Trije na vrhu U19, začeli v U17, vrača se Saša Leban

Končan je tretji krog tekmovanja mladih U19, do tretje zmage pa KMN Meteorplast Šic bar, KMN Bronx Škofije in ŠD Extrem. Prosta je bila ekipa Litije.

Vodilni KMN Meteorplast Šic bar je bil doma suveren, z 10:2 je porazil ŠD Mlinše. Aljaž Goznik je dosegel štiri gole, tri je dodal Rok Šnofl. Gol več kot Meteorplast je zabil in tudi dobil KMN Bronx Škofije, ki je bil z 11:3 boljši od Futsal Olimpije. Aleksander Stanić in Tilen Cupin sta prispevala po tri gole za škofjote.

Lokalni derbi je postregel z zmago ekipe ŠD Extrema, ki je bila z goloma Anžeta Žlindre Andraža Gregoriča boljša od Dobrepolja.

Do prve zmage v sezoni je prišla selekcija Trzina, ki je na gostovanju pri Dobovcu po golih Filipa Freceta zaostajala 2:0. Potem pa je Luka Letnar najprej v 15. minuti dosegel kar dva gola, tri točke za goste pa je v 21. minuti potrdil Luka Ribaš.

Druge zmage sezone se veselijo Vrhničani, ki so s 7:5 slavili zmago v Posočju. Med 12. in 28. minuto so naredili ključno razliko. Najprej so z golom Žaka Puriča še tretjič na tekmi povedli (2:3), potem pa so Ivan Brnadić, Žan Janež in Jernej Grbec povišali na 2:6. Gostitelji so do 35. minute omilili poraz. Bo pa ekipo Oplasta v mladinski konkurenci v nadaljevanju vodil nekdanji reprezentant in trener članov Saša Leban.

Kar 25 golov pa je bilo doseženih na tekmi na Ptuju, kjer je domači FC Hiša daril Ptuj s 16:9 premagal KMN Miklavž TBS Team 24. S šestimi goli se je v domači ekipi izkazal Aleksander Špegelj. Ključno serijo so domačini naredili v prvem polčasu, ko so ušli na 6:1.

Gostje do remija

Začelo se je tudi tekmovanje mladih U17, kjer je bilo najbolj zanimivo na tekmi v Benediktu, kjer sta si domačin in ŠD Extrem razdelila točki. V 11. minuti je ŠD Extrem vodil 1:3, temu pa so sledili trije goli Filipa Jodla za skorajda popoln preobrat domačinov. Aljaž Lovrenčič je v 31. minuti poravnal na 4:4. Četrta tekma bo na sporedu 21.10., v ligi tekmuje osem zasedb.

Tekmovanje mladih U17, 1. krog, 9.10.
NK Duplek – NK Ribnica 0:5
Futsal Olimpija – Futsal klub Dobrepolje 0:5
KMN Benedikt Sveta Trojica – ŠD Extrem 4:4

21.10.
KMN Bronx Škofije – KMN Meteorplast Šic bar (17.00)

V 2. polčasu, zabija tudi Naja Poje Mihelič

KMN Slovenske gorice in FC Hiša daril Ptuj sta vknjižila novi zmagi v tekmovanju mladih U15. KMN Slovenske gorice so slavile v gosteh, 5:24 je bilo proti Oplotničanom. Z devetimi goli se je izkazal Luka Poš. Ptujčani so z 8:2 odpravili Ljutomerčane, 8:2 je bilo. Pet golov je k zmagi dodal Gal Jevšenak.

Kar ni uspelo Olimpiji pri mladincih, ji je v kategoriji U15, ko je doma s 7:5 premagala ekipo KMN Bronx Škofije. Polčas so v Ljubljani dobili Primorci, ki so po 20 minutah vodili 3:4. Za 4:4 so si gol škofjoti zabili sami, Daniyal Gacevic in Hanan Šarić sta povišala na 6:4, zmago je potrdil v 36. minuti Aleksander Šinko.

Tudi tekma v Ribnici je bila odločena v 2. polčasu. Po 20 minutah je bilo 2:2, ko je zadela Naja Poje Mihelič, ki je v nadaljevanju poskrbela za vodstvo domačinov 3:2. Gostje so poravnali na 3:3, Erik Novak in Maj Košir sta poskrbela, da so tri točke ostale v Ribnici.