27.09.2019 | 1. SFL
Siliko sam na vrhu

V štirih tekmah so se kar tri v 3. krogu 1. SFL končale v domačo prid. Za edino gostujočo zmago je poskrbela Litija, Vrhničani pa so v prvih desetih minutah tlakovali pot k drugi zmagi sezone in vrhu prvenstvene lestvice.

1. SFL, 3. krog, 27.9.
FC Hiša Daril Ptuj – FC Litija 1:3
(1:0)
1:0 Krajnc (14.), 1:1 Širok (25.), 1:2 Jurič (36.), 1:3 Jurič (39.)

FSK Stripy – KMN Tomaž Šic Bar 5:2 (1:1)
1:0 Mohorič M. (10.) 1:1 Marot (12.) 2:1 Jamnik (28.) 3:1 Mohorič A. (29.), 3:2 Marot (32.), 4:2 Klanjšek Domen (33./ag), 5:2 Bratič Igor (40.)

KMN Bronx Škofije – KMN Sevnica 3:1 (2:0)
1:0 Klinc (6.), 2:0 Bojkič (15.), 3:0 Lazarevič (28.), 3:1 Drobne (36.)

Sliko – KMN Oplast Kobarid 4:3 (4:1)
1:0 Končan A. (3.), 2:0 Muratagič (8.), 3:0 Jandrič (10.), 3:1 Koren (13.), 4:1 Končan B. (18.), 4:2 Kovačič (29.), 4:3 Sovdat (40.)

Jurić za tri točke

Ptujčani na domači prvoligaški premieri niso razočarali. Dobili so polčas in kljubovali Litiji do 25. minut. Potem so svoje naredile izkušnje in daljša klop za rezerve. Anže Širok je dosegel gol za izenačenje na 1:1, Dražen Jurić pa je z zadetkoma v 36. in 39. potrdil zmago varovancev Bojana Žunka.

Nove tri za škofjote

S popolnim izkupičkom sezono nadaljujejo Bronxi, ki so doma s 3:1 porazili Sevnico, ki je na gostovanje prišla brez trenerja Mitje Jonteza, ki je s pomočjo telefonskega signala vodil ekipo kar iz Španije. Nik Klinc, Dejan Bojkić in Đoša Lazarevič so poskrbeli, da so škofjoti v 28. minuti vodili 3:0. Častni gol za goste je v 36. minuti zabil Sebastijan Drobne.

Slovo Horvata

S stilom pa se je od klopi FSK Stripy poslovil trener Tomislav Horvat, ki je po zmagi proti KMN Tomažu še zadnjič vodil Gorenjce, saj se seli na klop hrvaške Makarske. Da je bilo Hrovatovo slovo pravo, gredo zasluge njegovim igralcem, ki so na koncu slavili s 5:2. Gostje so se vračali na 1:1, 3:2, vsakič pa je za goste zadel Aleš Marot. V domači vrsti so za tri točke zabili Marko Mohorič, Andrej Mohorič, Luka Jamnik in Igor Bratić.

3:0

Siliko še naprej ostaja neporažen, saj je po treh krogih pri dveh zmagah in remiju, Oplast pa po takisto treh tekmah ostaja brez točk s tremi porazi. Vrhničani so huronsko začeli in po 10 minutah vodili 3:0! Žan Koren je znižal na 3:1, Blaž Končan pa je v nadaljevanju povišal na 4:1. Gostom je ob koncu zmanjkalo časa, da bi dokončno izpeljali preobrat.