24.11.2017 | 1. SFL
Tekma meseca na Škofijah, derbi tudi v Mariboru

Danes je po pokalnem premoru na sporedu 11. krog 1. SFL, tekme pa se igrajo v Sevnici, Mariboru, na Škofijah in v Ivančni Gorici. Tekma na Škofijah, pri Bronxu gostuje KMN Oplast Kobarid, sodi med tekmo meseca, zato si jo boste lahko ljubitelji futsala ogledali v neposrednem prenosu na spletni strani www.futsal.si.

1. SFL, 11. krog, 24.11.
KMN Sevnica – Siliko Rem Power (20.00)
FutureNet Maribor – FC Litija (20.00)
KMN Bronx Škofije – KMN Oplast Kobarid (20.30)
FC Ivančna Gorica – Dobovec Pivovarna Kozel (20.40)

Prepoved nastopa na tekmah 12. kroga 1. SFL:
Urban Senekovič (Benedikt Avtodeli Džauš)
Kevin Škerlič (KMN Bronx Škofije)
Anže Širok (KMN Oplast Kobarid)
Klemen Kunc (Siliko Rem Power)

Oslabljeni prvaki

Prvaki so imeli zavoljo počitka v osmini finala pokala Terme Olimia nekaj več časa, da strnejo vrste (kljub trojici poškodovanih s tekme na Vrhniki) in se dobro pripravijo na obračun z Litijo, ki ima na 1. mestu 8 točk prednosti (22:14) pred Mariborčani, ki so peti. Litija je mariborski dolžnik v tej sezoni – vzela jim je superpokal in zmago v 2. krogu 1. SFL. „Čaka nas zahtevna tekma. Igramo brez trojice poškodovanih. V vmesnem času smo popravili nekaj stvari v naši igri. Pričakujem pa, da fantje pristop s treninga prenesejo na tekmo,“ je jasen trener Mariborčanov Matej Gajser. 

Tudi Litijani ne bodo v popolni zasedbi. A to trenerja Damirja Pertiča ne odvrača od namere, da prizadane prvi poraz vijoličastim na domačem terenu. Dosedaj so bili temu najbližje igralci Dobovca Pivovarne Kozel, ki so remizirali v dvorani Tabor (2:2). „Maribor doma v tej sezoni še ni izgubil. Zato se bomo morali maksimalno potruditi, da pridemo do treh točk,“ pove trener Pertič. Litijani so zadnjič slavili v Mariboru aprila letos na 2. tekmi finala, 10:11 je bilo.

Neugodna sevniška obramba

Obračun šeste in sedme ekipe bomo gledali v Sevnici, kjer domači KMN Sevnica gosti vrhniški Siliko Rem Power. Gostje so brez kaznovanega Klemna Kunca. „To je še ena tekma, ki je za nas zelo pomembna. Zato bomo tudi tako pristopili. Vem, da gostimo ekipo, ki je ranjeni lev, ki bo skušal do vseh treh točk. Vem, da se nam obeta super tekma,“ se sevniški strateg Mitja Jontez veseli obračuna.

Vrhničani so zadnjič zmagali v 4. krogu 1. SFL, potem so nanizali pet porazov in remi. So tudi edina ekipa, ki je točke oddala zadnje uvrščeni Ivančni Gorici. „Pričakujem eno posebno tekmo, saj imamo velike težave z njihovim načinom branjenja. Moramo biti bolj pametni, kot smo bili na zadnji tekmi, ki smo jo igrali z njimi (in jo tudi izgubili, 2:5; op.a.),“ doda trener Mile Simeunovič.

Mojstri na obisku

Povsem neobremenjeni pa tekmo proti Dobovcu čakajo igralci Ivančne Gorice, ki so v prejšnjem krogu prišli do treh točk. Domača ekipa zbrana okoli bratov Gačnik in predsednika Uroša Gorenca se nadeja dobri tekmi in prazniku futsala – v Ivančni Gorici gostujejo mojstri na čelu z Rokom Mordejem in Kristjanom Čujcem!

„Pred nami je težka tekma, vemo pa, kdo je favorit. Dobovec ima po mojem mnenju že rezervirano mesto v finalu 1. SFL. Naša naloga je, da skušamo ponoviti igro iz zadnjih krogov. Na koncu pa bomo videli, za koliko bo to dovolj,“ je povedal trener domače vrste Jože Gačnik.

Bronx ali Oplast

To bo tekma 3. in 4. ekipe prvenstva. Bronxi so četrti s 15 točkami, dve več premorejo igralci iz Kobarida. Zasedbi sta se v tej sezoni pomerili v 2. krogu, s 4:1 so bili boljši tokrat ni gostje, tri točke so ostale v Posočju. „Tekma prihaja ob nepravem času. Imamo precej težav s poškodbami in kaznimi. Poškodovana sta Nik Klinc in Dragan Mirković. Vprašljivo je igranje Slavena Radiškoviča, kaznovan je Kevin Škerlič. Prešteli smo se. Ob takih težavah ne vem, kako se bomo pripravili in lotili Oplasta,“ javlja trener domačih škofjotov Marko Hrvatin.

„Smo oslabljeni, a jamramo ne. To je priložnost, da svoje minute izkoristijo igralci, ki so dosedaj manj igrali. Pričakujem pa, da nam po svojih močeh pomaga tudi Benjamin Melink, ki se je po operaciji prejšnji vikend vrnil na parket,“ pa doda trener Oplasta Saša Leban, ki ne bo mogel računati na trojec Gregor Kos - Igor Bratić - Anže Širok.

Za nameček imajo gostje nekaj težav s treningi. Ker se dvorana v Kobaridu prenavlja (nov parket!), vadijo ob zgodnejših urah, kot je bila praksa iz preteklosti, zato ni take številčne zastopanosti, kot bi bila v večernih terminih. Ekipa iz Posočja se veseli gostovanja na Škofijah. Trener Leban pravi, da so medsebojni obračuni vedno polni čustev. „Pa ponavadi je tako, da o zmagovalcu odločajo napake. Zadnjih nekaj tekem se je odločilo v našo korist,“ sklene trener Leban.  

Tekst: D.P.
Foto: Siliko Rem Power

SORODNE NOVICE

  • 05.06.2026 | 1. SFL
    Odprte prijave v futsal tekmovanja NZS za sezono 2026/2027
    Klubi morajo za prijavo izpolniti predpisane obrazce, jih natisniti, ustrezno potrditi z žigom in podpisom ter jih poslati po elektronski pošti na naslov grega.krmavnar@nzs.si.
  • 04.06.2026 | 1. SFL
    Izkušnjam letošnje sezone bodo dodali še nekaj mladosti
    Dobovec je letošnjo sezono sklenil z že devetim zaporednim pokalnim naslovom v pokalu Terme Olimia ter tesnim porazom v finalu 1. SFL Arhides, kjer ostaja pri osmih lovorikah. Drugega naslova državnega prvaka se je veselil Siliko.
  • 03.06.2026 | 1. SFL
    Po naslovu pogledujejo v Evropo
    Siliko Vrhnika je minuli petek osvojil še drugi naslov državnega prvaka. Sezono je sklenil s premiernim nastopom v ligi prvakov, superpokalno lovoriko in naslovom državnega prvaka, za nameček je igral še finale pokala Terme Olimia.
  • 31.05.2026 | 1. SFL
    Siliko Vrhnika vnovič državni prvak
    Igralci Silika Vrhnike so zmagovalci letošnje sezone 1. slovenske futsal lige Arhides. Vrhničani so na odločilni, peti tekmi finalne serije pred domačimi navijači po izvajanju kazenskih strelov premagali Dobovec s 6:5 (2:0, 2:2) in v ponovitvi lanskega finala ubranili naslov.
  • 29.05.2026 | 1. SFL
    Danes odločitev o državnem prvaku
    Nocoj bo na Vrhniki padla odločitev o državnem prvaku v 31. sezoni 1. slovenske futsal lige Arhides. V peti, odločilni tekmi finalne serije se bosta pomerila Siliko Futsal in Futsal klub Dobovec. Tekmo bo prenašal Šport TV, začetek ob 18.45.
  • 28.05.2026 | 1. SFL
    Verjamejo v naslov
    »Mislim, da je to velika reklama za slovenski futsal. Vesel sem, da smo prišli do pete tekme. Dobro smo delali skozi celotno sezono in pokazali, da lahko rastemo kot ekipa,« Rok Mordej, trener Dobovca, razmišlja pred zadnjim dejanjem sezone - jutri, v petek, bo ob 18.45 na Vrhniki 5. tekma finala 1. SFL Arhides.
  • 27.05.2026 | 1. SFL
    Vrhničani odštevajo do 5. tekme finala, dvorana premajhna za vse
    "Občutek je isti kot po tekmi, sem pa videl na analizi še nekaj malenkosti, kjer bi bili lahko boljši. Imeli smo svoje priložnosti, nismo jih izkoristili, Dobovec je zasluženo dobil 4. tekmo in izenačil rezultat na 2:2 v finalni seriji," napoved 5. tekme finala, v petek, 29. 5., ob 18.45 na Vrhniki, začne trener Mile Simeunovič, ki vodi Siliko Vrhnika.
  • 24.05.2026 | 1. SFL
    Misli že pri peti tekmi na Vrhniki
    V petek, 30. maja, bosta Siliko Vrhnika in Dobovec na 5. tekmi (ob 18.45 in s prenosom na Šport TV) odločala o državnem prvaku, zmagovalcu 1. SFL Arhides. Četrta tekma je z 2:1 pripadla Dobovcu.
  • 22.05.2026 | 1. SFL
    Dobovec zmagal, o prvaku odloča 5. tekma
    Igralci Dobovca so na četrti finalni tekmi 1. slovenske futsalske lige Arhides v Rogaški Slatini premagali Siliko Vrhniko z 2:1 (2:1) in izid v zmagah izenačili na 2:2. Odločilna peta tekma se bo 29. maja na Vrhniki pričela ob 18.45.
  • 22.05.2026 | 1. SFL
    Razpis za organizacijo Dan slovenskega futsala
    S tem obvestilom oziroma razpisom pozivamo zainteresirane klube, društva, medobčinske nogometne zveze in druge organizacije, da v primeru interesa posredujejo kandidaturo za organizacijo omenjenega dogodka.

DELI NA