13.10.2009 | 1. SFL
Vojsk v pričakovanju derbija

Dobovec je po petih krogih povsem sam na vrhu prvoligaške lestvice, premore dve točki več kot Litija, s katero se bo pomeril v 6. krogu. O dobrih rezultatih, razlogih za uspešen štart in prihodnjem tekmecu pa je spregovoril Matjaž Vojsk, slovenski reprezentant in član KMN Dobovec.

 »Vedeli smo, da smo zelo dobro delali v času priprav. Bilo je naporno, a se nam sedaj vse to vrača v najlepši  možni obliki. Ekipa se je okrepila. Roko na srce, pet zmag pa verjetno ni pričakoval nihče od nas. Smo pa se zavedali, da bi morali imeti štiri.«

Kje tiči razlog za tako uspešen in suveren štart v sezono?

»Našo ekipo krasi izjemen timski duh, ki je izredno močan. Smo ena prava velika družina, med igralci pa ni razlik. Vesel in ponosen pa sem tudi zato, ker tekme dobivamo v zadnjih četrtini srečanja, kar je še dodaten dokaz, da smo dobro pripravljeni.«

Imeli pa ste srečno roko tudi pri okrepitvah, v svoji sredi ste poleti pozdravili nekdanjega slovenskega reprezentanta Davorina Šnofla, pridružil se, bolje rečeno, kar vrnil, še hrvaški reprezentant Damir Repinc.

»Da, oba sta pravi okrepitvi. Davorin Šnofl je v našo igro vnesel sigurnost, ki je poprej ni bilo, v težkih trenutkih prevzame odgovornost. Damir Repinc je timski igralec, ki pa zna precej dobro igrati tudi ena na ena.«

Vrsto let ste čakali lastno dvorano. Letos ste jo le dobili.

»Tudi v Rogaški Slatini smo se počutili precej dobro. Na nov športni objekt se še nismo povsem navadili, a sem prepričan, da se bomo kmalu. Upam, da se bo kmalu zbralo še več gledalcev, kot je to bilo v prvih krogih.«

Sledi derbi z Litijo.

»Tekma proti Litiji bo res pravi test za vse nas. Je pa res, da nam dvorana v Litiji ne ustreza, pa še sam ne vem zakaj. Lani smo doživeli visok poraz v pokalu Select. Upam, da bo tokrat boljše in da bodo vsi akterji tekme na nivoju,« je še dejal Matjaž Vojsk (rojen leta 1984), ki je svojo futsal pot začel pred sedmimi leti, danes pa je eden od igralcev, ki je na širšem seznamu selektorja Andreja Dobovičnika, ki bo v soboto ponovno zbral igralce na pripravah v Laškem.

SORODNE NOVICE

  • 06.05.2026 | 1. SFL
    Znani termini finala in tekem za 3. mesto
    Znani so termini tekem za finale 1. SFL Arhides in boja za 3. mesto. Finalna serija, na tri zmage, se začne v petek, 8. maja. Prav tako v petek, 8. maja, bo prva od dveh tekem za 3. mesto.
  • 05.05.2026 | 1. SFL
    Siliko in Dobovec za naslov, Benedikt in Oplast za bron
    Pred nami je finale; prva tekma v petek, 8. maja na Vrhniki, tudi s prenosom na Šport TV. Prvak bo ekipa, ki bo prej zbrala tri zmage. Za bron PJ Joco Beneditk in KMN Oplast Kobarid - do medalje ekipa, ki bo boljša v seštevku dveh tekem.
  • 05.05.2026 | 1. SFL
    Tretji tekmi polfinala na Vrhniki in v Rogaški Slatini
    Torek prinaša 3. tekmi polfinala 1. SFL Arhides. Siliko Vrhnika in FK Dobovec bosta iskala 3. zmagi in napredovanje v finale. Tekmi bosta na Vrhniki in v Rogaški Slatini, KMN Oplast Kobarid in PJ Joco Benedikt želita podaljšati serijo.
  • 03.05.2026 | 1. SFL
    Dobovec in Siliko z zaključno žogo, Oplast in Benedikt imata svoje načrte
    Dobovec in Siliko Vrhnika sta povedla v polfinalni seriji: Dobovec je v Kobaridu že v prvem polčasu tlakoval pot do zmage. Vrhničani so dobro začeli, vodili že z 1:4, potem pa do zmage prišli po streljanju 6-metrovk. Polfinale se nadaljuje v torek, 5. maja.
  • 30.04.2026 | 1. SFL
    Siliko Vrhnika in Dobovec vodita 2:0
    Zaključeni sta tudi drugi tekmi polfinala.
  • 30.04.2026 | 1. SFL
    Nadaljuje se polfinale, seriji se selita v Kobarid in Benedikt
    S tekmama v Benediktu in Kobaridu se nadaljuje polfinale 1. SFL Arhides. 
  • 24.04.2026 | 1. SFL
    Siliko Vrhnika in Dobovec povedla
    Danes se je s tekmama na Vrhniki in v Rogaški Slatini začel polfinale 31. sezone 1. SFL Arhides.
  • 24.04.2026 | 1. SFL
    Štirje v lov na naslov, spletna prenosa z Vrhnike in Rogaške Slatine
    Danes se s tekma na Vrhniki in v Rogaški Slatini začenja polfinale 31. sezono 1. SFL Arhides.
  • 22.04.2026 | 1. SFL
    Znana para in termini polfinala
    Za naslov državnega prvaka se bodo borili Siliko Vrhnika, FK Dobovec, PJ Joco Benedikt in KMN Oplast Kobarid. Para polfinala sta Siliko Vrhnika - PJ Joco Benedikt ter Futsal klub Dobovec - KMN Oplast Kobarid.
  • 21.04.2026 | 1. SFL
    KMN Oplast Kobarid v polfinalu
    KMN Oplast Kobarid je s 4:1 zmagal v Sevnici in se z 2:1 v zmagah uvrstil v polfinale 1. SFL Arhides.

DELI NA