24.09.2020 | 1. SFL
Ptujčani z vlogo favorita, Mlinše po nove točke

Na Ptuju se v 3. krogu 1. SFL, liga se po reprezentančni pavzi nadaljuje jutri, obeta izjemna tekma, srečala se bosta zasedbi domačega FC Hiša Daril Ptuj in ŠD Mlinše. Oboji prihajajo na tekmo s popolnim izkupičkom – s po šestimi točkami iz dveh tekem!

1. SFL, 3. krog, 25.9.
KMN Oplast Kobarid – Siliko Vrhnika (20.00) (prenos na na spletni strani www.futsal.si)
FC Hiša daril Ptuj – ŠD Mlinše (20.00)
KMN Bronx Škofije – KMN Sevnica (20.00)
FC Litija – KMN Tomaž Šic Bar (20.00)
FK Dobovec – FK Dobrepolje (20.00)

Proti Oplastu

„Nestrpno čakamo tekmo,“ jasno sporočijo iz Zasavja, kjer domuje novinec 1. SFL ŠD Mlinše. „Dobro smo delali zadnja dva tedna, bili smo tudi na minipripravah v Posočju, kjer smo odigrali tekmo proti Oplastu. To je bila še ena epizoda nabiranja izkušenj, ki jih rabimo,“ se zadeva svoje realnosti Gregor Ceglar, ki je ekipo popeljal iz 2. SFL v 1. SFL, zdaj pa tu uspešno nastopa.

„Smo v taki formi, da se lahko tudi na Ptuju zagrabimo točko. Če se bomo le držali navodil in taktike, ki smo jo pripravili za to tekmo. Trenirali smo tudi sinoči, v tem tednu smo opravili tri treninge,“ nadaljuje Ceglar, ki pa opozarja, da ekipa ni v povsem optimalnem stanju: „Nismo povsem sproščeni, potiho bi radi parirali in mešali štrene najboljšim, se pa zavedamo, da smo tisti „underdog“, ki nabira izkušnje.“

Brez prvega igralca

Ceglar pohvali Ptujčane, ki so po njegovem mnenju sestavili kvalitetno vrsto, ki sodi med štiri v Sloveniji, naš sogovornik pa meni, da lahko sežejo še kaj višje¨
„Izredno so se okrepili pred sezono, pripeljali so nekaj nadarjenih mladih fantov, temu dodali izkušnje Boruta Ručne, predvsem pa imajo izredno izkušenega trenerja, ki je doktor futsala,“ hvali Ceglar tekmeca. Spomni pa, da v ekipi ŠD Mlinše ne bo prvega igralca Tima Lipovška, ki je poškodovan. „Če se je že moralo to zgoditi, je boljše, da zdaj, kot pa na tekmi za biti ali ne biti,“ še navrže Ceglar.

Ne bežijo od vloge favorita

Na Ptuju se veselijo nove tekme. „V času reprezentance smo imeli nekaj premora, ki nam je koristil, zdaj pa povsem pripravljeni čakamo tekmo proti ŠD Mlinše,“ začne pogovor trener Robert Grdović „Igramo doma, gostimo pa ŠD Mlinše, ki je uspešno začelo 1. SFL. Vse pa bo odvisno od nas, smo favoriti. Če bomo ostali na nivoju, ki ga imamo, se lahko nadejamo novih treh točk,“ poudari Grdović.

„Saj pravim, igramo dobro v napadu, ustvarjamo si priložnosti, še vedno pa prejemamo preveč zadetkov! To bo treba nujno popraviti,“ Grdović o težavi, ki jo premore ekipa. Naš sogovornik že ve, kako odpraviti težave.

„Obramba je stvar želje, volje, hkrati pa ne gre brez avtomatizmov. Teh pa še ni, smo na novo sestavljeni, nismo uigrani,“ za konec pove nekdanji hrvaški reprezentant.

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 07.11.2025 | 1. SFL
    Benedikt in Mlinše do gostujočih zmag
    Siliko Vrhnika, ŠD Mlinše, THE Nutrition Extrem, KMN Sevnica in PJ Joco Benedikt se veselijo zmag v 8. kolu 1. SFL Arhides. Prosta je bila ekipa FK Dobovec. Jakob Rems je novi vodilni strelec.
  • 07.11.2025 | 1. SFL
    Petek prinaša tekme 8. kola 1. SFL Arhides
    Siliko Vrhnika doma gosti Ajdovce, Sevničani se bodo pomerili s KMN Bronx Škofije, v Sodražici gostuje Trzin, v Dobrepolje pa prihajajo Mlinše, za skok na lestvici se bosta v Kobaridu pomerila domači Oplast in PJ Joco Benedikt. Prost je tokrat FK Dobovec.
  • 05.11.2025 | 1. SFL
    Vrhničani postavili piko na i krogu gostov
    Po zmagi FK NNIKAS Dobrepolje v Trzinu so tudi petkove tekme postregle s tremi zmagami gostov. Dobovec je pred kamerami Futsal.si s 7:1 slavil zmago v Benediktu, Oplast je s Škofij odnesel točke v Kobarid (4:5), Sevnica je bila s 4:8 uspešna v Ajdovščini. V torek, 4.11., je Siliko Vrhnika zmagal v Zagorju.
  • 04.11.2025 | 1. SFL
    Krog se bo sklenil v Zagorju
    To bo tekma 9. in 3. ekipe 1. SFL Arhides – ŠD Mlinše lovijo svojo drugo letošnjo zmago, Vrhničani pa peto.
  • 01.11.2025 | 1. SFL
    Vrhničani navdušili, a ostali brez osmine finala lige prvakov
    Slovenski prvak v futsalu Siliko Vrhnika je v 3. krogu turnirja glavnega dela lige prvakov (skupina 8) na Kodeljevem v Ljubljani izgubil proti ukrajinskemu Hitu iz Kijeva z 1:2 ter končal nastope v najelitnejšem evropskem tekmovanju.
  • 01.11.2025 | 1. SFL
    Z zmago po osmino finala lige prvakov
    Vrhniški Siliko v soboto zaključuje zgledno organiziran turnir glavnega dela lige prvakov. Na Kodeljevem bodo varovanci trenerja Mileta Simeunoviča lovili zmago in napredovanje v osmino finala. Prva tekma na Kodeljevem se bo začela ob 16. uri, odločilna za prvo mesto pa ob 19. uri.
  • 31.10.2025 | 1. SFL
    Najprej počitek, v soboto po zmago
    „V soboto nas čaka tekma proti najboljši ekipi naše skupine. Najprej se moramo odpočiti, nato sledi temeljita analiza. Dali bomo vse od sebe, da nam uspe. Kako bomo igrali, bo jasno po analizi. Veseli pa smo, da imamo dan premora – noge so težke,“ je za konec pristavil Ciuha.
  • 31.10.2025 | 1. SFL
    Vodilna v spletnem prenosu iz Benedikta
    Na Škofijah bo gostoval Oplast, v Ajdovščini Sevnica, v Benediktu – tudi v spletnem prenosu na futsal.si – pa FK Dobovec.
  • 30.10.2025 | 1. SFL
    Siliko bo sam odločal o napredovanju med 16 v Evropi
    Slovenski prvak v futsalu, ekipa Silika Vrhnike, je na Kodeljevem v Ljubljani v tekmi 2. kroga turnirja glavnega dela lige prvakov (skupina 8) premagala makedonsko ekipo Forca s 4:2 (2:2).
  • 30.10.2025 | 1. SFL
    Nocoj nov izziv za Vrhničane
    Po sinočnjem remiju proti FC Kyiv Futsal in dobri igri so danes Vrhničani pred novim izzivom. Ob 20. uri v Ljubljani v Športni dvorani Kodeljevo gostijo ekipo Force iz Severne Makedonije. Ob 17. uri se bosta med sabo na Kodeljevem pomerila še ukrajinska predstavnika.

DELI NA