V Liverpoolu tudi s številčno podporo

Tudi za zasedbo Maribora se v sredo pričenja druga polovica skupinskega dela UEFA Lige prvakov. Slovenski prvak gostuje v Angliji, na kultnem Anfieldu pa bo v dvoboju z Liverpoolom popravljal vtis po porazu v Ljudskem vrtu, na zelenici katerega so Otočani zabili kar sedem zadetkov.

Darko Milanič je na letalo, ki je v torkovem večeru, po vnovičnih zapletih in dolgem čakanju, poletelo iz mariborskega letališča, uvrstil 22 nogometašev, na sever Anglije pa se odpravlja še več kot 2.400 pristašev vijoličastih. Gre za rekordno številko mariborskih navijačev na gostovanjih izven meja Slovenije, ki bo po besedah mariborskega stratega poskrbela za dodatno spodbudo: »To je posebna situacija, v kateri smo skupaj z našimi navijači. Gre za rekord na gostovanjih v tujini, zelo smo veseli te podpore. Čutimo jo v vsakem trenutku in trudimo se upravičiti zaupanje. Vse skupaj nas čaka uživanje med pomembneži. Čeprav igramo proti moštvu, ki je res na visokem nivoju, moramo vedeti, da smo si to zaslužili. To smo dosegli na igrišču in gremo pokazati, zakaj smo del te posebne zgodbe.«

Mariborčani se v Liverpool podajajo z dobro popotnico, saj so pred odhodom v Anglijo dobili dvoboj z Domžalčani. Obračun ob Kamniški Bistrici je odločil Jasmin Mešanović, ki je sredi uspešne serije, saj je zadel na zadnjih treh ligaških preizkušnjah. A zmaga v Domžalah je že pozabljena, poudarja Milanič: »Ta zmaga prinaša veliko pozitivnih zadev. Ko se začnemo pripravljati na Liverpool, pa bo že v ozadju. Seveda je zelo pomembna, ker želimo biti spet prvi in zato bomo trdo delali, vendar je potem zgodba v Liverpoolu zgodba zase. Želim videti moštvo, ki je zelo povezano med seboj in bo znalo tudi kaj potrpeti. Da ne bomo delovali posamično, ampak kot homogena skupina, saj je kvaliteta nasprotnika res izredna.«

Štajerci bodo skušali v mestu Beatlov popraviti vtis po visokem porazu v Ljudskem vrtu, ki ga je četa trenerja Jürgena Kloppa zapustila s kar sedmimi doseženimi zadetki. Gostje, ki so v Mariboru prekinili serijo sedmih tekem brez zmage, so odpor gostiteljev strli že v četrti minuti, ko je Jasmina Handanovića premagal Firmino. Domača mreža se je v nadaljevanju zatresla še šestkrat, Martin Milec pa pred odhodom v Liverpool poudarja, da bo v sredo potrebno bolje odpreti srečanje: »Zagotovo bomo še enkrat imeli temeljite priprave. Zdaj vemo, dejansko smo vedeli že prej, kje je njihovo najmočnejše orožje. Ampak smo v Mariboru vse pokvarili s slabim začetkom. Zato bo zdaj treba igrati pametneje, predvsem pa bolj zbrano. Verjamem, da bo v sredo zgodba drugačna. Tista izkušnja iz Ljudskega vrta je pozabljena.«

»Vemo, kaj nas čaka. Treba se bo maksimalno pripraviti, biti veliko bolj zbrani že od prve sekunde, ne pa tako, kot je bilo v Mariboru. Verjamem, da se bomo predstavili v boljši luči, tudi ta tekma v Domžalah nam je dala dodatno samozavest. Odigrali smo jo že neprimerno boljše kot prejšnjo proti Ankaranu, ko se ni bilo lahko odzvati po sedmih prejetih golih,« še dodaja Milec, ki bo v sredo odigral že 43. evropsko preizkušnjo, 34. v mariborskem dresu. Kot je znano že nekaj časa, bodo vijolice na Anfieldu zaigrale brez Denisa Šmeja in Luke Zahovića, ostali nogometaši pa so nared za nastop. Klopp bo zagotovo pogrešal Lallano in Maneja, vprašljiv pa je tudi nastop Lovrena in Coutinha, ki se je v Mariboru veselil gola za vodstvo z 2:0.

Mariborčani bodo v petem gostovanju v Angliji lovili prve točke, v preteklosti so izgubili dvoboje z Birminghamom, Chelseajem, Tottenhamom in Wiganom. UEFA je srečanje zaupala slovaškim sodnikom. Glavni delivec pravice bo Ivan Kružliak.

UEFA Liga prvakov, četrti krog:

Sreda, 20:45: LIVERPOOL (ANG) - MARIBOR

 

Tekst: PDo
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 14.04.2026 | Prva liga Telemach
    Koper ubranil drugo mesto
    Nogometaši Kopra so v 30. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor s 3:1 (1:0).
  • 13.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Koper - Maribor
    Prvoligaši bodo v ostrem ritmu preizkušenj dejavni že med tednom, 30. krog Prve lige Telemach bodo na Bonifiki odprli nogometaši Kopra in Maribora. Kdo bo dobil dvoboj za drugo mesto?
  • 04.04.2026 | Prva liga Telemach
    Nieto odločil štajerski derbi, Celjani bežijo 12 točk
    Nogometaši Celja so dobili zadnji štajerski derbi sezone in si na vrhu Prve lige Telemach priigrali 12 točk prednosti! Dvoboj z Maribora je z evrogolom v deseti minuti odločil Juanjo Nieto.
  • 03.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Maribor
    Sobotni nogometni maraton bodo s štajerskim derbijem zaključili nogometaši Celja in Maribora. Kdo bo boljši v spopadu vodilne dvojice Prve lige Telemach?
  • 20.03.2026 | Prva liga Telemach
    Aluminij na pragu zmage, Maribor izenačil v sodniškem dodatku
    Štajerski dvoboj v "šumi" ni dal zmagovalca! Aluminij je v drugi minuti drugega polčasa v vodstvo popeljal Aleksandar Zeljković, Hilal Soudani pa je z golom v 91. minuti preprečil poraz Maribora.
  • 19.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Aluminij - Maribor
    Zadnji krog tretje četrtine Prve lige Telemach bosta s štajerskim obračunom odprla Aluminij in Maribor. Kdo bo dobil sosedski dvoboj v Kidričevem?
  • 14.03.2026 | Prva liga Telemach
    Suverena zmaga Maribora na derbiju
    Nogometaši so v 26. krogu Prve lige Telemach doma premagali Muro s 3:0 (3:0).
  • 13.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Mura
    Mariborčane po slovenskem derbiju čaka še štajersko-prekmurski. Bodo tokrat bolj zadovoljni z razpletom?
  • 08.03.2026 | Prva liga Telemach
    Brez zadetkov na derbiju
    Nogometaši Olimpije in Maribora so se v 25. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.
  • 06.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Maribor
    Nesporni vrhunec kroga bo nedeljski derbi. Tako Olimpija kot Maribor v lovu na vrh nujno potrebujeta točke, kako si jih bosta razdelila?

DELI NA