29.10.2023 | Futsal U19
Z delom začenja nova generacija

V ponedeljek, 30.10., se bo v Laškem na pripravah zbrala futsal reprezentance U19. Selektor Tomislav Horvat s svojim strokovnim štabom začenja delo z novo generacijo, ki jo čakajo kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2025.

Dosedaj so bila na sporedu tri evropska prvenstva. Slovenija je zaigrala na letošnjem, kjer je prišla vse do polfinala, kjer je tesno s 3:2 klonila proti kasnejšemu prvaku Portugalski. Luka Lovrec, vratar Slovenije, pa je bil izbran v najboljšo postavo evropskega prvenstva, ki je potekalo v Poreču. Slovenija pa je imela izvrstno podporo s tribun.

„Začenjamo novo zgodbo. Od prejšnje generacije U19, ki se je uvrstila v polfinale evropskega prvenstva, je ostal en igralec, sicer pa so povsem novi fantje. Začenjamo z nule. Čaka nas celoten proces, da ta nova ekipa postane podobna tej, ki je naredila vrhunski rezultat na letošnjem evropskem prvenstvu. Veselim se dela s fanti. Čaka nas veliko dela. A so naši fantje vsakič znova pokazali, da se radi učijo in so disciplinirani. Zato je veliko lažje ustvariti dobro ekipo. Prepričan sem, da bomo naredili dober posel, da bomo imeli veliko zborov in veliko tekem, skozi katere bodo ti fantje napredovali do kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Komaj čakam, da jim začnem predavati in podajati znanje. Pričakujem, da bodo tudi sami naredili vse, da bodo napredovali v prvinah, ki so nujne za igranje futsala na taki evropski ravni,“ pred začetkom priprav pove selektor Tomislav Horvat.

Vabljeni igralci:
Jaka Drozg (FK Dobovec), Vid Prah (FK Dobovec), Vid Cesarec (FK Dobovec), Luka Turk (FK Dobrepolje), Emil Šinkovec (FK Dobrepolje), Erik Novak (FL Dobrepolje),
Gašper Dušej (KMN Miklavž), Amar Velić (KMN Miklavž), Tijan Skočir (KMN Oplast Kobarid), Jan Kravanja (KMN Oplast Kobarid), Domen Arnuš (NK Duplek), Alen Zgonc (NK Ribnica), Lan Pahović (NK Ribnica), Ažbe Gradišar (NK Ribnica), Urban Sevenšek (NK Ribnica), Mihael Čop (The Nutrition Extrem), Lovro Trdin (KMN Meteorplast), Nal Zver (KMN Meteorplast).

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 26.02.2026 | Futsal U19
    Boljši od Črne gore
    Slovenska futsal reprezentanca do 19 let je na prvi tekmi proti črnogorskim vrstnikom prikazala izjemno učinkovito predstavo in slavila z visoko zmago 11:0 (7:0). V petek še ena tekma.
  • 26.02.2026 | Futsal U19
    S Črno goro v spletnem prenosu
    Futsal reprezentanca U19 bo danes in jutri v Podčetrtku gostila črnogorsko mladinsko reprezentanco.
  • 19.02.2026 | Futsal U19
    Dvakrat s Črno goro
    Futsal reprezentanca U19 bo odigrala dve prijateljski srečanji z vrstniki iz Črne gore. Tekmi bosta v Podčetrtku, selektor Mile Simeunović pa je obelodanil seznam igralcev, na katere računa.
  • 07.01.2026 | Futsal U19
    Tesen poraz z evropskimi prvaki
    Futsal reprezentanca do 19 let je na drugi prijateljski tekmi tesno klonila proti Portugalcem (2:1). Aktualni evropski prvaki so zmagali, edini gol za Slovenijo je dosegel Jakob Šinkovec.
  • 06.01.2026 | Futsal U19
    Portugalci so bili boljši
    Mladinska futsal reprezentanca je na prvi tekmi z 0:4 klonila proti Portugalski. Ekipi se bosta še enkrat pomerili v sredo, 7.1.
  • 04.01.2026 | Futsal U19
    Po zboru v Laškem odpotovali na Portugalsko
    V petek, 2. 1., se je na pripravah zbrala futsal reprezentanca U19. Danes, v nedeljo, je izbrana vrsta odpotovala na Portugalsko, kjer jo čakata prijateljski tekmi z aktualnimi evropskimi prvaki, reprezentanco Portugalske.
  • 01.01.2026 | Futsal U19
    V petek zbor, prihodnji teden tekmi
    V petek, 2.1., se bo na pripravah zbrala futsal reprezentanca U19. Po treningu v Laškem bo izbrana vrsta selektorja Mileta Simeunoviča odpotovala na Portugalsko, kjer jo čakata prijateljski tekmi z aktualnimi evropskimi prvaki, reprezentanco Portugalske.
  • 19.12.2025 | Futsal U19
    Z novim selektorjem in novo generacijo z evropskimi prvaki
    Po končanem evropskem prvenstvu U19, na katerem je bila Slovenija drugič zapored polfinalist, se začenja delo z novo generacijo, katere cilj je uvrstitev na evropsko prvenstvo. To bo leta 2027 v Kazahstanu.
  • 06.10.2025 | Futsal U19
    Portugalci prvaki, leta 2027 v Kazahstanu
    Tekmovanje je z odliko opravila tudi Slovenija, ki se je drugič zapored prebila v polfinale, kjer je – prav tako drugič zapored – izpadla proti kasnejšemu prvaku. Na evropskem prvenstvu je Slovenija premagala Turčijo in Češko, izgubila pa proti Španiji in Portugalski.
  • 04.10.2025 | Futsal U19
    Potrdili, da so del evropske elite
    Slovenska futsal reprezentanca do 19 let je s porazom v polfinalu EP sklenila nastop v Kišinjevu. V finale evropskega prvenstva sta se uvrstili Španija (s 7:4 je izločila Ukrajino) in Portugalska (s 3:0 boljša od Slovenije).

DELI NA