27.03.2021 | Pokal Terme Olimia
Tudi Oplast med osem v pokalu

Nocoj se je sklenila osmina finala pokala Terme Olimia, ki se igra 26. sezono. Napredovanje v četrtfinale so si zagotovili FK Dobovec, FC Hiša daril Ptuj, FC Litija, FC Bronx, FK Siliko, ŠD Mlinše, KMN Oplast Kobarid in KMN Meteorplast.

V ponedeljek pari četrtfinala

Žreb četrtfinala bo izveden v ponedeljek, 29.03., v prostorih NZS (prvo izžrebana ekipa posameznega para bo domačin), zaradi trenutnih zdravstvenih razmer ne bo prisotnih ali vabljenih klubov na žreb. Tekmovalni pari od vključno četrtfinala se izžrebajo brez določanja nosilcev.V četrtfinalu o napredovanju odloča ena sama tekma.

Uvodoma so si napredovanje zagotovili igralci FC Hiše daril Ptuj, ki so v Sodražici s 3:0 porazili domačega drugoligaša, dva gola je dosegel Tilen Gajser. V enem od treh prvoligaških obračunih je Siliko slavil v Dobrepolju, 2:7 je bilo. V domači vrsti se je z dvema goloma izkazal Alen Blatnik, pri gostih sta bila po dvakrat uspešna Nikola Jandrič in Tobija Kavčič.

Med osem se je uvrstila tudi ekipa ŠD Mlinše, ki je v Ljutomeru tesno s 5:4 porazila domači KMN Tomaž Šic Bar. Do 2:2 sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, za domačine je bil sprva dvakrat uspešen Marcel Vindiš, za goste Matic Lokovšek in Nik Smrkolj. Prav Lokovšek pa je naredil razliko – v 19. minuti je naprej poskrbel za vodstvo gostov 2:3, potem pa je še zabil za 2:4. Na 2:5 je povišal Daniel Džombić, gostiteljem pa je na koncu zmanjkalo časa za izenačenje.

Aktualni pokalni prvak FK Dobovec je gostoval v Sevnici in zanesljivo zmagal (0:4). Prvi je gol dosegel kapetan Rok Mordej, tri je za zmago dodal še Žiga Čeh.

Napredovanje v četrtfinale si je v 2. polčasu zagotovila tudi Litija, ki ji je bilo 12 minut 2. dela dovolj za potrditev zmage. Ob polčasu je bilo še 2:2, v nadaljevanju pa je gol prispeval Matej Fideršek, dva je dodal Brazilec Arnon, domačini pa so si eno žogo spravili v lastno mrežo. Dovolj, da je Litija v 32. minuti povedla 2:6.

KMN Benedikt je bil na pragu presenečenja, saj je v 24. minuti po golu Dejana Hagerja povedel 3:1 proti prvoligaškemu Bronxu, ki pa je do konca rednega dela z zadetkoma Nika Zajca izsilil 6-metrovke. 12:13 je bilo na koncu po maratonskem izvajanju kazenskih strelov, četrtfinala se veselijo škofjoti, ki jih vodi trener Marko Hrvatin, v uteho domačinov, vodi jih Dejan Kramberger, pa je obetavnih 25 minut proti prvoligašu.

V četrtfinalu je tudi KMN Meteorplast, ki je dobil tekmo v Postojni. Vodil je že 1:4, a je domačin Proteus Svet savn Postojna prišel na 3:4, zmago gostov je v 35. minuti potrdil Ruis.

Oplast se je moral potruditi, da je prišel med osem v pokalu. To mu je uspelo v Ajdovščini, kjer je s 4:3 premagal domače Kixe. Gostje iz Kobarida so po avtogolu in zadetku Andreja Mohoriča v 8. minuti povedli 0:2. Sledila je domača delna serija, Jan Žnidarčič je dosegel dva gola, Goran Petković pa enega, v 24. minuti pa 3:2 za varovance trenerja Sandija Likarja. V nadaljevanju so gostje, vodi jih trener Zoran Tesko, strnili vrste in slavili s 3:4, gola sta dosegla Nejc Kovačič in Rok Bešter.

Pokal Terme Olimia, osmina finala, 26.3.
ŠD Extrem – FC Ptuj 0:3
(0:2)
0:1 Gajser (4.), 0:2 Ručna (17.), 0:3 Gajser (35.)

KMN Benedikt – KMN Bronx Škofije 12:13 (2:0, 3:3)*
1:0 Koder (5.), 2:0 Hager (17.), 2:1 Klinc (22.), 3:1 Hager (24.), 3:2 Zajc (28.), 3:3 Zajc (32.)

KMN Miklavž – FC Litija 4:6 (2:2)
1:0 Čolič (15.), 1:1 Flajšman (15./AG), 1:2 Fideršek (17.), 2:2 Nedižavec (20.), 2:3 Fideršek (22.), 2:4 Nedižavec (23./AG), 2:5 Arnon (29.), 2:6 Arnon (32.), 3:6 Miloševič (32.), 4:6 kolar Robnik (36.)

KMN Tomaž – ŠD Mlinše 4:5 (2:3)
0:1 Lokovšek (11.); 1:1 Vindiš (15.); 2:1 Vindiš (17.); 2:2 Smrkolj (19.); 2:3 Lokovšek (19.); 2:4 Lokovšek (23.); 2:5 Džombić (32.); 3:5 Goričan (38.); 4:5 Senekovič M. (39.)

FK Dobrepolje – FK Siliko 2:7 (1:4)
0:1 Jandrič (3.), 1:1 Blatnik (8.), 1:2 Jandrič (16.), 1:3 Popović (17.), 1:4 Kavčič (18.), 1:5 Končan A. (21.). 2:5 Blatnik (25.), 2:6 Kavčič (31.), 2:7 Janež (31.)

KMN Sevnica – FK Dobovec 0:4 (0:2)
0:1 Mordej (10.), 0:2 Čeh (19.), 0:3 Čeh (21.), 0:4 Čeh (38.),

Proteus Svet savn Postojna – KMN Meteorplast 4:5 (1:4)
0:1 Školiber (8.), 1:1 Skopljak (9.), 1:2 Škerget (10.), 1:3 Šnofl (15.), 1:4 Ruis (16.), 2:4 Mehić (24.), 3:4 Vukajlović (27.), 3:5 Ruis (35.), 4:5 Žvab (36.)

27.3.
Kix Ajdovščina – KMN Oplast Kobarid 3:4 (1:2)
0:1 Batistič (3./AG), 0:2 Mohorič A. (8.), 1:2 Žnidarčič (12.), 2:2 Žnidarčič (24.), 3:2 Petković (24.), 3:3 Kovačič (26.), 3:4 Bešter (38.)

Zgledno sodelovanje se nadaljuje

Podjetje Terme Olimia ostaja partner in sponzor futsal pokala NZS. Letos je bila podaljšana pogodba o sodelovanju, ki traja že od leta 2011. Od takrat so Terme Olimia sponzor pokala NZS. Podčetrtek od leta 2013 redno gosti finalne turnirje pokala.