Kixi do zmage, KMN Meteorplast na vrhu

V 4. krogu 2. SFL sta bili v petek tekmi v Sodražici in Benediktu, v soboto še obračun v Ajdovščini.

Oče in sin

KMN Meteorplast je po derbiji vodilnih ekip sam na vrhu 2. SFL. V Sodražici je bil prevelik zalogaj za domačine. Gostje so bili suvereni – med 4. in 37. minuto so dosegli šest golov za neulovljivo vodstvo 0:6, od tega Alen Ruis dva. Teotim Hiti in Tomaž Pustotnik sta ob koncu omilila poraz gostiteljev za končnih 2:6.

Ob tem velja omeniti še to, da sta v isti ekipi zaigrala oče in sin - Davorin Šnofl (letnik 1980) in njegov sin Rok Šnofl (letnik 2002).

Točke ostale v Benediktu

Štirje goli Jovana Desića so bili premalo, da bi novinec v ligi Svet savn MNK Proteus Postojna prišel do prve točke. Vse tri so ostale v Benediktu. So pa gostje z goloma Desića v 11. minuti vodili 0:2. Sledila je domača delna serija 4:0 (dva gola je dosegel Mitja Drašak). Notranjci so se približali na 4:3 in 5:4. Zmago varovancev trenerja Dejana Krambergerja sta potrdila Mitja Drašak in Dejan Hager.

V 37. in 38. minuti

Precej izenačena je bila tudi zadnja tekma tega kroga. Ajdovci so doma s 5:3 premagali KMN Miklavž. S po dvema goloma sta navdušila Andrej Vanceta in Anej Bastistič. Prav ta dva igralca ekipe, ki jo vodi Sandi Likar, sta v 37. in 38. minuti dosegla gola vredna treh točk.

2. SFL, 4. krog, 9.10.
ŠD Extrem – KMN Meteorplast 2:6
(0:3)
0:1 Tigeli(4.), 0:2 Goznik A.(8.), 0:3 Trstenjak (19.), Ruis Aljaž(22.), 0:5 Ruis Alen(34.), Ruis Alen(37.), 1:6 Hiti(39.), 2:6 Pustotnik(40.

KMN Benedikt Slovenske gorice – Svet savn MNK Proteus Postojna 6:5 (3:2)
0:1 Desić (6.), 0:2 Desić (11.), 1:2 Drašak (12.), 2:2 Rebernik (18.), 3:2 Drašak (19.), 4:2 Hager (24.), 4:3 Desić (28.), 5:3 Drašak (33.), 5:4 Mehić 10m (34.), 6:4 Hager 10m (39.), 6:5 Desić (40.)

10.10.
MNK Kix Ajdovščina – KMN Miklavž TBS team24 5:3 (1:2)
1:0 Vanceta (4.), 1:1 Dobaja (9.), 1:2 Kolar Robnik (18.), 2:2 Batistič (22.), 3:2 Redžo (29.), Kolar Robnik L. (31.), 4:3 Vanceta (37.), 5:3 Batistič (38.)