Zbrali so se tudi Goričani

Počitka je konec tudi za nogometaše Gorice. Miran Srebrnič je na uvodnem testiranju zbral 22 nogometašem, ki so večji del treninga preživeli na atletski stezi Športnega parka Nova Gorica. Prvič po letu in pol je z vrtnicami vadil tudi Andrej Kotnik, ki se je po epizodah v Italiji in Španiji vrnil na sever Primorske.

Goričani bodo priprave predvidoma opravili v domačem okolju, že naslednji teden se za tri dni odpravljajo na Lokve, kjer se bodo osredotočili na fizično pripravljenost. V zaključku meseca sledi odhod v Prekmurje, moštvo pa bo odigralo osem pripravljalnih preizkušenj. Po uvodni medsebojni tekmi, ki bo odigrana prihodnjo soboto, se bodo Goričani udarili z niškim Radničkim, Partizanom in Zrinjskim, državnim prvakom Bosne in Hercegovine. Po vrnitvi s priprav v Prekmurju pa so že potrjeni tudi dvoboji z Ilirijo, Triglavom in Taborom.

Grudina je vadil individualno, ob že uveljavljenih imenih pa so se potili tudi mladinci Jan Štrukelj, Žan Leban in Jakob Panič Nardin. Kot je znano, vodstvo kluba pred tedni ni podaljšalo sodelovanja z Dejanom Žigonom, Miho Gregoričem, Matijo Škarabotom in Tilnom Nagodetom, bogato kariero pa je sklenil Miran Burgić. Na preizkušnji se mudi mladi ofenzivni vezist Tim Matič, v prejšnji sezoni član Zarice. Srebrnič je nekaj prostih dni namenil še Gregi Sorčanu, Žigi Lipuščku, Amarachiju Osujiju in Samirju Smajlagiću, medtem ko je poškodovani Alen Jogan trening zgolj opazoval.

Goriško zasedbo je pred pričetkom priprav sicer zapustil Novica Nikčević, ki je bil v minuli sezoni pomočnik Mirana Srebrniča.

Tekst: PDo
Foto: ND Gorica

SORODNE NOVICE

  • 04.05.2025 | 2. SNL
    Obračun vodilnih brez zmagovalca, Aluminij ostaja na vrhu
    Derbi vodilnih klubov 2. SNL se je pred 1.200 gledalci končal brez zmagovalca, Aluminij in Gorica sta se razšla z izidom 0:0. Kidričani tako ostajajo na vrhu lestvice, pred Goričani imajo dve točki naskoka. Z nedeljsko zmago sta se vodilnemu dvojcu približala Triglav in Tabor.
  • 01.05.2025 | 2. SNL
    Aluminij in Gorica pred kamerami Sportkluba za vrh lestvice
    Vstopili smo v zaključni mesec 2. SNL, majski spored preizkušenj pa bodo z obračunom za vrh lestvice odprli tudi Kidričani in Goričani. Petkov dvoboj za vrh lestvice boste lahko spremljali na Sportklubu, pred kamero NZS pa se bodo v soboto v obračunu začelja lestvice udarili Tolminci in Velenjčani.
  • 16.10.2024 | 2. SNL
    Goričani in Kidričani za vrh lestvice, v Šiški ljubljanski derbi
    Vrhunec 11. kroga bo nedeljski obračun vrha lestvice, za prvo mesto se bodo pred kamerami Sportkluba udarili nogometaši Gorice in Aluminija. V prenosu NZS boste lahko spremljali ljubljanski dvoboj Ilirije in Slovana, Beltinčani pa bodo s tekmo proti Dravinji proslavili 75-letnico igranja nogometa.
  • 26.04.2024 | 2. SNL
    Goričani po preboju v pokalni finale gostijo severnoprimorski derbi z Ajdovci
    Tudi drugoligaše le še štirje krogi ločijo do zaključka sezone. Vrhunec tokratnega kroga bo zaključno dejanje, v severnoprimorskem derbiju se bodo udarili Goričani in Ajdovci. Vodilna Nafta se bo pred kamero NZS pomerila z velenjskim Rudarjem, tretji Beltinci gostujejo v Slovenski Bistrici.
  • 24.04.2024 | Pokal Pivovarna Union
    Drugoligaški obračun odločen po enajstmetrovkah, Goričani prvi finalisti
    Nogometaši Gorice bodo 24. maja v Stožicah lovili četrto pokalno lovoriko. Primorci so bili v drugoligaškem polfinalu po enajstmetrovkah boljši od Beltinčanov.
  • 03.04.2024 | Pokal Pivovarna Union
    V polfinalu dva drugoligaša, Goričani po preobratu izločili Radomljane
    V polfinalu letošnje izvedbe Pokala Pivovarna Union bosta zaigrala vsa dva drugoligaša, saj je Gorica izločila prvoligaškega tekmeca. Radomlje so sicer povedle z golom Nina Kukovca , a so Primorci po zaslugi Harisa Kadrića, Luke Baruce in Luke Marjanca prišli do preobrata in visoke zmage.
  • 11.07.2023 | Prva liga Telemach
    Matija Širok sklenil nogometno kariero
    Po Mateju Podlogarju je nogometne čevlje na "klin" obesil še Matija Širok. Dvaintridesetletni bočni branilec kariero zaključuje po 271 tekmah v Prvi ligi Telemach, v kateri je debitiral v sezoni 2009/10.
  • 28.05.2023 | Prva liga Telemach
    Kidričani potrdili povratek med najboljše
    Nogometaši Aluminija so si po letu igranja v drugi ligi priigrali vrnitev med slovensko elito. V kvalifikacijah za popolnitev Prve lige Telemach so bili boljši od Gorice, prvo tekmo v Kidričevem so dobili s 3:1, na povratni v Novi Gorici pa danes iztržili remi 1:1.
  • 27.05.2023 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Gorica - Aluminij
    Aluminij si je na domačem igrišču priigral zajetno prednost pred povratno tekmo na Primorskem, a pri Gorici verjamejo, da lahko v nedeljo prikažejo boljšo predstavo in nadoknadijo zaostanek. Kdo bo prvoligaš v sezoni 2023/24?
  • 25.05.2023 | Prva liga Telemach
    Kidričani pred tekmo v Novi Gorici z dvema goloma prednosti
    Nogometaši Aluminija so dobili prvo tekmo dodatnih kvalifikacij za popolnitev Prve lige Telemach, Goričani bodo v nedeljo na domačem igrišču lovili dva zadetka zaostanka.

DELI NA