ŠD Košana s točko v polfinale Ženske futsal lige

ŽNK Celje, KMN Slovenske gorice, ŽNK Vrhnika in ŠD Košana so polfinalistke 10. sezone Ženske futsal lige. Kot zadnja si je mesto v polfinalu priigrala ravno ŠD Košana, ki je remizirala doma proti FK Lukovici (3:3), kar je bilo dovolj za končno 4. mesto po rednem delu.

Polfinalna para sta tako ŽNK Celje – ŠD Košana in KMN Slovenske gorice – ŽNK Vrhnika.

Ženska futsal liga, 14. krog, 4.2.
ŽNK Celje – ŽNK Vrhnika 5:1 (2:1)
1:0 Tanšek (2.), 2:0 Adamič (8.), 2:1 Ivanović (17.), 3:1 Novak (25.), 4:1 Kozina (37.), 5:1 Kozina (38.)

FK Novo mesto – KMN Slovenske gorice 4:5 (0:2)
0:1 Škvorc (15.), 0:2 Bačar (20.), 1:2 Steklačič (23.), 1:3 Vrabel (25.), 1:4 Horvat (28.), 2:4 Dimič (28.), 3:4 Šikošek (29.), 3:5 Vrabel (35.), 4:5 Kepa (37.)

ŠD Extrem – ŽNK Cerklje Šenčur 7:4 (4:3)
1:0 Rus (1.); 1:1 Trdina (2.); 1:2 Lebar (5.); 2:2 Košir E.M. (7.); 3:2 Anzeljc (10.); 4:2 Košir E.M. (17.); 4:3 Višić (18.); 4:4 (ag) Anzeljc (23.); 5:4 Košir L. (35.); 6:4 Rus (39.); 7:4 Lah (40.)

5.2.
ŠD Košana – FK Lukovica 3:3 (0:1)
0:1 Razpotnik (13.), 1:1 Žvokelj (30.), 1:2 Černelič (30.), 1:3 Duščak (31.), 2:3 Žvokelj (32.), 3:3. Žvokelj (36.)

1. gol Maše Novak

Celjanke so dosegle še 14. zmago v prav toliko tekmah rednega dela. Vanja Tanšek je načela mrežo gostij, Deja Adamič je povišala na 2:0. Gostujoča kapetanka Daniela Ivanović je znižala na 2:1, kar je bil tudi rezultat 1. polčasa. Maša Novak je v svoji 2. tekmi za ŽNK Celje zabila za 3:1, zmago pa je z goloma v 37. in 38. minuti potrdila Vanesa Kozina.

4. gol Barbare Lah

Kar sedem golov je bilo doseženih v 1. polčasu tekme v Sodražici, kjer so gostje v 5. minuti že vodile 1:2, za vodstvo je poskrbela Hana Lebar. Pa so domačinke so konca prvih 20 minut povedle in prišle na odmor z vodstvom 4:3, dva gola je dosegla Ela Maxine Košir. V 23. minuti so Sodražanke zabile avtogol, tekmo sebi v prid pa so odločile med 35. in 40. minuto. Tudi po zaslugi golmanke, kapetanke Barbare Lah, ki je v ŽFL v svoji 126. tekmi dosegla 4. gol.

29. gol Tanje Vrabel

Slovenske gorice so zmagale v Novem mestu, kjer so domačinke nudile dober odpor. Gostje so z 0:2 dobile prvi polčas – zadeli sta Laura Škvorc in Rebeka Bačar, v 29. minuti pa so Dolenjke z golom Karmen Sikošek prišle na 3:4. Zmago gostij je s svojim 29. golom sezone potrdila Tanja Vrabel.

3. gol Anje Žvokelj

Obe ekipi sta se na tekmi v Pivki zavedali, da je tekma pomembna za oboje. Gostjam je igrala le zmaga, domačinkam je odgovarjal tudi remi. Boljše so začele novinke v ligi, ki so prek Neže Razpotnik povedle 0:1, to je bil tudi rezultat prvega polčasa. V nadaljevanju pa je domačinke pri življenju držala reprezentantka Anja Žvokelj. Najprej je poravnala rezultat na 1:1 (30. minuta). Gostje so udarile nazaj – Ana Černelič je v 30. minuti zadela za 1:2, Manca Duščak je s svojim 8. ligaškim golom v 31. minuti poskrbela za vodstvo gostij 1:3. Domačinke so na krilih Anje Žvokelj, zadela je še v 32. in 36. minuti, prišle do remija in tako napredovanja v polfinale Ženske futsal lige.