07.01.2022 | Futsal U19
Visoka zmaga proti Belgiji

Slovenska mladinska futsal reprezentanca je na močnem turnirju v Poreču prišla do prve zmage. Po porazu proti Franciji so varovanci selektorja Andreja Dobovičnika s 5:1 premagali Belgijo. Jutri se bodo pomerili z Latvijo, v nedeljo sledi obračun proti San Marinu. Tokratni turnir naši mladinski izbrani vrsti služi kot priprava na kvalifikacije za evropsko prvenstvo.

Tekme Slovenije v Poreču:

5.1.
Slovenija – Francija 1:4
 (1:1)

7.1.
Slovenija – Belgija 5:1 (3:0)

8.1.
Slovenija – San Marino (15.30)

9.1.
Slovenija – Latvija (12.30)

Slovenija U19:
Žiga Kneževič Mrak (KMN Bronx Škofije), Aleksander Stanić (KMN Bronx Škofije), Tilen Cupin (KMN Bronx Škofije), Vid Kos (FC Litija), Nik Ambrožič (ŠD Extrem), Andraž Žlindra (ŠD Extrem), Žan Janež (FK Siliko), Jure Suban (FK Siliko), Aljaž Goznik (KMN Meteorplast), Rok Šnofl (KMN Meteorplast), Tilen Rajter (KMN Meteorplast), Alen Ruis (KMN Meteorplast), Gašper Trdin (ŠD Mlinše), Žiga Menard (ŠD Mlinše).

Slovenija je tekmo začela v postavi Žan Janež, Rok Šnofl, Aljaž Goznik, Vid Kos, na golu pa Žiga Menard. Prvi polčas, pa ne le ta, ampak tudi drugi je minil v dominaciji Slovenije, ki je igrala, gradila, napadala in tudi dobro branila svoj gol.

V 5. minuti so naši igralci povedli, s strelom od daleč se je izkazal Gašper Trdin. Tudi za vodstvo 2:0 je poskrbela četvorka Tilen Rajter, Jure Suban, Aleksander Stanić, Žiga Kneževič Mrak. Avtogol je zabil Achalchi, meril je Suban, na drugi vratnici je čakal Stanić. V 14. minuti je Slovenija stresla vratnico, Belgijci so si skoraj zabili še drugi avtogol. Na tem mestu velja omeniti, da so Belgijci do prvega strela prišli v 12. minuti, a je šlo mimo gola. Prav Stanić je v 15. minuti postavil rezultat polčasa – 3:0. V akciji je naša četvorka izigrala Belgijce, Suban je po sredini sam prišel pred golmana, ki je žogo nekako odbil, a je vse pozorno spremljal sidraš Bronxov in zadel za 3:0.

Vmes velja omeniti še domiselno akcijo, bilo je v 14. minuti, po prodoru Janeža, ki je na desni strani pobegnil Belgijcem, ki pa so uspeli po predložku odbiti žogo v kot, sicer bi jo v mrežo pospravil Goznik.

V nadaljevanju je Slovenija še naprej dominirala, Alen Ruis pa je v 34. minuti zadel za 4:0. Pred tem je Trdin lepo preigraval, nase je navlekel dva igralca, potem pa zaposlil soigralca, ki je od daleč po tleh zadel za visoko vodstvo naše izbrane vrste. Na 5:0 je povišal Tilen Rajter, ki je vse naredil sam – ukradel žogo na sredini, stekel proti golu in mojstrsko z strelom ob vratnici postavil piko na i visoki in zasluženi zmagi.

Achbari je v 36. minuti zadel za končnih 5:1.

Tekmo sta si pozorno ogledala tudi selektor članov Tomislav Horvat in Vlado Močnik, predsednik komisije za futsal in član IO-ja NZS.

»Pokazali smo korak naprej. To je bila drugačna tekma kot prva proti Franciji. Prilagodili smo se dobro igri Belgijcev in zmagali, predvsem pa izpolnili pričakovanja in napotke, ki jih daje selektor Andrej Dobovičnik. Več smo igrali tudi na sidraša, predvsem pa smo težišče igre preselili na sredino terena,« je po tekmi povedal kapetan Žan Janež.

»Proti Franciji smo začeli zaspano, videlo se je, da nismo bili dolgo skupaj. Francija pa je v dveh letih naredila velik korak naprej. V prvem polčasu smo držali z njimi korak, v nadaljevanju je do izraza prišla kvaliteta in tudi njihova boljša fizična pripravljenost. Proti Belgiji smo bili taki, kot je od nas zahteval selektor. Ustvarili smo si precej priložnosti, lahko bi dosegli še kak gol več, začenši pri meni,« pa je tekmo ocenil Aleksander Stanić.

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 06.10.2025 | Futsal U19
    Portugalci prvaki, leta 2027 v Kazahstanu
    Tekmovanje je z odliko opravila tudi Slovenija, ki se je drugič zapored prebila v polfinale, kjer je – prav tako drugič zapored – izpadla proti kasnejšemu prvaku. Na evropskem prvenstvu je Slovenija premagala Turčijo in Češko, izgubila pa proti Španiji in Portugalski.
  • 04.10.2025 | Futsal U19
    Potrdili, da so del evropske elite
    Slovenska futsal reprezentanca do 19 let je s porazom v polfinalu EP sklenila nastop v Kišinjevu. V finale evropskega prvenstva sta se uvrstili Španija (s 7:4 je izločila Ukrajino) in Portugalska (s 3:0 boljša od Slovenije).
  • 03.10.2025 | Futsal U19
    Za finale z aktualnim evropskim prvakom
    V petek bomo dobili finalista evropskega prvenstva do 19 let. Ob 17. uri se bosta pomerila Španija in Ukrajina, ob 19.30 Portugalska in Slovenija.
  • 01.10.2025 | Futsal U19
    Za finale EP-ja proti Portugalski
    A ta poraz ni usoden, saj so si varovanci selektorja Tomislava Horvata napredovanje v polfinale zagotovili že po uvodnih zmagah proti Češki in Turčiji. V petek, 3.10., se bo Slovenija s Portugalsko ob 19.30 pomerila za finale.
  • 01.10.2025 | Futsal U19
    S Španci za 1. mesto
    S tekmo proti Španiji, dvakratnemu evropskemu prvaku, bo naša futsal reprezentanca do 19 let sklenila nastop v rednem delu evropskega prvenstva v Moldaviji.
  • 29.09.2025 | Futsal U19
    Drugič zapored v polfinalu evropskega prvenstva
    Varovanci selektorja Tomislava Horvata so bili s  4:1 boljši od Turčije. Gole so dosegli Vid Prah, Mihael Čop (2) in Lovro Trdin. S to zmago se je Slovenija že uvrstila v polfinale prvenstva. To ji je uspelo drugič zapored.
  • 29.09.2025 | Futsal U19
    Po 2. zmago in uresničitev cilja
    Ekipi sta v nedeljo že odigrali prvi tekmi. Slovenija je po preobratu v drugem polčasu premagala Češko (2:1), Turčija pa je z 0:3 izgubila proti Španiji.
  • 28.09.2025 | Futsal U19
    S preobratom do pomembne zmage
    Futsal reprezentanca do 19 let je z zmago proti Češki začela nastop na evropskem prvenstvu v Moldaviji. Za končno zmago 2:1 sta zadela Mihael Čop in Adel Avdić. Slovenija jutri ob 12. uri proti Turčiji.
  • 28.09.2025 | Futsal U19
    Evropsko prvenstvo začenjajo proti Češki
    V Moldaviji se danes začenja 4. evropsko mladinsko evropsko prvenstvo. Drugič zapored je poleg tudi Slovenija, ki ob 14.30 igra uvodno tekmo s Češko. Naslov prvakov iz leta 2023 brani Portugalska, Slovenija je leta 2023 v Poreču igrala polfinale.
  • 27.09.2025 | Futsal U19
    Futsal družina U19 pripravljena na EP
    Slovenska futsal reprezentanca do 19 let se je še drugič zapored uvrstila na evropsko prvenstvo. Do začetka tekmovanja nas loči en dan – prvenstvo bo med 28. septembrom in 5. oktobrom potekalo v Kišinjevu, glavnem mestu Moldavije.

DELI NA