.), 4:4 Stanič (26.), 4:5 Gajser (31.), 5:5 Debeljak (37/ag)

Pregled začenjamo v Ljutomeru, kjer so domačini s teniških 6:2 odpravili goste, ki so se dvakrat vračali v igro (pri 2:1 z golom Gala Škulja, pri 3:2 z avtogolom domačinov), a so na koncu gostitelji zabeležili prepričljivo zmago – že drugo v zadnjih štirih tekmah, ko poraza ne poznajo. Kar pet igralcev se je vpisalo med strelce, dva gola je dosegel Aljaž Goznik, ki je zabil za 2:0 in 6:2.

Ptujčani so v 20. minuti po 11. golu sezone Daria Markića povedli 1:4 v Kopru. Med 22. in 26. minuto so škofjoti z goli Jerneja Peroše, Dejan Bojkića in Aleksandra Stanića ujeli goste. V 31. minuti so po golu s prostega strela varovanci trenerja Roberta Grdovića spet vodili, a le do 37. minute in avtogola za končnih 5:5. To je bil sicer že 6. remi ekipi FC Bronx v tej sezoni, s to točko pa so se zavihteli na 8. mesto, s točko manj je deveti FK Dobrepolje.

Oplast je na gostovanju na Vrhniki prišel do 3.zmage v sezoni, Siliko pa je doživel visok domači poraz (0:4). Varovanci trenerja Mateja Kavčiča so povedli v 5. minuti, ko je zadel Nejc Kovačič. Na 0:2 je povišal Vanč Florjančič, na 0:3 pa Andrej Mohorič, tekla je 14. minuta. Dani Vulikić je v 32. minuti zapečatil usodo gostov.