29.06.2009 | 1. SFL
Po koncu mandata KMN pri NZS

Danes se izteka mandat Komisije za mali nogomet pri Nogometni zvezi Slovenije (KMN pri NZS). Ob tej priložnosti smo nekaj akterjev s slovenske futsal scene pobarali za mnenje o delu KMN-ja pri NZS-ju.

Dušan Razboršek, prvi selektor slovenske AA reprezentance:

»Patrika Perošo dobro poznam, precej vsa sodelovala v tem mandatu. Dejansko me je prepričal, verjamem, da je pravi predsednik, vesel sem, ker ostaja kandidat za predsednika.  Se pa vedno da delati še boljše in še več. Me pa po eni strani žalosti, da sta za to funkcijo le dva kandidata. Sem upal, da bi jih bilo več, in bi potem še lažje prišli do optimalnega predsednika.«

Matej Kavčič, trener državnega prvaka Puntarja Casina Safir:

»Po toliko letih smo dobili zaposlenega na NZS-ju, ki skrbi ekskluzivno za futsal. Ta vloga je pripadla Stanetu Kokalju, ki je že dolgo v futsalu, veliko je naredil in nepogrešljiva desna roka Patrika Peroše. Po drugi strani tudi pri Patriku ni vse idealno, a če pogledamo njegovo minulo delo, in seštejemo pluse, je teh veliko več kot minusov. Navsezadnje pa se dajo ti minusi tudi popraviti.«

Simon Rosič, trener reprezentance U21, nekdanji trener državnega prvaka Gorice in dvakratnega pokalnega prvaka Oplasta.

»V zadnjih štirih letih so bili narejeni koraki naprej, kot trener sem osredotočen na parket, kjer rezultati povedo svoje. Ne smemo mimo dveh vrhunskih uvrstitev, dve naši reprezentanci sta se uvrstili na evropsko prvenstvo. Veseli dejstvo, da so se razbohotila tekmovanja mlajših kategorij, kar je pripomoglo k popularizaciji tega športa. Kljub vsem skepsam in pomislekom je bil narejen korak naprej pri medijski popularizaciji, rezerve pa so še prisotne. To pa je tako ali tako pri vseh stvareh, ki jih počnemo. Če strnem misli, koraki naprej so bili narejeni, v prihodnje pa želimo biti še boljši, da bo boljši tudi naš futsal in še bolj prepoznaven.«

Franci Ahčin, dolgoletni vodja FSK Stripy:

»Klubi v mlajših kategorijah skorajda niso imeli stroškov tekmovanja, razen dvorane. Sicer pa lahko rečem, da je prednost Patrika Peroše tudi ta, da je cenjen v Uefi, pa tudi v slovenskem prostoru je naredil in pustil velik pečat. Strinjam se tudi z njegovo politiko licenciranja klubov.«

Mile Simeunovič, dolgoletni kapetan slovenske reprezentance:

»Patrik Peroša je zabeležil dva dobra rezultata , to ni uspelo še nikomur! Bom pa opozoril, da bo moral, če bo ostal predsednik, več komunicirati s klubi.«

Željko Stanič, predsednik KMN Tomi Press Bronx:

»V našem klubu se nismo spuščali v ta boj, tudi pred štirimi leti ko je g. Patrik Peroša postal predsednik, nismo bili njegovi goreči privrženci, tudi sedaj nismo njegovi veliki nasprotniki. Vsakdo, ki dela, tudi greši. Lahko pa najdemo dobre in slabe strani njegovega predsednikovanja, je pa več dobrih na strani reprezentance in odnosa do NZS-ja, hote ali nehote pa je predsednik zanemaril ukvarjanje z ligaši.«

Mirko Plaznik, avtor knjige Futsal 25 let malega nogometa v Sloveniji 1984 - 2009.

»Mislim, da je bilo v obdobju zadnjih štirih let veliko narejenega.  Če bo prišel nov predsednik, se bo težko vklopil v delo. Sam menim, da bi bilo najboljše, če bi KMN pri NZS nadaljeval z delom pod vodstvom Patrika Peroše.«

Stane Damiš, član KMN pri NZS vse od leta 1987, vodja tekmovanja 1. SFL

»V zadnjih štirih letih in že prej je bilo v KMN pri NZS veliko narejenega.  V zadnjem mandatu od leta 2005 naprej smo naredili velik preskok, saj je bil razširjen tekmovalni sistem, poleg članskih tekmovanj je bilo organizirano tudi tekmovanje mladih. Prav liga U21 je bila dober učinek na reprezentanco U21, ki se je uvrstila na EP 2008. Velik uspeh je zabeležila tudi članska vrsta, ki se je uvrstila na EP 2010. Ne gre pa v tem času zanemariti tudi uspeha Gorice, ki se je uvrstila med 16 v futsal ligi prvakov.«

Željko Pijetlovič, team manager Vuka, neuradnega evropskega klubskega prvaka:

»V zadnjih štirih letih je slovenski futsal naredil velik korak naprej, napredek pa je očiten. Velik uspeh je tekmovanja mladih U21. Lahko smo ponosni, ker je futsal pridobil profesionalca na NZS-ju, ki bo bdel izključno nad futsalom. Na tem mestu je treba izpostaviti tudi uvrstitvi mlade in članske reprezentance na EP. Slovenija pa je v tem mandatu KMN pri NZS igrala tekme z velesilami, trikrat smo se merili z Brazilijo!«

Franci Rupret, prvi predsednik Komisije za mali nogomet pri NZS:

»Ocenjujem, da je KMN pri NZS s predsednikom na čelu uspešno opravila delo v preteklem obdobju, kar se vidi tako v organizacijskem kot kvalitetnem napredku na domač in mednarodni sceni. Podpiram kandidaturo Patrika Peroše za naslednji mandat.«

Andrej Vrhovec, nekdanji igralec in slovenski reprezentant, nekdanji trener Sveje:

»Patrika  Perošo precej bolje poznam kot Teodorja Štruklja. V času zadnjega mandata KMN pri NZS je reprezentanca beležila velike uspehe, igrali smo z močnimi ekipami. Je pa bilo premalo narejenega na klubskem področju, to bo treba v prihodnje popraviti.«

Franc Videčnik, trener in team manager FSK Kebelj:

»Smo novinci na sceni, a sam menim, da smo v zadnjem letu spoznali, da je KMN pri NZS delala dobro. Tu imam v mislih predvsem sistem obveščanja in pomoč pri klubskih zadevah, izpostavil bi Staneta Kokalja, ki je bil na voljo 24 ur na dan! Veseli smo, ker smo v tem času gostili tudi tekmo slovenske članske vrste. Nič ne bi imeli proti, če bi KMN pri NZS nadaljevala s takim delom. Kandidat Teodor Štrukelj se nam ne zdi pravi, ker je simpatizer določenega kluba, kar pa ni dobro pri vodenju take organizacije, kot je KMN pri NZS.«

Tadej Levstek, profesor športne vzgoje, trener državnega prvaka Extrem Sodražica U17

»Sam menim, da se je v zadnjih štirih letih delovanja KMN pri NZS naredilo kar nekaj stvari v katere so mnogi dvomili. Nekatere so že tekle po ustaljenih tirnicah, z nekaterimi pa se je bilo potrebno spoprijeti popolnoma na novo. Da je temu tako, gredo vse zahvale seveda poleg predsedniku KMN pri NZS tudi vsem ostalim (vodjem tekmovanja, delegatom, sodnikom, klubskim in reprezentančnim trenerjem, kot njihovim najtesnejšim sodelavcem), brez katerih tudi ta mandat ne bi bil tako rezultatsko uspešen, kot je. Dosegli smo dva zelo velika uspeha z reprezentanco U21 in člansko, ki sta se obe uvrstili na evropsko prvenstvo. Morda se niti ne zavedamo prav dobro, kakšen uspeh to je. Narejen pa je bil tudi velik korak pri tekmovanju mladih.  Tu mislim predvsem na tekmovanja U12, U15 in U19, ki so bila izpeljana premierno prvič. In kot smo lahko videli so izpadla kot zelo uspešna.«

Tekst: Futsal.si/DP
Foto: Futsal.si/DP

SORODNE NOVICE

  • 08.06.2026 | 1. SFL
    Pozitivna ocena sezone, novo že načrtujejo
    KMN Sevnica je bil popestritev pravkar končane sezone 1. SFL Arhides. Po rednem delu so Sevničani zasedli 3. mesto, nato pa se poslovili v četrtfinalu končnice. Bili so tudi četrtfinalisti pokala Terme Olimia. O minuli in novi sezoni je spregovoril trener Dejan Pirc.
  • 05.06.2026 | 1. SFL
    Odprte prijave v futsal tekmovanja NZS za sezono 2026/2027
    Klubi morajo za prijavo izpolniti predpisane obrazce, jih natisniti, ustrezno potrditi z žigom in podpisom ter jih poslati po elektronski pošti na naslov grega.krmavnar@nzs.si.
  • 04.06.2026 | 1. SFL
    Izkušnjam letošnje sezone bodo dodali še nekaj mladosti
    Dobovec je letošnjo sezono sklenil z že devetim zaporednim pokalnim naslovom v pokalu Terme Olimia ter tesnim porazom v finalu 1. SFL Arhides, kjer ostaja pri osmih lovorikah. Drugega naslova državnega prvaka se je veselil Siliko.
  • 03.06.2026 | 1. SFL
    Po naslovu pogledujejo v Evropo
    Siliko Vrhnika je minuli petek osvojil še drugi naslov državnega prvaka. Sezono je sklenil s premiernim nastopom v ligi prvakov, superpokalno lovoriko in naslovom državnega prvaka, za nameček je igral še finale pokala Terme Olimia.
  • 31.05.2026 | 1. SFL
    Siliko Vrhnika vnovič državni prvak
    Igralci Silika Vrhnike so zmagovalci letošnje sezone 1. slovenske futsal lige Arhides. Vrhničani so na odločilni, peti tekmi finalne serije pred domačimi navijači po izvajanju kazenskih strelov premagali Dobovec s 6:5 (2:0, 2:2) in v ponovitvi lanskega finala ubranili naslov.
  • 29.05.2026 | 1. SFL
    Danes odločitev o državnem prvaku
    Nocoj bo na Vrhniki padla odločitev o državnem prvaku v 31. sezoni 1. slovenske futsal lige Arhides. V peti, odločilni tekmi finalne serije se bosta pomerila Siliko Futsal in Futsal klub Dobovec. Tekmo bo prenašal Šport TV, začetek ob 18.45.
  • 28.05.2026 | 1. SFL
    Verjamejo v naslov
    »Mislim, da je to velika reklama za slovenski futsal. Vesel sem, da smo prišli do pete tekme. Dobro smo delali skozi celotno sezono in pokazali, da lahko rastemo kot ekipa,« Rok Mordej, trener Dobovca, razmišlja pred zadnjim dejanjem sezone - jutri, v petek, bo ob 18.45 na Vrhniki 5. tekma finala 1. SFL Arhides.
  • 27.05.2026 | 1. SFL
    Vrhničani odštevajo do 5. tekme finala, dvorana premajhna za vse
    "Občutek je isti kot po tekmi, sem pa videl na analizi še nekaj malenkosti, kjer bi bili lahko boljši. Imeli smo svoje priložnosti, nismo jih izkoristili, Dobovec je zasluženo dobil 4. tekmo in izenačil rezultat na 2:2 v finalni seriji," napoved 5. tekme finala, v petek, 29. 5., ob 18.45 na Vrhniki, začne trener Mile Simeunovič, ki vodi Siliko Vrhnika.
  • 24.05.2026 | 1. SFL
    Misli že pri peti tekmi na Vrhniki
    V petek, 30. maja, bosta Siliko Vrhnika in Dobovec na 5. tekmi (ob 18.45 in s prenosom na Šport TV) odločala o državnem prvaku, zmagovalcu 1. SFL Arhides. Četrta tekma je z 2:1 pripadla Dobovcu.
  • 22.05.2026 | 1. SFL
    Dobovec zmagal, o prvaku odloča 5. tekma
    Igralci Dobovca so na četrti finalni tekmi 1. slovenske futsalske lige Arhides v Rogaški Slatini premagali Siliko Vrhniko z 2:1 (2:1) in izid v zmagah izenačili na 2:2. Odločilna peta tekma se bo 29. maja na Vrhniki pričela ob 18.45.

DELI NA