26.01.2024 | 1. SFL
Vodilni štirje zanesljivo do novih zmag

V 15. krogu 1. SFL so se zmag veselili klubi, ki so na lestvici od 1. do 4. mesta, vsi štirje pa so tekme odigrali doma. Siliko je s 5:0 odpravil Dobrepolje, Dobovec je bil z 10:1 boljši od KMN Bronx Škofije, KMN Meteorplast Šic bar je s 7:3 premagal The Nutrition Extrem, KMN Sevnica pa s 5:2 Oplast. Počitka za sedmerico prvoligašev ne bo: v torek, 30.1., sledijo povratne tekme četrtfinala pokala Terme Olimia.

1.SFL, 15. krog, 26.1.
KMN Sevnica – KMN Oplast Kobarid 5:2 (0:0)
1:0 Drobne (27.), 2:0 Žičkar (29./6m), 2:1 Šturm (31.), 3:1 Račič (36.), 4:1 Martič (36.), 4:2 Urbančič (38.), 5:2 Račič (39.)

FK Dobovec – KMN Bronx Škofije 10:1 (8:1)
1:0 Duščak (2.) 2:0 Cesarec (4.), 3:0 Pasariček P. (8.), 4:0 Pasariček P. (9.), 5:0 Cupin (13./AG), 6:0 Kneževič (16.), 7:0 Anderson (17.), 7:1 Stanić (19.), 8:1 Anderson (20.), 9:1 Pasariček D.(39.), 10:1 Kneževič (39.)

KMN Meteorplast Šic bar – THE Nutrition Extrem 7:3 (3:2)
1:0 Trstenjak (1.), 2:0 Ambrožič (9./AG), 2:1 Andraž Žlindra (17.), 3:1 Lipovšek (18.), 3:2 Totošković (19.), 4:2 Trstenjak (27.), 5:2 Trstenjak (28.), 6:2 Trstenjak (35.), 7:2 A. Matan (38.), 7:3 Anže Žlindra (38.)

Siliko Vrhnika – FK Dobrepolje 5:0 (3:0)
1:0 Đurič (1.), 2:0 Marolt (12./AG), 3:0 Janež (16.), 4:0 Janež (23.), 5:0 Đurič (26.)

Po 20 minutah 8:1

Dobovec je potrdil kvaliteto in premoč proti oslabljenemu Bronxu in ga doma porazil z 10:1. Ob polčasu je bilo že 8:1, v nadaljevanju so gostitelji zadeli še dvakrat. Po dva gola so k zmagi prispevali prvi strelec lige Patrik Pasariček (19 golov je dosegel v tej sezoni), Denis Kneževič in Lucas Anderson Pereira.

Na krilih Trstenjaka

Zmage in treh točk so se razveselili v Ljutomeru. Domači KMN Meteorplast Šic bar, vodi ga trener Robert Grdović, je doma s 7:3 ugnal The Nutrition Extrem. Domačini so prek razigranega Adrijana Trstenjaka povedli v 1. minuti, to je bil prvi od štirih golov, ki jih je zabil Trstenjak ta večer in se povzpel na 2. mesto (14 golov je dosegel) na listi strelcev. V nadaljevanju so si gostje zabili en gol sami, ob polčasu pa so Ljutomerčani vodili 3:2. Med 27. in 35. minuto še trije goli Trstenjaka, s čimer so gostitelji potrdili zmago.

V 2. polčasu

Sevnica je še tretjič v sezoni, sicer pa četrtič zapored premagala Oplast. Tokrat je bilo 5:2, Sevničani pa so vprašanje zmagovalca rešili v zadnji četrtini tekme 15. kola. Prvi polčas je minil brez golov, a s priložnostmi na obeh straneh. V nadaljevanju so povedli domačini, zadel je kapetan Sebastijan Drobne. Na 2:0 je s 6-metrovke v 29. minuti povišal Borut Žičkar. Dve minuti kasneje je iskro upanja za goste prižgal Tine Šturm, ki je znižal na 2:1. Do konca tekme pa so gostje naprej v 36. minuti zadeli še dvakrat, Rok Urbančič je znižal še na 4:2, Marko Račič pa je s svojim 2. golom postavil končni rezultat – 5:2. S to zmago se je Sevnica utrdila na 4. mestu.

Prepričljivi Vrhničani

Novih treh točk se veseli tudi Siliko, ki je doma s 5:0 odpravil Dobrepolje. Domačini so povedli v 1. minuti, zadel je Uroš Đurić, sledil je avtogol Dobrepolja in gol Žana Janeža za vodstvo 3:0 ob polčasu. Prav Đurić in Janež sta v nadaljevanju potrdila zmago.