21.01.2020 | 1. SFL
Iz zgodovine 1. SFL: Praznik futsala pred 800 gledalci

Tudi tokrat smo pripravili eno od zgodb iz zgodovine 1. SFL, ki je v jubilejni 25. izvedbi. Smo v letu 2016 na tekmi FC Litija – Proen Maribor, 5:6 je bilo na koncu, na sporedu je bila 4. tekma finala 1. SFL. Igrana pa je bila 13.5. 2016. v Litiji pred kar 800 gledalci! Sodili so Borut Šivic, Aleš Močnik Perič in Igor Bubulj, delegat je bil Vlado Močnik.

Domačo ekipo je vodil Tomislav Horvat, goste Senudin Džafić.

Več o tej tekmi boste danes videli tudi v prispevku v novi oddaji Futsal Magazin. Prvič na Šport TV 1 v torek, od srede naprej pa še na našem youtube kanalu. Z željo, da obeležimo in spomnimo na jubilej – 25. sezono 1. SFL.

1. SFL, finale, 4. tekma, sezona 2015/2016, 13.5. 2016:
FC Litija – Proen Maribor 5:6
(2:4)
0:1 (7.), 1:1 Ručna (8.), 1:2 Fetić (8.), 1:3 Šturm (15./ag), 2:3 Jelić (17.), 2:4 Jurček (19.), 3:4 Ručna (22.), 4:4 Pertič (33.), 4:5 Kraljič (36.), 4:6 Fetić (36.), 5:6 Runa (38./6m)

Litija: Sever, Dovč, Račič, Ručna, Turk, Gregorič, Jelić, Duščak, Pertič, Hasanbegović, Šturm,
Proen Maribor: Puškar, Fras, Pavič, Kraljič, Legčevič, Fideršek, Fetić, Klinc, Totošković, Čeh.

Poškodba Simeunoviča

V 4. tekmi finala so varovanci trenerja Senudina Džafića še tretjič ugnali Litijane (5:6) in pokalnemu naslovu dodali še lovoriko državnega prvaka. Gostje so nastopili v oslabljeni postavi. Kljub drugačnim napovedim ni bilo na parketu Mileta Simeunoviča, ki so ga ustavile poškodbe, kartoni pa so preprečili igranje Nikoli Jandriču. Domačini teh skrbi niso imeli. Trener Tomislav Horvat je imel na voljo vse razpoložljive sile. Je pa že uvodoma na klopi pustil kapetana Boruta Ručno.

Avtogol Šturma

Povedli so gostje, zadel je Alen Fetić, temu pa je sledila ploha golov. Borut Ručna je izkoristil zmedo in poravnal na 1:1, Fetič pa je v isti minuti zabil še za 1:2. Po gneči pred vrati Litije se je žoga v 15. minuti odbila od Tineta Šturma, ki jo je nehote pospravil v svoj gol za vodstvo gostov 1:3. A je bilo tudi to vodstvo kratkega daha – Nikola Jelić je izkoristil lahkomiselnosti v taboru vijolic in znižal na 2:3. Za mirno nadaljevanje Mariborčanov pa je poskrbel kapetan Jurček Klinc.

Kraljič odločil

Drugi polčas so boljše začeli domačini - v 22. minuti so znižali na 3:4. Domači strateg Tomislav Horvat ni okleval, v igro je poslal igralca vratarja. Po še eni izgubljeni žogi so Litijani izvedli bliskovit napad, po dvojni podaji je zadel Damir Pertič, ki ga pred tem žoga ni ubogala. V 36. minuti pa nov preobrat. Anže Kraljič je spremljal akcijo po levi strani, odkoder je prejel podajo in matiral domačega golmana. Litija je zaigrala na vse ali nič, to pa je s strelom s svoje polovice na prazen gol izkoristil Fetić za 4:6. Ručna je v 38. minuti omilil poraz.

Bolela je glava

„Imam tako ekipo, da me boli glava. Zato sem med polčasom popil tableto. Zdaj smo prvaki, kar naj glava boli,“ je trener Mariborčanov Senudin Džafić povedal po naslovu na klopi Štajercev.