25.11.2021 | 1. SFL
Proti Litiji po točke za skok proti vrhu

Ptujčani so bili lani hit rednega dela sezone. Po nekaj slabšem začetku pa tudi v tej sezoni opozarjajo nase. Pred 11. krogom 1. SFL in tekmo meseca v njihovi dvorani zasedajo 4. mesto z jasno željo, da se dvignejo za mesto ali dve. Lažje jim bo, če doma premagajo Litijo, ki jim beži za šest točk (20:14). Ali jim bo to uspelo, bo jasno v času jutrišnjega prenosa tekme, ki jo boste lahko od 20. ure naprej spremljali na spletni strani www.futsal.si.

1.SFL, 11. krog, 26.11.
FC Hiša daril Ptuj – FC Litija (20.00)
KMN Oplast Kobarid – KMN Bronx Škofije (20.00)
FK Dobrepolje – Siliko Vrhnika (20.00)
ŠD Mlinše – KMN Meteorplast Šic bar (20.00)

Šesta tekma

Ptujčani in Litijani so dosedaj odigrali pet medsebojnih tekem, štiri so dobili, eno Ptujčani, ki so bili uspešnejši od Litije lani oktobra, tudi tistikrat pred kamerami in v neposrednem prenosu na naši spletni strani.

»Počasi se sestavljamo nazaj, bolezni in poškodbe so naredile svoje,« pravi reprezentant Jeremy Bukovec, ki pohvali ekipo za prizadevnost na zadnjih treningih, po katerih je jasno, da bodo Ptujčani v popolni zasedbi pričakali Litijane.

»Tekme proti Litiji so vedno velik motiv. Vemo, da se borimo za 2. oz. 3. mesto po rednem delu, kar je naš cilj,« Bukovec ne skriva, da ima petkova tekma še dodaten čar in draž.

»Menim, da nas čaka gledljiva in kvalitetna tekma, taka živa. Precej priložnosti bo na obeh straneh. Naš plus vidim v dobri obrambi, dobri dnevni formi,« pravi Jeremy, ki je s svojo ekipo znan po hitri tranziciji, ko iz protinapadov zabijajo gole.

Vrhovec in Allex

»Na drugi strani bo treba biti zelo pozoren na Gašperja Vrhovca in Brazilca Allexa, od katerih preti največja nevarnost za naš gol,« opozarja Bukovec, ki je v tej sezoni v 1. SFL dosegel štiri gole.

»Iščem se še. Upam, da se čimpreje najdem in da pokažem, da lahko selektor članov računa name. Moram pa začeti zabijati. Trener Robert Grdović me vzpodbuja. Pravi, da igram dobro, da pa moram še malce popraviti igro v obrambi in osredotočenost v napadu,« sklene Bukovec.

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 03.07.2025 | 1. SFL
    Siliko Vrhnika premierno v ligi prvakov
    „Tekmecev še ne poznamo. Vem pa, da švedski futsal napreduje – pod vodstvom hrvaškega selektorja švedska reprezentanca beleži dobre rezultate. Pred nami je zahteven turnir in dolga pot. Naš cilj pa je jasen: zmagati skupino in se uvrstiti v glavni del tekmovanja,“ je po žrebu povedal glavni trener Silika, Mile Simeunovič, ki bo s pripravami na novo sezono začel prvi ponedeljek v avgustu.
  • 02.07.2025 | 1. SFL
    Vrhničani v pričakovanju žreba lige prvakov
    V četrtek, 3. julija, ob 14. uri bo opravljen žreb predkroga in skupin za glavni del tekmovanja. Letošnja liga prvakov ima spremenjen format tekmovanja. Ohranili so predkrog in glavni del, namesto elitnega dela pa so uvedli osmino finala in četrtfinale. Tekmovanje se bo končalo s finalnim turnirjem.
  • 02.07.2025 | 1. SFL
    Novinec v Dobovcu
    FK Dobovec je okrepil svoje vrste. Novi član ekipe, ki jo vodi trener Rok Mordej, je postal U19 reprezentant Slovenije Domen Kokol (letnik 2007).
  • 01.07.2025 | 1. SFL
    Finančne vzpodbude za futsal klube
    Sezona se bo pričela z Dnevom slovenskega futsala, ki bo potekal 6. septembra, gostitelj pa bo ŠD Mlinše. To bo 19. Dan slovenskega futsala.
  • 24.06.2025 | 1. SFL
    V Dobovcu večji poudarek mladim
    V FK Dobovec, v taboru zmagovalca pokala Terme Olimia, so predstavili kadrovske poteze v članski ekipi. Že pred dnevi je FK Dobovec potrdil, da sta ekipo zapustila Matej Fideršek in Leon Jedvaj.
  • 17.06.2025 | 1. SFL
    Izteka se rok za prijavo v 1. SFL
    V prilogi dodajamo obrazce in obrazložitev postopka prijave v FUTSAL tekmovanja NZS za tekmovalno leto 2025/2026, ki bo potekal na naslednji način:
  • 03.06.2025 | 1. SFL
    Prijave v futsal tekmovanja za sezono 2025/2026
    V tekmovanje se lahko prijavijo le ekipe, ki imajo poravnane vse obveznosti do NZS in uradnih oseb tekmovanja.
  • 03.06.2025 | 1. SFL
    Po koncu tekmovalne sezone 2024/2025
    Tekmovanja so se začela 31.8. 2024, ko je bil odigran v Benediktu superpokal, osvojil ga je vrhniški Siliko. Sezona se je sklenila 23.5. 2205, trajala je 265 dni. Skupno je bilo odigranih 536 tekem.
  • 26.05.2025 | 1. SFL
    ŠD Mlinše gosti 19. Dan slovenskega futsala
    Tekmovalna futsal sezona je končana. Piko na i sta postavila Siliko in Dobovec s finalom 30. sezone 1. SFL. Znani pa so že načrti za novo sezono, generalko pred njo pa bomo opravili na Dnevu slovenskega futsala.
  • 24.05.2025 | 1. SFL
    Siliko se veseli naslova državnega prvaka
    Pokale in medalje sta podelila Radenko Mijatovič, predsednik Nogometne zveze Slovenije, ter Vlado Močnik, član IO NZS ter predsednik komisije za futsal. Vrhničani so dobili še dve priznanji: Jakob Rems je prvi strelec 1. SFL, Siliko Vrhnika je bil tudi najbolj fair ekipa sezone.

DELI NA