26.04.2022 | 1. SFL
Dobovec do 2. zmage, Siliko podaljšuje serijo

Dobovec je z domačo zmago 5:2 povedel 2:1 v seriji proti FC Hiše daril Ptuj. Domači junak večera je zagotovo Kristjan Čujec, ki je dosegel kar tri gole. Vrhniški Siliko je navdušil v 2. polčasu v Litiji, zbranejši pa je bil tudi pri streljanju kazenskih strelov. Polfinalna serija se nadaljuje v petek, 29.4., tekmi sta na Ptuju in Vrhniki.

1.SFL, polfinale, 3. tekma, 26.4.
FC Litija – Siliko Vrhnika 9:10 (2:2, 6:6) 2-1 v zmagah
1:0 Jeferson (1.), 2:0 Jeferson (7.), 2:1 Mohorič (8.), 2:2 Jandrić (11.), 3:2 Mota (21.), 3:3 Frank (22.), 3:4 Janež (28.), 3:5 Jandrić (30.), 4:5 Jeferson (32.), 4:6 Muratagić (34.), 5:6 Jandrić (38./AG), 6:6 Bjelčević (39.)

6m:
6:7 Đurić (41.), 7:7 Jeferson (41.), 7:8 Mohorič (41.), 8:8 Osredkar (41.), 8:9 Muratagić (41.), 9:9 Mota (41.), 9:10 Jandrić (41.)

FK Dobovec – FC Hiša daril Ptuj 5:2 (2:1) 2-1 v zmagah
1:0 Čujec (9.), 2:0 Čujec (12.), 2:1 Debeljak(16.), 3:1Čujec (22.), 4:1 Turk (22.), 5:1 Turk (28.), 5:2 Pasariček (37.).

1.SFL, polfinale, 2. tekma, 22.4.
FC Hiša daril Ptuj – FK Dobovec 0:1 (0:0) 1-1 v zmagah
0:1 Cesarec (4.)

FK Siliko – FC Litija 2:6 (1:3) 0-2 v zmagah
0:1 Ferreira (9.), 0:2 Ferreira (10.), 0:3 Jediael (20.), 1:3 Vesel (20.), 2:3 Jandrić (21.), 2:4 Bjelčević (33.), 2:5 Jediael (37.), 2:6 Martič (39.)

1. tekma, 15.4.
FK Dobovec – FC Hiša daril Ptuj 1:2 (1:1) 0-1 v zmagah
1:0 Cesarec (12.), 1:1 Pasariček (13.), 1:2 Seneković (33.)

FC Litija – FK Siliko 3:1 (1:1) 1-0 v zmagah
0:1 Jandrić (14.), 1:1 Ferreira (16.), 2:1 Ferreira (19.), 3:1 Šturm (28.)

Čujec trikrat

Pregled pa pričenjamo v Rogaški Slatini, kjer so domačini slavili zmago prepričljivo. V 9. minuti je Teo Turk lepo na črti našel Kristjana Čujca, ki je bil dovolj spreten, da je med dvema gostujočima igralcema prišel do strela in zadetka. V 12. minuti je Čujec pridobil žogo, jo izgubil in spet pridobil, potem pa spet ob dveh gostujočih igralcih z boka presenetil golmana Ptujčanov. Po akciji s kota so Ptujčani izkoristili neodločnost v domači vrsti, Timotej Debeljak je znižal na 2:1, to je bil tudi rezultat polčasa. Drugih 20 minut se je začelo, kot je Dobovec želel. Čujec je dobro spremljal akcijo Vedrana Matoševića, ki je zaposlil Čujca, ki mu ni bilo težko zabiti za 3:1. V taisti minuti je Turk zabil za 4:1, v 28. je bilo že 5:1. Patrik Pasariček je v 37. minuti postavil končni rezultat 5:2. Serija se seli na Ptuj, odkoder boste lahko v petek, 29.4., spremljali tekmo v neposrednem spletnem prenosu na www.futsal.si.

»Tekma je bila odprta, smo pa podarili preveč žog domačinu, največ težav pa je bilo s Kristjanom Čujcem, ki je spretno izkoriščal naša darila. Nismo se uspeli vrniti v igro, serija se zdaj seli na Ptuj. Žal smo ob koncu ostali brez dveh igralcev, ki sta prejela kartone. V petek smo brez Vlada Andrijaševića in Denisa Kneževiča,« je po tekmi povedal trener Ptujčanov Robert Grdović.

»Cela ekipa je igrala dobro, že v tekmo smo šli s pravo energijo. Dominirali smo celo tekmo, iskali smo gol, do zadetkov smo prihajali precej lažje kot sicer. Povedli smo 2:1 v seriji, a ta tekma je že v arhivu, v petek se polfinale nadaljuje,« je dodal Kujtim Morina, trener Dobovca.

Po 2:0 preobrat Silika

Litija je izjemno z golom v 21. sekundi začela tekmo proti Siliku. Brazilec Jeferson je v 1. in 7. minuti hitro dosegel dva gola. A se gostje niso dali – Marko Mohorič in Nikola Jandrić sta do 11. minute poravnala rezultat, 2:2 pa je bilo po prvih 20 minutah. V nadaljevanju je Jediael Mota povišal na 3:2, mladinski reprezentant Žiga Frank pa je hitro izenačil na 3:3, tekla je 22. minuta. V 28. minuti je Siliko prvič povedel – po akciji s kota je žogo prestregel Max Vesel, ki je stekel v protinapad, uspel je meriti, Nejc Berzelak je strel obranil, a je bil povsem nepokrit Žan Janež, ki je zadel za 3:4. V 30. minuti je bilo 3:5. Po akciji s kota je »s prve« udaril Jure Suban, smer žogi je spremenil Jandrić, ki je zadel za 3:5. Litiji je uspelo, da je v 39. minuti z igralcem, golmanom, v polju, v tej vlogi je bil Marko Bjelčević, uspela izenačiti, zadel je prav Bjelčević. Do konca rednega dela se rezultat ni spremenil, sledili so kazenski streli. Junak Vrhničanov je zagotovo Nik Plestenjak, ki je obranil dva kazenska strela, odločilen gol za 9:10 je dosegel kapetan Jandrić.

»Dobili smo preveč golov, preveč je bilo tudi individualnih napak. Tekmo smo skoraj rešili, potem pa so sledili penali… To je pač serija, vračamo se na Vrhniko,« je po tekmi povedal trener Litije Andrej Dobovičnik.

»Tekma je bila lepa. Čeprav se je začelo šokantno. Litija je z lahkoto povedla 2:0, a smo se pobrali in izenačili na 2:2. Potem smo odigrali na višjem nivoju kot popreje v tem polfinalu. Povedli smo, potem je Litija z golmanom v polju odigrala dobro ali pa smo mi odigrali slabo. Sledili so penali, kjer smo je odločala tudi sreča. To smo si zaslužili, serija se vrača na Vrhniko. Nocojšnji junak pa je golman Plestenjak, ki je obranil dva kazenska strela,« je k tekmi pristavil trener Vrhničanov Mile Simeunovič.