Tri suverene zmage domačink

Minuli dnevi so minili v znamenju kvalifikacij za evropsko prvenstvo članic, Slovenija je igrala v Karlovcu. Sedaj pa se vsa pozornost spet vrača v domače ligaško tekmovanje. Za nami je 5. krog in tri visoke zmage domačih zasedb.

ŠD Extrem je v derbiju začelja z rezultatom 8:2 odpravil Sevničanke. Domačinke so v 17. minuti po golu Žane Rus povedle 3:0, Dragica Stipič pa je z golom v 20. minuti obudila nekaj upov gostij, ki so se dobro držale do 32. minute, potem pa so domačinke med 32. in 35. minuto dosegle štiri gole za sploh prvo letošnjo zmago.

Vodilne Celjanke so upravičili vlogo favorita. Doma so s 7:1 premagale ŠD Košano. Mrežo gostij je načela Mateja Vojsk, končni rezultat 7:1 pa je postavila reprezentantka Anja Ložar. Edini gol za ŠD Košano je dosegla Lana Golob, ki se je sploh prvič vpisala med strelke v ŽFL.

Tudi KMN Slovenske gorice je vknjižil novo zmago, a je bilo napeto tja do 32. minute. Takrat je Zala Gomboc zadela za 5:3 in tako Vrhničanke približale spet na dva gola zaostanka. A sta Ines Kranjc in Rebeka Šnofl preprečili preobrat, točke so ostale na Štajerskem.

ŽFL, 5. krog, 30.10.
ŠD Extrem – KMN Sevnica 8:2 (3:1)
1:0 Perušek (2.), 2:0 Rovan (11.) 3:0 Rus (17.), 3:1 Stipić (20.), 4:1 Košir L.(32), 5:1 Rus (33.) 6:1 Rovan (34.) 7:1 Klun (35.) 7:2 Žniderič (39) 8:2 Rovan (40.)

ŽNK Celje – ŠD Košana 7:1 (3:0)
1:0 Vojsk (6.), 2:0 Adamič (8.), 3:0 Kos (18.), 4:0 Ermenc (28.), 5:0 Mavhar (29.), 5:1 Biščak (31.), 6:1 Srnec (33.), 7:1 Ložar (40.)

KMN Slovenske gorice – ŽNK Vrhnika 7:3 (3:1)
1:0 Škvorc (4.), 2:0 Krajnc (11.), 2:1 Živković (16.), 3:1 Vrabel (17.), 4:1 Lorbek (24.), 4:2 Živković (25.), 5:2 Šnofl (28.), 5:3 Gomboc (32.), 6:3 Krajnc (33.), 7:3 Šnofl (38.)

Lestvica strelk:
Anja Žvokelj (ŠD Košana) 14
Viktorija Živković (ŽNK Vrhnika) 7
Tanja Vrabel (KMN Slovenske Gorice) 7

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 07.04.2026 | Državne futsal lige
    V pričakovanju finala in boja za 3. mesto
    V soboto, 11. aprila, se bo začela finalna serija 13. sezone Ženske futsal lige. V finalu se bosta merila ŽNK Celje in Beauty Healing Trzin.
  • 03.04.2026 | Državne futsal lige
    Trzinčanke v finalu
    ŽNK Celje je pred tem 2:0 v zmagah izločil ŠD Bloke Pletilnico.
  • 30.03.2026 | Državne futsal lige
    Nov naslov za Ajdovce
    Tekmovanja mladih so v sklepni fazi: dobili smo prvake tudi v kategoriji U13, to so tretjič v zgodovini postali ajdovski Kixi. Začel se je finale tekmovanja mladih U19, znana sta finalista tekmovanja mladih U17.
  • 28.03.2026 | Državne futsal lige
    Odločala bo 3. tekma
    Ekipa ŽNK Celje je prvi finalist Ženske futsal lige. Varovanke trenerja Draga Adamiča so tudi na drugi tekmi polfinala premagala ŠD Bloke Pletilnico. Že v prvem polčasu so aktualne državne in pokalne prvakinje prišle do vodstva 0:3 - dva gola je dosegla Ines Ermenc, enega je dodala Zoja Kramer. Za domačinke je v 29. minuti rezultat znižala Maša Nered, do konca pa golov ni več bilo.
  • 28.03.2026 | Državne futsal lige
    Tudi na krilih navijačev bi rade v finale
    Po uspešnih kvalifikacij za evropsko prvenstvo se klubi Ženske futsal lige vračajo v končnico. Nadaljuje se polfinale, po prvih tekmah boljše kaže ŽNK Celje in Beauty Healing Trzin, ki sta povedla na prvih tekmah. V finale napredujeta ekipi, ki prej zbereta dve zmagi.
  • 23.03.2026 | Državne futsal lige
    Obranili naslov v kategoriji U15
    Tekmovanja mladih so v sklepni fazi: v kategoriji U15 smo dobili prvake, to so postali igralci KMN Benedikt-Vitomarci. V kategoriji U19 sta znana finalista, v U17 so odigrali uvodni polfinalni tekmi, h koncu gre finale v tekmovanju mladih U13.
  • 16.03.2026 | Državne futsal lige
    Bron v Sodražico, znana finalista U13, začetek končnice v U17 in U19
    V Spodnjem Dupleku sta v prvi tekmi polfinala tekmovanja mladih U19 domačin in FK Dobovec remizirala. Gostje so povedli v 38. minuti z golom Vida PraHa, Gašper Dušej pa je za 1:1 zadel v zadnji minuti. V Dobrepolju pa so gostje iz Sodražice zmagali s 4:0. Gole so dosegli Martin Čop, Pino Zobec, Jaka Janež in Vid Kranjc.
  • 14.03.2026 | Državne futsal lige
    Trzin in Celje povedla v polfinalu
    S tekmama v Pivki in Celju se je danes začel polfinale Ženske futsal lige. Po prvih tekmah boljše kaže ŽNK Celje in Beauty Healing Trzin. V finale napredujeta ekipi, ki prej zbereta dve zmagi.
  • 07.03.2026 | Državne futsal lige
    Nova pokalna lovorika za ŽNK Celje
    V ženskem pokalnem finalu je Celje premagalo Košano s 5:2 in tako ubranilo naslov. Pred tekmo je bila Ines Ermenc nagrajena z lovoriko za najboljšo igralko leta 2025.
  • 06.03.2026 | Državne futsal lige
    Prvakinje v pričakovanju praznika futsala
    ŠD Košana finala v Podčetrtku še ni izgubila – ima dva naslova, za nameček je ŽNK Celje lani le osvojilo, kar jim je še manjkalo. Zdi se, da sta ekipi tudi za to psihološko razbremenjeni. "Tradicija je, da se jo ruši. A ko si v finalu, si tam zato, da zmagaš," je jasen Adamič, ki se nadeja podpore s tribun.

DELI NA