Z željo in pristopom lovijo 2. pokalno lovoriko

ŠD Košana je ena od dveh zmagovalk ženskega futsal pokala. Lani so v finalu premagale ŠD Extrem, letos jih čaka obračun z ŽNK Celje.

Dilema je le ena: ŠD Košana drugič ali ŽNK Celje prvič.

Finalni turnir pokala Terme Olimia:

polfinale, 8.3.
KMN Bronx Škofije – FK Dobovec (17.45)
Siliko Vrhnika – KMN Meteorplast Šic Bar (20.30)

9.3.
finale (19.00)

Finale ženskega futsal pokala, Podčetrtek, 9.3.
ŠD Košana – ŽNK Celje (15.00)

Sprostiti ekipo

Obe finalistki sta za vikend začeli polfinale Ženske futsal lige, ŠD Košana je v zadnjih minutah strla odpor FK Lukovice, 4:1 je bilo. „Na prvi polfinalni tekmi je bilo kot na enosmerni cesti: Lukovica je zaigrala kompaktno v obrambi, iskala je priložnosti v protinapadih. Mi smo imeli svoje priložnosti, naredili pa smo to, česar sem se bal: razbranili smo gostujočo vratarko Majo Zajc. Tudi iz čistih situacij nismo zabili gola, potem smo se morali reševati. Na koncu je zmagovalke odločila razlika v kvaliteti. Menim, da smo na koncu zasluženo zmagali,“ pove Miha Osojnik, trener ŠD Košane.

„Ne vem, kaj bi rekel o formi. V zadnjih štirih, petih tekmah smo v nekem krču. Ne sprostimo se, ne dajemo 100 odstotkov. Vedno potrebujemo nek impulz tekmic, da se po zaostanku zbudimo. Ne začenjamo pa od 1. sekunde tako, kot znamo. Upam, da to popravimo. Problem pa je, da se stopnjujejo pričakovanja okolice do mojih igralk, to bi bilo lahko malce preveč za moje punce. A smo se pripravili tudi na to, da nam pritisk ne spodreže krila. Lani smo zmagali, bili smo tudi favoriti, igrali smo proti slabši ekipe. Tokrat so v vlogi favoritinj Celjanke, od njih se pričakuje veliko. Sam pa nikoli nikomur nisem vnaprej priznal, da je boljši od mene, če tega ni dokazal na terenu. Bistveno je, da dobro pripravim punce na finale, da jih sprostim, da pokažejo, kaj znajo, pa tudi rezultat ne bi smel izostati,“ trener ekipe iz Pivke o pričakovanjih pred tokratnim finalom.

Vanja in Ines

„Vesel sem, ker smo kot ekipa napredovali. Bili smo zadnji v ligi, ostali so si na nas popravljali gol razliko, danes se borimo za naslove. Da smo napredovali, čuti tudi ŽNK Celje. Poznamo jih "v nulo", glavni faktor je Vanja Tanšek, osrednji motor ekipe je Ines Ermenc, Sergeja Kos pa ni več taka, kot smo jo poznali, pa tudi ostale igralke so po mojem mnenju slabše, kot so bile v preteklosti. Sicer pa pričakujem dobro, trdo tekmo z vsem, kar lahko šport ponudi. Odločala bo dnevna forma, bližje uspehu bodo igralke, ki si bodo bolj želele uspeha. Naša plusa sta zagotovo Anja Žvokelj&Tina Jesenovec, najboljši dvojec v Sloveniji in podporaa ostale ekipe. Imamo pa tudi Sanelo Balić, najboljšo golmanko v ligi,“ je jasen Osojnik, ko primerja svojo zasedbo s Celjem.

Ekipi sta letos odigrali dve tekmi: s 6:3 je doma slavila ŠD Košana, s 5:2 pa ŽNK Celje, prav tako doma. Obe tekmi sta imeli podoben potek: ŠD Košana je doma povedla 6:0, ŽNK Celje 4:0.

„Veselim se, ker bomo spet imeli podporo s tribun. V Podčetrtek pridemo že v petek, da v miru prespimo in pridemo v soboto na finale,“ pa Osojnik potrdi, da jim podpora s tribun ne bo izostala.

Zmagovalke Ženskega futsal pokala (2):
KMN Slovenske gorice 1
ŠD Košana 1

Prvakinje po sezonah:
2022/23 ŠD Košana
2021/22 KMN Slovenske gorice

Zmagovalci pokala Terme Olimia (28 sezon):
FC Litija 9
FK Dobovec 6
KMN Oplast Kobarid 3
KMN Puntar 3
Agencija Luvin 2
Proen Maribor 2
KMN Bronx Škofije 1
KMN Gorica 1
Pelikan 1

Prvaki po sezonah:
1995/96 Inženiring Šarbek
1996/97 Agencija Luvin
1997/98 Agencija Luvin
1998/99 Assaloni Cosmos
1999/00 Lesna industrija Litija
2000/01 Maxi klub Celje
2001/02 Svea Lesna Litija
2002/03 Svea Lesna Litija
2003/04 Puntar Alpkomerc
2004/05 Oplast Kobarid
2005/06 Oplast Kobarid
2006/07 Puntar Mercator
2007/08 Puntar Casino Safir
2008/09 KMN Gorica
2009/10 FC Litija
2010/11 FC Litija
2011/12 FC Predilnica Litija
2012/13 KMN Bronx Škofije
2013/14 FC Litija
2014/15 KMN Oplast Kobarid
2015/16 Proen Maribor
2016/17 Proen Maribor
2017/18 Dobovec MB-Monting
2018/19 Dobovec MB-Monting
2019/20 Dobovec MB-Monting
2020/21 FK Dobovec
2021/22 FK Dobovec
2022/23 FK Dobovec

Tekst: D.P.
Foto: ŠD Košana

SORODNE NOVICE

  • 15.06.2025 | Državne futsal lige
    V dresu ŽNK Celja je osvojila vse
    „Manjkala mi je ta dvojna krona. V svoji karieri sem osvojila vse, kar sem lahko. Zato sem še toliko bolj vesela, ker smo sezono tako končale,“ je po koncu 12. sezone v Ženski futsal ligi povedala Sergeja Kos (rojena leta 1991). Kapetanka ŽNK Celje je z ekipo osvojila dvojno krono – prvič pokal, sedmič naslov državnih prvakinj.
  • 12.06.2025 | Državne futsal lige
    Drago Adamič bo še naprej vodil ŽNK Celje
    V taboru ŽNK Celje so rešili kadrovsko vprašanje trenerja. Po dvojni kroni, Celjanke so prvič osvojile naslov pokalnih prvakinj, temu pa dodale še lovoriko državnih prvakinj, je jasno, da Drago Adamič ostaja na klopi ŽNK Celje.
  • 19.05.2025 | Državne futsal lige
    Pred 500 gledalci Dobrepolje do naslova državnega prvaka
    FK Dobrepolje je prvak v tekmovanju mladih U19. Varovanci trenerja Jureta Vetriha so v tretji tekmi doma s 4:3 premagali THE Nutrition Extrem in slavili v finalni seriji z 2:1. Na nedeljski tekmi v Dobrepolju se je zbralo več kot 500 gledalcev, domačini pa so se pri organizaciji tekme izkazali tudi s spremljevalnim programom.
  • 18.05.2025 | Državne futsal lige
    Danes kronan prvak U19, tudi spletni prenos iz Dobrepolja
    Obe ekipi sta v finalu slavili v gosteh: najprej so Sodražani po 6-metrovkah zmagali v Dobrepolju, ki pa je minulo nedeljo vrnilo milo za drago in prišlo do zmage v Sodražici. Tretja tekma ne prinaša popravnega izpita. To je zadnja priložnost za obe ekipi.
  • 12.05.2025 | Državne futsal lige
    Bron v Benedikt, o prvaku na 3. tekmi
    Tekmovanje mladih U19 še ni končano. O prvaku bo odločala 3. tekma v Dobrepolju (18.5.), bron pa gre v Benedikt.
  • 10.05.2025 | Državne futsal lige
    Prenos iz Sodražice, za bron na Vrhniki
    Končuje se 12. sezona tekmovanja mladih U19; prvi prvak leta pa je v sezoni 2008/09 postal KMN Oplast Kobarid. Največ naslovov v tej kategoriji ima FSK Stripy (trije naslovi).
  • 05.05.2025 | Državne futsal lige
    THE Nutrition Extrem in PJ Joco Benedikt korak bližje cilju
    Timotej Kocbek, Jakob Rajšp in Jaka Čeh pa so zadeli za PJ Joco Benedikt ob zmagi proti Vrhničanom. Bron bo osvojila ekipa, ki bo boljša v seštevku dveh tekem.
  • 28.04.2025 | Državne futsal lige
    Dobrepolje in THE Nutrition Extrem za naslov
    Pred nami je še zaključek tekmovanja mladih U19. V nedeljo smo dobili oba finalista – za naslov se bosta pomerili ekipi THE Nutrition Extrem in FK Dobrepolje; za bron bosta igrala PJ Joco Benedikt in Siliko Vrhnika Eusafety.
  • 28.04.2025 | Državne futsal lige
    V Celju veseli dvojne krone, v ŠD Košana ponosni na zaključek sezone
    „Kot smo napovedovali: to je bil pravi praznik ženskega futsala. Srečali sta se dve najboljši ekipi, odločale so malenkosti,“ je po zadnji finalni tekmi Ženske futsal lige začel pogovor Drago Adamič, ki je s Celjankami osvojil 7. naslov državnih prvakinj.
  • 26.04.2025 | Državne futsal lige
    ŽNK Celje do 7. naslova
    Igralke ŽNK Celje so nove in stare futsal državne prvakinje. Ekipa trenerja Draga Adamiča je po 6-metrovkah s 6:7 premagala ŠD Košano in dobila finale s 3:1 v zmagah. Tretje mesto je zasedla ŽNK Vrhnika, četrto pa FK Lukovica.

DELI NA