08.02.2024 | 1. SFL
Dobovec slavil pred kamerami Šport TV-ja

V Sodražici je bila odigrana uvodna tekma 16. kroga 1. SFL. Gostujoči FK Dobovec je pred kamerami Šport TV-ja s 4:1 premagal THE Nutrition Extrem.

Petek prinaša tri preostale tekme. KMN Bronx Škofije pričakuje Siliko Vrhnika, KMN Sevnica FK Dobrepolje, KMN Oplast Kobarid pa z novim trenerjem KMN Meteorplast Šic bar.

1.SFL, 16. krog, 8.2.
THE Nutrition Extrem – FK Dobovec 1:4 (0:3)
0:1 Kneževič (5.), 0:2 Anderson (14.), 0:3 Pasariček (28.), 0:4 Pasariček (34.), 1:4 Gregorič (38.)

Posnetek tekme:

3:0 v zmagah

Dobovec je upravičil vlogo favorita in še tretjič v sezoni premagal ekipo iz Sodražice, ki pa je nocojšnjo tekmo odigrala v Ribnici, kjer je spet napolnila športno dvorano.

Gostje so povedli v 5. minuti, ko je domačega vratarja s strelom v daljši desni kot gola premagal reprezentant Denis Kneževič. V 14. minuti je na 0:2 povišal Brazilec Anderson, v nadaljevanju je spet blestel prvi strelec lige Patrik Pasariček, ki je v 28. minuti zabil za 0:3.

Nov gol Pasarička

Domačinom je bilo jasno, da nimajo kaj izgubiti – v zadnjih deset minut so šli z igralcem, vratarjem v polju, v tej vlogi pa Drejc Kljun. Ni se izšlo po domačih planih: Patrik Pasariček je zabil za 0:4, tekla je 34. minuta. Domači so bili za trud nagrajeni v 38. minuti: po polprotinapadu je bil uspešen Andraž Gregorič, dosegel je svoj 5. letošnji gol v 1. SFL. To je bil tudi končni rezultat tekme, po kateri THE Nutrition Extrem ostaja na 6. mestu.

To je bila 6. zaporedna gostujoča zmaga Dobovca, ki je prišel do 7. gostujoče zmage v osmih tekmah. Zadnji poraz v gosteh je Dobovec doživel 21.11. 2023 proti Siliku.

• 27.02.2024 | 1. SFL
    Siliko spet prvi, KMN Meteorplast prvič premagal Dobovec
    Na 1. mesto se je zavihtel Siliko Vrhnika, ki je premagal Sevnico, dosedanji vodilni Dobovec pa je v derbiju 1. in 3. ekipe lige doma z 2:3 klonil proti KMN Meteorplastu Šic Bar. FK Dobrepolje je prvič v sezoni premagal THE Nutrition Extrem (6:1), KMN Oplast se je z zmago v primorskem derbiju (6:1 proti KMN Bronx Škofije) povzpel na 4. mesto.
    Po žrebu parov tekem za napredovanje in obstanek
    V prostorih Nogometne zveze Slovenije je bil opravljen žreb tekmovalnih parov play off/tekme za obstanek oz. napredovanje v 1. SFL za sezono 2024/2025. Na prvi tekmi bo gostitelj tekme sedmouvrščena ekipa 1. SFL po rednem delu, na drugi tekmi bo domačin drugouvrščena ekipa 2.SFL.
    V Podčetrtku nagrade za najboljše tri v letu 2023
    V sklopu tokratnega finalnega turnirja pokala Terme Olimia, 8. in 9. marca v Podčetrtku, bomo nagradili tudi najboljše tri minulega koledarskega leta. Izbiramo najboljšo igralko leta 2023, najboljšega članskega igralca leta 2023 in najboljšega igralca U21 v letu 2023.
    Regionalna derbija na Obali in v Dobrepolju
    Novi vodilni FK Dobovec bo doma gostil tretjega v ligi KMN Meteorplast Šic bar, drugouvrščeni Siliko Vrhnika pričakuje četrto Sevnico. Spodnji dom lestvice pa prinaša dva regionalna derbija: osmo Dobrepolje pričakuje šesti THE Nutrition Extrem, v primorskem obračunu pa sedmi KMN Bronx Škofije gosti peti KMN Oplast Kobarid.
  • 23.02.2024 | 1. SFL
    Dobovec vodi, Dobrepolje prvič premagalo KMN Meteorplast
    Aktualni državni prvak Dobovec je slavil zmago v Sevnici (5:1), ob porazu Silika v Kobaridu (6:3) pa se je Dobovec spet zavihtel na vrh. V derbiju spodnjega doma prvenstvene lestvice so tri točke ostale v Sodražici (2:0), FK Dobrepolje pa je v 10. medsebojni tekmi prvič porazilo KMN Meteorplast Šic Bar.
    Derbi v Sodražici
    Vodilni Siliko gostuje pri Oplastu v Kobaridu, Dobovec odhaja v Sevnico, KMN Meteorplast ŠIC Bar doma gosti FK Dobrepolje. Derbi spodnjega lestvice bo v Sodražici, kjer bo 6. THE Nutrion Extrem gostil 7. ekipo lige, KMN Bronx Škofije.
  • 16.02.2024 | 1. SFL
    Škofjotom derbi, zmagali prvi trije
    Za nami je 17. krog 1. SFL, največ zadovoljstva pa v taboru KMN Bronx Škofije. Škofjoti so s 4:3 premagali Dobrepolje in se utrdili na 7. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije, Dobrepolje ostaja osmo. Treh točk so se veselili še prvouvrščeni: FK Siliko, FK Dobovec in KMN Meteorplast Šic bar.
    Derbi v Dobrepolju
    Vodilna ekipa lige FK Siliko na Vrhniki gosti THE Nutrition Extrem, drugouvrščeni FK Dobobvec v Rogaški Slatini KMN Oplast Kobarid. Derbi spodnjega doma prvenstvene lestvice bo v Dobrepolje, kamor prihaja KMN Bronx Škofije, v Ljutomeru pa se bosta pomerila KMN Meteorplast Šic bar in KMN Sevnica.
  • 09.02.2024 | 1. SFL
    Popoln krog gostujočih ekip
    Vse tri so se končale z zmago gostov: vodilni FK Siliko je s 3:1 slavil na Škofijah, KMN Meteorplast Šic bar je po preobratu zmagal v Kobaridu (2:4), Dobrepolje pa v Sevnici do 2. zmage sezone, 3:5 je bilo.