ŽNK Celju derbi, Lukovica, Košana in Vrhnika do točk

V 13. krogu je vodilna ekipa ŽNK Celje po preobratu porazila KMN Slovenske gorice. ŽNK Vrhnika je vknjižila 5. zaporedno zmago. Pred kamerami futsal.si je FK Lukovica premagala FK Novo mesto, do novih treh točk tudi ŠD Košana.

Redni del se bo s 14. krogom sklenil 4.2.

Ženska futsal liga, 13. krog, 21.1.

ŽNK Vrhnika – ŠD Extrem 7:0 (0:0)
1:0 Velić (21.), 2:0 Dolenšek (23.), 3:0 Živković (31.), 4:0 Dolenšek (34.), 5:0 Dolenšek (38.), 6:0 Ivanović (39.), 7:0 Živkovič (40.)

KMN Slovenske gorice – ŽNK Celje 2:4 (2:0)
1:0 Vrabel (3.), 2:0 Vrabel (12.), 2:1 Žižek (27.), 2:2 Kos (27.) 2:3 Ložar (29.), 2:4 Adamič (33.)

FK Lukovica – FK Novo mesto 4:0 (4:0)
1:0 Kavčič (13.), 2:0 Černelič (16.), 3:0 Drobnič (17.), 4:0 Jolič (19.)

ŽNK Cerklje Šenčur – ŠD Košana 1:7 (1:3)
0:1 Samsa (12.), 0:2 Čibukčić (15.), 0:3 Srebot (16.), 1:3 Trdina (20.), 1:4 Đukić (27.), 1:5 Čibukčić (29.), 1:6 Keržič (33.), 1:7 Čibukčić (38.)

ŽNK Vrhnika je dosegla 5. zaporedno zmago. Tokrat so Vrhničanke doma s kar 7:0 porazile Š Extrem. Prvi polčas se je končal z začetnim rezultatom 0:0, v nadaljevanju so zadevale domačinke. S tremi goli se je izkazala Daša Dolenšek. Vrhničanke so s to zmago točkovno ujele KMN Slovenske gorice, oboji imajo po 23 točk, a imajo Slovenske gorice tekmo manj.

V ponovitvi lanskoletnega finala 1. SFL nova zmaga za vodilne Celjanke. Prvi polčas je pripadel Slovenskim goricam, ki so z goloma Tanje Vrabel dobile prvih 20 minut z 2:0. V 27. minuti so gostje dosegle kar dva gola – uspešni sta bili Nina Žižek in Sergeja Kos, v nadaljevanju za Celje še Anja Ložar in Deja Adamič.

Nove zmage v krstni sezoni v Ženski futsal ligi se veselijo v taboru FK Lukovica, ki je bil doma s 4:0 boljši od FK Novo mesto. Tekmo so ljubitelji futsala spremljali tudi v spletnem prenosu na www.futsal.si. Prvih 15 minut je bila tekma precej izenačena, potem pa so gostiteljice, 4. tekmo zapored jih je vodil Klemen Duščak, med 13. in 19. minuto dosegle štiri gole – uspešne so bile Kaja Kavčič, Ana Černelič, Monika Drobnič in Sabina Jolič. V 2. delu se mreža ni več tresla, ostalo je pri 4:0. FK Lukovica je zbrala 21 točk, Novomeščanke šest.

Pri 21 točkah je tudi ŠD Košana, ki je bila tokrat prevelik zalogaj za novinke z Gorenjske, s tremi goli se je izkazala Šejla Čibukčić.