Siliku zlato, Bronxu srebro, Litiji bron

S tekmama na Vrhniki in v Litiji se je sklenilo državno prvenstvo mladincev v kategoriji U19. Prvaki so postali igralci Silika Fortrade, ki so kljub domačemu porazu na povratni tekmi proti FC Bronx (4:6) osvojili zlato.

Gostje s Škofij so podjetno začeli in povedli 0:1 in 1:2. Jure Suban in Tobija Kavčič pa sta zadela za 2:2 in 3:2, kar je bil tudi rezultat prvega polčasa. V 31. minuti je Siliko povedel 4:3, potem pa popustil. Gostje so to izkoristili in dosegli tri zaporedne gole za končnih 4:6. Za morebiten dokončen preobrat pa jim je zmanjkalo časa.

Litija je na koncu osvojila 3. mesto, ki ga je potrdila z domačo zmago proti KMN Meteorplastu (4:2). Domačini so sebi v prid rešili že polčas, 3:0 je bilo, dva gola je dosegel Lovro Skrinjar, enega je dodal Kristjan Mohar. Adrijan Trstenjak in Alen Ruis sta znižala na 3:2, za končnih 4:2 je bil uspešen Patrick Osredkar.

Tekmovanje mladih U19, finale, 1. tekma, 6.6.
KMN Bronx Škofije – Siliko Fortrade 2:7 (1:5)

Tekmovanje mladih U19, tekma za 3. mesto, 1. tekma, 6.6.
KMN Meteorplast – FC Litija 1:4 (0:2)

Tekmovanje mladih U19, finale, 2. tekma, 13.6.
Siliko Fortrade – KMN Bronx Škofije 4:6 (3:2)

Tekmovanje mladih U19, tekma za 3. mesto, 2. tekma, 13.6.
FC Litija – KMN Meteorplast 4:2 (3:0)

• 24.09.2021 | Državne futsal lige
    Članski futsal se vrača v Ljubljano
    S tekmo v Postojni se danes začenja 2. krog 2. SFL. Domači MNK Proteus gosti KMN Benedikt Slovenske gorice. V soboto sta na vrsti še tekmi v Ljubljani in Mariboru. Svoj debi v članski konkurenci bo doživela ljubljanska Futsal Olimpija, ki doma gosti Sevnico, KMN Miklavž TBS Team24 pa pričakuje Ajdovce.
  • 20.09.2021 | Državne futsal lige
    Nedelja v znamenju domačinov
    V tem vikendu se je pričelo tekmovanje mladih U19. Do zmag so prišli Siliko Fortrade, KMN Meteorplast Šic bar, ŠD Extrem in KMN Oplast Kobarid. Tekma KMN Bronx Škofije in ŠD Mlinše bo v četrtek, 23.9.. V prvem krogu je bila prosta Futsal Olimpija.
  • 19.09.2021 | Državne futsal lige
    Za konec še zmaga Vrhničank
    Aktualne državne prvakinje so s 4:3 premagale ŽNK Slovenske gorice. Na prvi gol se je čakalo do 16. minute. Uspešna je bila Anja Ložar, v naslednji minuti pa so domačinke z 10-metrovke, uspešna je bila Sergeja Kos, povedle 2:0. Gaja Srnec je bila uspešna za 3:0 (28. minuta)
  • 18.09.2021 | Državne futsal lige
    Tudi Kixi začeli z zmago
    Piko na i 1. krogu sta s tekmo postavila ajdovski Kixi in ŠD Extrem, tri točke so ostale doma. Boljše so začeli domačini, ki so povedli prek Luke Susiča. Blaž Rot in Teotim Hiti sta med 19. in 24. minuto poskrbela za preobrat in vodstvo 1:2. Domen Ličen je minuto kasneje izničil vodstvo gostov. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji minuti. Najprej je izkušeni Asmir Sukanović zadel za 3:2, zmago pa je z 10-metrovke potrdil Ličen.
    Nadaljuje se Ženska futsal liga
    V soboto in nedeljo se igra 2. krog Ženske futsal lige, ponovitev finala pa danes, v soboto, v Celju gostuje ekipa KMN Slovenske gorice. Pri ŠD Košana gostijo KMN Sevnica, v nedeljo še tekma med ŽNK Vrhnika in ŠD Extrem.
  • 17.09.2021 | Državne futsal lige
    Začenja se 2. SFL, po letu 2013 tudi s KMN Sevnica
    Danes se s tekmama v Benediktu in Sevnici začenja sezona 2. SFL. V soboto je na sporedu še tekma v Ajdovščini. Sistem tekmovanja je tak, da v 1. SFL napreduje prvak 2. SFL, drugouvrščena rednega dela pa igra dodatne kvalifikacije z 9. ekipo 1. SFL.
  • 04.09.2021 | Državne futsal lige
    ŠD Košana na vrh, do zmage tudi prvakinje
    Uvodna tekma 9. sezone Ženske futsal lige je prinesla tesno zmago ekipi KMN Slovenske gorice, kjer je odločilni gol dosegla Tanja Vrabel, v soboto pa sta se zmag veselila ŽNK Celje in ŠD Košana. Prvenstvo se nadaljuje z 2. krogom 18.9.
  • 02.09.2021 | Državne futsal lige
    Pred začetkom 9. sezone ŽFL
    S tekmo 1. kroga se v petek, 3.9., začenja 9. sezona Ženske futsal lige. To bo posebna in zgodovinska sezona: prvič v zgodovini bo liga štela kar šest ekip, za nameček pa futsal sezona članicam prinaša tudi pokalno tekmovanje. Redni del se bo sklenil 6.2.2022, temu sledi končnica.
  • 22.08.2021 | Državne futsal lige
    V pričakovanju sezone tekmovanja mladih
    V teh dneh se je zaključilo s potrditvami/prijavami v tekmovanja mladih. Situacija glede prijavljenih ekip je boljša kot v lanskem letu, predvsem v kategoriji U15. V tekmovanju mladih bomo tako spremljali 47 ekip.
  • 19.08.2021 | Državne futsal lige
    Prenovljene prvakinje se veselijo sezone
    »Ocenjujem, da so za 30 odstotkov boljše pripravljen, kot pa so bile lani ob tem času. Prvenstvo se bo kmalu začelo. Na tem mestu čestitke Nogometni zvezi Slovenije za rekordno število klubov v Ženski futsal ligi,« še doda Adamič.