21.02.2022 | Futsal AA
Slovenija proti petkratnemu svetovnemu prvaku

Pred slovensko futsal reprezentanco je v letu 2022 na sporedu tudi začetek kvalifikacij za svetovno prvenstvo, ki bo na leta 2024. Do kvalifikacij pa našo izbrano vrsto čaka tudi nekaj pripravljalnih tekem. Zdaj je že jasno, da bo Slovenija aprila letos gostovala v Franciji (med 4. in 6.4. v mestu Toulon), kjer se bo poleg domačinov pomerila tudi z Brazilijo, s petkratnimi svetovnimi prvaki.

»Zelo sem vesel, ker bomo odigrali dve tako močni tekmi. Vesel sem tudi, da se je ponudila taka priložnost in da smo jo takoj zgrabili. Zagotovo bodo to dobre učne ure in hkrati dobra priprava za naprej. Predvsem pa bomo videli, kako je igrati z najboljšimi na svetu,« je ob potrditvi novice, da bo Slovenija v Franciji zaigrala tudi proti Braziliji povedal selektor Tomislav Horvat.

Da bo Slovenija nastopila na tem turnirju, ni samoumevno, ampak je temu botrovalo zgledno sodelovanje in odnos, ki ga s Francozi goji Stane Kokalj, referent za futsal pri Nogometni zvezi Slovenije. Prav korektni in dobri odnosi so bili zadosten in nujen razlog za pot na turnir v Francijo.

Medsebojne tekme Slovenije in Brazilije:

Brazilija – Slovenija 7:1 26.10. 2008
Brazilija – Slovenija 2:0 24.10. 2008
Slovenija – Brazilija 1:3 23.2. 2008
Slovenija – Brazilija 3:6 21.2. 2008
Slovenija – Brazilija 0:2 19.3. 2002

Tekst: D.P.
Foto: Uefa.com

SORODNE NOVICE

  • 08.06.2025 | Futsal AA
    Duščak prvak na Hrvaškem, Gajser v Švici
    V dresu Osijeka, finalno serijo je proti Makarski izgubil s 3:2 v zmagah, sta se izkazala Klemnova reprezentančna kolega Jeremy Bukovec in Nejc Hozjan. V Švici je Futsal Minerva, za njo uspešno igra Tilen Gajser, je tudi na drugi tekmi porazil Mobulu Futsal Uni Bern in osvojil naslov državnega prvaka.
  • 29.05.2025 | Futsal AA
    Kapetan Osredkar do naslova
    Državna prvenstva gredo h koncu. Sinoči je bilo konec v Bosni in Hercegovini, kjer se naslova veseli kapetan reprezentance Igor Osredkar. Sinoči je z ekipo MNK Bubamara še tretjič premagal ekipo iz Mostarja (tokrat 4:2, en gol je dodal tudi Osredkar) in postavil piko na i izjemni sezoni.
  • 24.05.2025 | Futsal AA
    Duščak podajal, Bukovec zadeval, za naslov Osredkar in Gajser
    Že pred začetkom finala je bilo jasno, da bo šlo zlato tudi v Slovenijo: v dresu finalistov Novo Vrijeme (Klemen Duščak) in Osijek (Jeremy Bukovec in Nejc Hozjan) igrajo kar trije slovenski reprezentanti.
  • 12.05.2025 | Futsal AA
    V treh državah v igri za naslov
    Naši reprezentanti igrajo pomembne in vidne vloge v futsal ligah na Hrvaškem, v Bosni in Hercegovini in v Švici.
  • 15.04.2025 | Futsal AA
    Z odliko končali kvalifikacije
    Slovenija je doslej igrala na sedmih evropskih prvenstvih (2003, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018 in 2022). Dvakrat se je uvrstila v drugi del tekmovanja - v letih 2014 in 2018 je igrala v četrtfinalu. Prihodnje leto jo čaka že 8. nastop na EP.
  • 13.04.2025 | Futsal AA
    Na Madžarsko po zmago
    Moška futsal reprezentanca je pripotovala na Madžarsko, kjer bo v torek, 15.4., ob 18. uri odigrala zadnjo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2026. Slovenija si je mesto na EP zagotovila že po četrtkovi zmagi proti Norveški.
  • 10.04.2025 | Futsal AA
    Po zmagi proti Norveški že osmič na evropsko prvenstvo
    Slovenska moška reprezentanca v futsalu si je zagotovila nastop na evropskem prvenstvu, ki bo na začetku leta 2026 v Latviji in Litvi. Za to je potrebovala remi na tekmi v Mariboru proti Norveški, a se s točko ni zadovoljila, tekmece je premagala s 4:0 (1:0).
  • 10.04.2025 | Futsal AA
    Danes v Mariboru proti Norveški
    Po štirih tekmah je Slovenija vodilna v svoji skupini: premagala je Norveško v gosteh (1:2), Madžarsko doma (5:3) in bila dvakrat boljša od Črne gore. Ob 12 dosedaj zbranih točkah ji že remi iz zadnjih dveh tekem omogoča direktno uvrstitev na evropsko prvenstvo.
  • 09.04.2025 | Futsal AA
    Veselijo se tekme v dvorani Tabor
    Slovenska futsal reprezentanca v Mariboru nadaljuje priprave na kvalifikacije za evropsko prvenstvo. V četrtek, 10.4., ob 18. uri Slovenija v Športni dvorani Tabor gosti Norveško, potem jo čaka še gostovanje na Madžarskem.
  • 09.04.2025 | Futsal AA
    Osredkar s pokalom, Vesel, Čop in Turk med strelci
    Naši reprezentanti danes nadaljujejo s tekmovanjem v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo. Na priprave za kvalifikacije za EP 2026 so prišli v dobri formi iz prvenstev.

DELI NA