24.10.2023 | Futsal AA
Turk dvakrat zabil v Italiji

V tej sezoni se na tujem meri kar nekaj naših sedanjih in nekdanjih futsal reprezentantov. V tem vikendu se je še posebej izkazal Teo Turk, ki je dosegel prva dva gola v Serie A, kamor se je preselil letos poleti.

V Serie A je bil na sporedu 3. krog. Came Treviso je le prišel do prve zmage, doma je s 5:2 odpravila ekipo iz Pesara. Turk je začel tekmo v prvi postavi. Takisto se je godilo tudi Nejcu Hozjanu, ki je v dresu Sandro Abate začel tekmo proti Mantovi. Na koncu so točke ostale doma – Hozjanovi so slavili zmago s 3:2.

V Serie A2 Elite pa se je prve zmage razveselil trener Marko Hrvatin, ki vodi ekipo Pordenoneja. Zmagali so na gostovanju proti Pistoiji. Med strelce za zmago se je vpisal nekdanji reprezentant Tilen Štendler, v zmagovalni ekipi je bil tudi Rok Grželj.

Na Hrvaškem so v ligaških tekmovanjih opravili s 4. krogom. V dalmatinskem derbiju v elitnem državnem prvenstvu je Olmissum Jeremyja Bukovca (prejel je rumen karton) s 4:2 premagal Novo Vrijeme in prišel do 2. ligaške zmage. V rangu nižje je Rijeka z Alenom Fetićem v 4. krogu prišla do četrte zmage.

V Švici je bil na sporedu 2. krog državnega prvenstva. Prvi poraz pa je doživela Minerva Futsal, kjer igrata Matej Fideršek in Tilen Gajser. Domača Geneva jih je premagala s 6:1.

V Bosni in Hercegovini svojo kariero nadaljuje kapetan reprezentance Igor Osredkar, ki se z ekipo pripravlja na skorajšnji štart sezone. Osredkarjevi v 1. krogu 4.11. doma gostijo MNK Borac Izačić.

DP Italije, Serie A, 3. krog, 21.10.
Came Treviso – Italservice Pesaro 5:2

20.10.
Sandro Abate – Saviatesta Mantova 3:2

DP Italije, Serie A2 Elite, 3. krog, 21.10.
Nuova Comauto Pistoia – Pordenone 1:7

DP Švice, 2. krog, 22.10.
Geneva Futsal – Futsal Minerva 6:1

DP BiH, Prva futsal liga FbiH, zahod, 4.11.
MNK Bubamara – MNK Borac Izačić

DP Hrvaške, HMNL, 4. krog, 20.10.
Olmissum – Novo Vrijeme 4:1

DP Hrvaškem, 1. HMNL, 4. krog, 20.10.
Rijeka – Nova Gradiška 2:0

Tekst: D.P.
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 03.07.2025 | Futsal AA
    Znani pari dodatnih kvalifikacij za Euro 2026
    Med 20. januarjem in 7. februarjem 2026 bo v Latviji, Litvi in Sloveniji potekalo 13. evropsko prvenstvo v futsalu za člane. Znano je že 12 udeleženk turnirja, še štiri pa bodo znane po dodatnih kvalifikacijah. Žreb parov je bil opravljen danes v Nyonu.
  • 27.06.2025 | Futsal AA
    Futsal Euro ponovno v Sloveniji: Ljubljana gostiteljica dveh skupin in zaključnih bojev
    Nogometna zveza Slovenije (NZS) z veseljem sporoča, da bo Slovenija kot ena od treh gostiteljic UEFA Futsal EURO 2026 znova odigrala pomembno vlogo na evropskem futsal prizorišču. Ljubljana bo v dvoranah Stožice in Tivoli gostila tekme skupin C in D, dva četrtfinalna obračuna, polfinala, tekmo za tretje mesto in veliki finale.
  • 26.06.2025 | Futsal AA
    Odločen, da se uspešno vrne na parket
    Med slovenskimi reprezentanti, ki so opozorili nase v minuli sezoni, je tudi Klemen Duščak. Makarski je pomagal do naslova državnega prvaka Hrvaške, žal pa v finalu staknil poškodbo, ki je skalila dober vtis sezone.
  • 22.06.2025 | Futsal AA
    Žiga Čeh okrepil prvaka
    Žiga je postal novi član ekipe MNK Bubamara Cazin, ki je letos osvojil domači pokal in naslov državnega prvaka. Ekipi je do uspehov pomagal Igor Osredkar, kapetan slovenske futsal reprezentance. Pred ekipo MNK Bubarama Cazin je nastop v ligi prvakov.
  • 19.06.2025 | Futsal AA
    S slovenskim pridihom v Grazu
    Ekipe nadaljujejo s kadrovanjem in sestavljanjem ekip za novo sezono. Tudi na tujem, kjer so se v minuli sezoni slovenski reprezentanti izkazali. Ambicij pa jim je manjka niti letos. Med ambiciozne sredine sodi tudi novi avstrijski prvoligaš Graz.
  • 08.06.2025 | Futsal AA
    Duščak prvak na Hrvaškem, Gajser v Švici
    V dresu Osijeka, finalno serijo je proti Makarski izgubil s 3:2 v zmagah, sta se izkazala Klemnova reprezentančna kolega Jeremy Bukovec in Nejc Hozjan. V Švici je Futsal Minerva, za njo uspešno igra Tilen Gajser, je tudi na drugi tekmi porazil Mobulu Futsal Uni Bern in osvojil naslov državnega prvaka.
  • 29.05.2025 | Futsal AA
    Kapetan Osredkar do naslova
    Državna prvenstva gredo h koncu. Sinoči je bilo konec v Bosni in Hercegovini, kjer se naslova veseli kapetan reprezentance Igor Osredkar. Sinoči je z ekipo MNK Bubamara še tretjič premagal ekipo iz Mostarja (tokrat 4:2, en gol je dodal tudi Osredkar) in postavil piko na i izjemni sezoni.
  • 24.05.2025 | Futsal AA
    Duščak podajal, Bukovec zadeval, za naslov Osredkar in Gajser
    Že pred začetkom finala je bilo jasno, da bo šlo zlato tudi v Slovenijo: v dresu finalistov Novo Vrijeme (Klemen Duščak) in Osijek (Jeremy Bukovec in Nejc Hozjan) igrajo kar trije slovenski reprezentanti.
  • 12.05.2025 | Futsal AA
    V treh državah v igri za naslov
    Naši reprezentanti igrajo pomembne in vidne vloge v futsal ligah na Hrvaškem, v Bosni in Hercegovini in v Švici.
  • 15.04.2025 | Futsal AA
    Z odliko končali kvalifikacije
    Slovenija je doslej igrala na sedmih evropskih prvenstvih (2003, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018 in 2022). Dvakrat se je uvrstila v drugi del tekmovanja - v letih 2014 in 2018 je igrala v četrtfinalu. Prihodnje leto jo čaka že 8. nastop na EP.

DELI NA