25.11.2022 | 1. SFL
Siliku vrh, Bronxom derbi, Kneževič štirikrat

Vrhniški Siliko je nova vodilna ekipa 1. SFL, KMN Bronx ostaja neporažen na domačem parketu, do nove visoke zmage tudi KMN Meteorplast Šic Bar. Dobovec in Dobrepolje bosta igrala 13.12.

Vrhničanom je uspelo do 7. prvenstvene zmage. Varovanci trenerja Mileta Simeunoviča so z 2:0 slavili v Zagorju, kjer se je domačin pokazal v dobri luči, a bil vnovič „prekratek“ v končnici. Žan Janež je popeljal Vrhničane v vodstvo v 24. minuti, zmago pa je v 39. minuti potrdil še en članski reprezentant Max Vesel, ki je v 85. prvoligaški tekmi zabil še 36. gol.

Kar 12 golov je bilo doseženih v Ljutomeru, ki se je takisto s sedmo zmago sezone utrdil na 3. mestu, točkovno pa se je poravnal z Dobovcem (22 točk), ki pa ima od konkurence dve tekmi manj. Za hladen tuš je v 4. minuti tekmi KMN Meteorplast Šic bar – KMN Sevnica poskrbel Sebastijan Drobne, ki je zadel za vodstvo gostov. Denis Kneževič (2), Matic Goznik in Aljaž Ruis so poskrbeli za preobrat in vodstvo 4:1. Sevničani so prek Drobneta znižali na 4:2 in 6:3, Denis Kneževič (2), Adrijan Trstenjak, Tilen Rajter in Aljaž Goznik (njegov 2. gol sezone, hkrati pa dokaz, da so zdravstvene težave preteklost) in ekipa pa so bili prevelik zalogaj za morebitno presenečenje Sevnice, ki ostaja na 8. mestu brez zmage.

Četrto mesto pa je trdno v rokah KMN Bronx Škofije, ki je s kar 7:1 doma porazil KMN Oplast Kobarid, ki je še drugič zapored izgubil z identičnim rezultatom; pred tednom dni je ekipa iz Kobarida doma s 7:1 klonila proti Dobovcu. Nocoj so bili domačini razigranejši, učinkovitejši. Plod tega je bila domiselna akcija za vodstvo škofjotov 1:0. Vse se je zgodilo ob avt liniji, akcijo pa je z golom zaključil Nik Zajc. Marin Mandir je povišal na 2:0, Tine Šturm pa je v 16. minuti znižal na 2:1. Za mirnejše nadaljevanje je v 17. in 25. minuti poskrbel Nik Zajc, do konca tekme so gostje poizkusili tudi z igralcem, vratarjem v polju, a se ni obneslo.

1.SFL, 10. krog, 25.11.
ŠD Mlinše – Siliko Vrhnika 0:2 (0:0)
0:1 Janež(24.), 0:2 Vesel(39.)

KMN Meteorplast Šic bar – KMN Sevnica 9:3 (3:1)
0:1 Drobne (4.), 1:1 Kneževič (11.), 2:1 Goznik M. (16.), 3:1 Kneževič (17.), 4:1 Ruis (21.), 4:2 Drobne (22.), 5:2 Kneževič (23.), 6:2 Trstenjak (32.), 6:3 Drobne (33.), 7:3 Rajter (34.), 8:3 Kneževič (39.), 9:3 Goznik A. (40.)

KMN Bronx Škofije – KMN Oplast Kobarid 7:1 (3:1)
1:0 Zajc (4.), 2:0 Mandir (8.), 2:1 Šturm (16.), 3:1 Zajc (17.),4:1 Zajc (25.), 5:1 Zajc (35.), 6:1 Kneževič-Mrak (37.), 7:1 A. Mordej (38.).

13.12.
FK Dobovec – FK Dobrepolje (20.00)

Lestvica strelcev:
Denis Kneževič (KMN Meteorplast Šic bar) 16
Nik Zajc (KMN Bronx Škofije) 12
Kristjan Čujec (FK Dobovec) 10
Jure Suban (FK Siliko) 9
Anže Širok (KMN Oplast Kobarid) 7
Teo Turk (FK Dobovec) 7

Tekst: D.P.
Foto: FK Siliko

SORODNE NOVICE

  • 27.02.2026 | 1. SFL
    Pet tekem, pet zmag domačinov
    Odigran je bil 18. krog 1. SFL Arhides, v katerem niti ena gostujoča ekipa ni ušla porazu. Primorski derbi, poln zadetkov, je pripadel KMN OPLAST Kobarid, ki je slavil s 5:3. S peto zaporedno zmago se je KMN Sevnica utrdila na tretjem mestu. Avtocenter Crono KMN Kix Ajdovščina je v mestu ob reki Savi klonil s 6:3.
  • 27.02.2026 | 1. SFL
    Še pet tekem, potem pa finalni turnir pokala Terme Olimia
    Petek prinaša tekme 18. kroga 1. SFL. Štajerski derbi bo v Rogaški Slatini, v Dobrepolje prihajajo Trzinci, Sevnica gosti Ajdovce, na Vrhniko prihajajo Mlinše, v Kobaridu bo primorski derbi. Prosta je ekipa THE Nutrition Extrem.
  • 20.02.2026 | 1. SFL
    Škofjoti do točke, trojec zmagal v gosteh
    Vodilni Siliko Vrhnika je zmagal na gostovanju v Trzinu, KMN Bronx Škofije in FK Dobovec sta si razdelila točki, KMN Sevnica je zmagala v Zagorju, Oplast iz Kobarida je bil uspešen v Ajdovščini. Dobrepoljci so v sredo zmagali v Sodražici, prosta je bila ekipa PJ Joco Benedikt.
  • 20.02.2026 | 1. SFL
    Petek prinaša še štiri tekme
    V prvi tekmi 17. kroga 1. SFL Arhides je FK NNIKAS Dobrepolje v gosteh tesno s 3:2 ugnal The Nutrition Extrem. Ostale štiri tekme bodo danes. Vodilni Siliko gostuje v Trzinu, bratski derbi bo na Škofijah, primorski pa v Ajdovščini, za primat ob Savi se bo igralo v Zagorju. Prosta je ekipa PJ Joco Benedikt.
  • 18.02.2026 | 1. SFL
    Tesna zmaga Dobrepoljcev
    To je 5. prvenstvena zmaga Dobrepoljcev, ki so (začasno) skočili na 6. mesto; zbrali so 18 točk. Sodražani so v tej sezoni zmagali dvakrat – na 9. mestu so zbrali 14 točk.
  • 18.02.2026 | 1. SFL
    Derbi za uvod v 17. krog
    V sredo se začenja 17. krog 1. SFL Arhides. Uvodna tekma bo v Sodražici, kjer bo pri THE Nutrition Extrem gostoval FK NNIKAS Dobrepolje.
  • 13.02.2026 | 1. SFL
    Pet tekem, pet domačih zmag
    KMN Sevnica je tesno z 2:1 po preobratu ugnala CREA FC Trzin. Futsal klub Dobovec je s hitrim vodstvom 3:0 usmeril tok tekme in na koncu z 8:2 porazil Avtocenter Crono Ajdovščina. Vrhniški Siliko Futsal, tudi aktualni državni prvak, je v 2. polčasu strl odpor gostov THE Nutrition Extrem iz Sodražice. PJ Joco Benedikt je bil doma s 6:0 boljši od KMN Bronx Škofije, KMN OPLAST Kobarid pa je v 39. minuti dosegel zadetek za domačo zmago proti ŠD Mlinše (3:2).
  • 13.02.2026 | 1. SFL
    Pred nami je 16. krog 1. SFL Arhides
    S tekmami 16. kola se nadaljuje tekmovanje v 1. SFL Arhides. Sevnica gosti CREA FC Trzin, Dobovec Avtocenter Crono Ajdovščina, Siliko THE Nutrition Extrem, PJ Joco Benedikt KMN Bronx Škofije, KMN Oplast Kobarid pa ŠD Mlinše. FK NNIKAS Dobrepolje je prost. Jakob Rems je s 25 goli vodilni strelec lige.
  • 12.02.2026 | 1. SFL
    Začenja se 2. krog glasovanja za naj igralko in igralca leta
    Tudi letos bo Nogometna zveza Slovenije na zaključnem turnirju Futsal pokala Terme Olimia (med 7. in 8. marcem v Podčetrtku) podelila nagrado najboljšemu futsal igralcu in futsal igralki za leto 2025, nagradili bomo tudi najboljšega mladega igralca do 21 let. Začel se je drugi krog izbora.
  • 11.02.2026 | 1. SFL
    Za konec kroga še zmaga Silika
    V zadnji zaostali tekmi kroga sta se v Dobrepolju pomerila domači FK NNIKAS Dobrepolje in Siliko Vrhnika. Zmagovalca je odločil en strel - Val Kmetič je v 3. minuti zadel za vodstvo Vrhničanov, kar se je na koncu izkazalo dovolj za tri točke.

DELI NA