Zmaji potrdili slovo peterice

Novi ljubljanski strateg Ilija Stolica bo v krstni sezoni na klopi Olimpije računal na pošteno spremenjeno zasedbo. Že nekaj časa je jasno, da se je od zeleno-bele oprave poslovilo nekaj nosilcev igre, zdaj pa so zmaji tudi formalno potrdili slovo peterice nogometašev.

 

Konec junija je pogodba potekla Roku Vodišku, Ricardu Alvesu in Mitchu Apauju, ki si je med tem že uredil klubski statust in se pridružil bratislavskemu Slovanu. Dario Čanađija in Jason Davidson sta bila v Ljubljano posojena s strani Rijeke, medtem pa sta se že vrnila na reško Kantrido. Vidno vlogo v zasedbi bivšega trenerja Igorja Bišćana so odigrali predvsem Čanađija, Alves in Apau, ki v minulem prvenstvu ni izpustil niti ene tekme.

»Vsem omenjenim igralcem se zahvaljujemo za neprecenljiv doprinos v za Olimpijo zgodovinski sezoni, ko so zmaji osvojili obe domači lovoriki. Odličnim fantom želimo veliko sreče v nadaljevanju kariere,« so zdaj že bivšim zmajem sporočili iz vrst državnega in pokalnega prvaka.

Tekst: PDo
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 31.05.2025 | Prva liga Telemach
    Sualehe in Lasickas končala ljubljansko zgodbo
    David Sualehe in Justas Lasickas z iztekom pogodbe nista več nogometaša Olimpije, s katero sta v treh letih sodelovanja osvojila dva naslova državnega prvaka.
  • 24.05.2025 | Prva liga Telemach
    Prvaki sezono končali z remijem v mestnem obračunu z Bravom
    Bravo in Olimpija sta sezono 2024/25 končala z delitvijo točk, mestni derbi v Stožicah ni ponudil zadetkov. Zmaje čaka še dvig lovorike za naslov državnih prvakov.
  • 22.05.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Olimpija
    Edina sobotna tekma bo odigrana v Stožicah, ki gostijo mestni derbi. Kako se bo razpletel?
  • 17.05.2025 | Prva liga Telemach
    Spomladanska zmaga številka tri dovolj za končno šesto mesto
    Nogometaši Primorja so v 35. krogu Prve lige Telemach premagali Muro z 2:0 (1:0).
  • 17.05.2025 | Prva liga Telemach
    Zmaji napolnili mrežo Radomljanov in osvojili naslov
    Nogometaši Olimpije so potrdili prvo mesto v letošnji sezoni državnega prvenstva. Naslov so si zagotovili po tem, ko so v predzadnjem, 35. krogu Prve lige Telemach v Stožicah premagali Kalcer Radomlje s 5:0 (2:0).
  • 15.05.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Radomlje
    Olimpiji se po velikem derbiju spet ponuja priložnost, da naslov potrdi pred svojimi navijači. Bodo Radomlje naredile veliko uslugo Mariboru ali bodo iz prve vrste pospremile ljubljansko slavje?
  • 10.05.2025 | Prva liga Telemach
    Brez zmagovalca v Murski Soboti
    Nogometaši Mure in Olimpije so se v 34. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).
  • 08.05.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Olimpija
    Mura bo skušala do prve zmage po skoraj dveh mesecih priti v soboto, ko v Fazaneriji gostujejo ranjeni zmaji. Se bo Olimpija pustila presenetiti ali bo popravila vtis z velikega derbija?
  • 06.05.2025 | Prva liga Telemach
    Brest podaljšal z Olimpijo
    Marko Brest ostaja zmaj! Nogometaš, ki dres Olimpije nosi od leta 2023, bo zeleno-bele barve branil do poletja 2028, so sporočili iz tabora vodilne ekipe Prve lige Telemach.
  • 03.05.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor zapletel boj za naslov
    Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 33. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Mariboru z 1:2 (1:1).

DELI NA