19.11.2020 | 1. SFL
Kamere na Ptuju na derbiju vodilnih v 1. SFL

V torek se je igral 7. krog, jutri, v petek, pa je na vrsti 8. krog 1. SFL. Z njim pa tudi tekma meseca, kamere Nogometne zveze Slovenije bodo na Ptuju. Tam se bosta pomerili vodilni ekipi 1. SFL – domači FC Hiša daril Ptuj in FK Dobovec, prenos pa bo na ogled na spletni strani www.futsal.si

1. SFL, 8. krog, 20.11.
KMN Sevnica – KMN Tomaž Šic bar (20.00)
KMN Bronx Škofije – FK Dobrepolje (20.00)
KMN Oplast Kobarid – FC Litija (20.00)
Siliko Vrhnika – ŠD Mlinše (20.00)

„Pripravljamo se, treniramo dalje,“ je sinoči povedal trener Dobovca Kujtim Morina, ki je po torkovi tekmi in suvereni zmagi proti KMN Sevnica (11:0) v sredo že treniral. „Po zmagi 11:0 ni kaj dodati, ekipa je pokazala pravi pristop, zbranost pa so igralci ohranili celo tekmo. Igrali so tudi mlajši, svoje minute je dobro izkoristil vratar Marko Peček. Dejansko niti sam nisem vedel, kaj in kako lahko pričakujem od ekipe po premoru, a smo lahko zadovoljni,“ se uvodoma Morina še zadrži pri torkovi tekmi, potem pa fokus usmeri na petek.

„Cenimo in spoštujemo delo Ptuja, ki je sestavil dobro in mlado ekipo, dodal pa igralce, ki so s sabo prinesli izkušnje iz Stripyja, Litije. Imajo tudi najboljšega strelca lige. Trener Grdović dela dobro delo,“ naprej Morina pohvali konkurenco, potem pa nadaljuje:

„Naredili bomo vse, da spet zmagamo. Gremo od tekme do tekme, treniramo kvalitetno. Verjamem, da bomo svoje kvalitete potrdili tudi na Ptuju. Vesel sem tudi, da bo tekma v spletnem prenosu,“ še doda Morina, ki ima na voljo devet reprezentantov, ki igrajo vidno vlogo v reprezentancah Slovenije in Hrvaške.

Vodilni na vseh frontah

To bo tudi tekma, ko si bosta nasproti stala hrvaška trenerja Kujtim Morina in Robert Grdović, zato je pričakovati še dodatno zanimanje za tekmo meseca tudi širše v regiji.

Dobovec ima z 62 doseženimi zadetki 1. napad lige, Ptujčani jim sledijo z 42 goli. Dobovec premore najboljšo obrambo lige (8), FC Hiša daril Ptuj je prejel 16 zadetkov.