10.09.2021 | 1. SFL
Siliku vrh, Litiji derbi

Siliko ostaja na vrhu 1. SFL, je edina ekipa s popolnim izkupičkom po 2. krogu. Litija je porazila Ptujčane (4:1), remija pa v Ljutomeru in Kopru.

1. SFL, 2. krog, 10.9.
FC Litija – FC Hiša daril Ptuj 4:1 (2:0)
1:0 Osredkar (5.), 2:0 Jediael (13.), 2:1 Markić (23.), 3:1 Osredkar (26.), 4:1 Vrhovec G. (28.)

Siliko Vrhnika – FK Dobrepolje 7:3 (4:1)
1:0 Janež (6.), 2:0 Mohorič (9.), 3:0 Kavčič (15.), 4:0 Suban (16.), 4:1 Strnad (17.), 4:2 Klinc (23.), 5:2 Vesel (24.) 6:2 Kavčič (29.), 6:3 Škulj (34.), 7:3 Jandrić (38.)

KMN Meteorplast Šic Bar – ŠD Mlinše 2:2 (2:1)
1:0 Trstenjak (7.), 2:0 Goznik A. (14.), 2:1 Lipovšek (15.), 2:2 Petrovič (36.),

FC Bronx Škofije – KMN Oplast Kobarid 2:2 (1:1)
1:0 Peroša (4.), 1:1 Kovačič (6.), 2:1 Zajc (29.), 2:2 Kovačič (31.)

1. SFL, 3. krog, 17.9.
FK Dobrepolje – KMN Meteorplast Šic Bar (20.00)
KMN Oplast Kobarid – FK Siliko Vrhnika (20.00)
FC Hiša daril Ptuj – FC BRonx Škofije (20.00)
FK Dobovec – FC Litija (20.00)

Prevlada Litije

Ker so prvi začeli, so tudi prvi končali. V Litiji, tekma se je začela ob 20. uri, vse ostale ob 20.30, v Kopru 20.45, so domačini s 4:1 premagali Ptujčane. Zasedba trenerja Andreja Dobovičnika se je pokazala v dobri luči, v novi sezoni pa poraza ne pozna. Po zmagi v superpokalu in remiju v Kobaridu so sedaj vzeli mero FC Hiši daril Ptuj. V prvem polčasu sta se z goloma izkazala Igor Osredkar in Brazilec Jedi, ki je dosegel prvi gol, odkar je v 1. SFL. V nadaljevanju so gostje prek Daria Markića znižali na 2:1, a sta izkušena reprezentanta Osredkar in Gašper Vrhovec (tretja zaporedna tekma, da je med strelci) poskrbela za miren zaključek v korist Litijanov, ki so tako na najlepši možni način napovedali derbi 4. kroga – med Dobovcem in Litijo.

Razpoloženi Siliko

Derbi dosedaj vodilnih je dobil Siliko, ki je spet navdušil v napadu. V 1. krogu 1. SFL so varovanci trenerja Mileta Simeunoviča dosegli osem golov, danes enega manj. Dovolj pa za nove tri točke. Dejansko so vse naredili v 1. polčasu, ko so zaporedoma zadeli Žan Janež, Marko Mohorič, Tobija Kavčič in Jure Suban. Kevin Strnad je v 17. minuti postavil rezultat polčasa (4:1). Dobrepolje se ni predalo – v 23. minuti je Matevž Klinc znižal na 4:2. A se ni ponovil scenarij 1. kroga, ko je Dobrepolje režiralo popoln preobrat. Odgovor Silika je bil silovit: Max Vesel in Tobija Kavčič sta med 24. in 29. minuto zabila za 6:2, do konca tekme pa še dva gola, po eden v vsaki mreži.

Prva za obe ekipi

Do prve točke sta v 2. krogu prišla KMN Meteorplast Šic Bar in ŠD Mlinše, ki sta si v Ljutomeru podelila plen. Domačini, odigrali so prvo prvoligaško tekmo po 18 letih, so vodili 1:0 in 2:0, gostje so jih lovili. Svoj prvi prvoligaški gol je v 7. minuti dosegel Adrijan Trstenjak, na 2:0 je v 14.  minuti je na 2:0 povišal Aljaž Goznik. Tim Lipovšek je že v naslednji minuti znižal na 2:1, točko, prvo v tej sezoni, pa je Zasavcem priboril Dragan Petrović.

Fair play poteza Zajca

Primorski derbi je navdušil, tako z igro kot s strastjo in borbenostjo. Morda je delitev točk še najbolj pravična. Junak pa golman Alen Mordej, ki je devet sekund pred koncem obranil 10-metrovko ob 6. akumuliranem prekršku domačinov, meril je Nejc Kovačič.

Prav škofjoti so v 4. minuti povedli, zadel je Jernej Peroša (njegov 13. gol v 1. SFL v 117. tekmi), v 6. minuti je bilo po zaslugi Nejca Kovačiča 1:1. Tekma se je razživela v 2. polčasu, ko je bil izključen Rok Bešter, ki je dobil drugi rumeni karton. Ravno ob izteku kazni, igralca manj, je domači kapetan Nik Zajc zadel za 2:1. Kovačič je v 31. minuti poravnal za točko. Ob tem velja omeniti še izjemno fair play potezo Nika Zajca. Štiri minute pred koncem tekme je ustavil protinapad Bronxa, kjer je imel domačin številčno prednost, a je Zajc stopil na žogo, ker se je eden od gostov opotekel (Nejc Kovačič) in poškodoval.