Pred kamerami 3. tekma finala Ženske futsal lige

Sobota je rezervirana za 3. tekmo finala Ženske futsal lige. ŽNK Celje in KMN Slovenske gorice se bosta pomerila v Celju. V primeru zmage bodo Celjanke osvojile 5. naslov. V primeru zmage gostij se serija vrača v Spodnji Duplek. Prvakinje bodo ekipa, ki prej zbere tri zmage.

Sobotna tekma bo na ogled na spletu – od 16. ure naprej na www.futsal.si

Izjemna izenačenost

Obe tekmi sta bili precej tesni. O zmagovalcu tekme se je odločalo v zadnjih desetih minutah. Še več – oba zmagovita gola sta bila dosežena v 37. minuti. Na prvi tekmi je gostiteljice v vodstvo popeljala Ines Ermenc (tekla je 37. minuta, zmago je potem potrdila Vanja Tanšek v 40. minuti), na drugi tekmi pa so Celjanke zmagoviti gol zabile takisto v 37. minuti, uspešna je bila reprezentantka Anja Ložar. Pričakovati je, da se nam tudi v soboto obeta izenačena tekma. Morda imajo domačinke nekaj prednosti zavoljo daljše klopi in večje rotacije, gostje pa stavijo (tudi) na svojo nepopustljivost.

„Pred nami je tretja tekma. Želimo si zmage,“ ne skriva ambicij trener Drago Adamič, ki vodi ŽNK Celje. Adamič se vrača na klop, 2. tekmo je izpustil zavoljo reprezentančne akcije (bil je v štabu reprezentance do 19 let, ki se je prejšnji teden uvrstila na EP 2023). „Kot sem že rekel v napovedi: povsem zaupam ekipi. Vem, da so igralke prave, to so nenazadnje pokazale tudi na 2. tekmi finala,“ pove trener Adamič.

„Malce nam manjka mirnosti v zaključku akcij, da bi dodali kak gol več. Ta teden smo delali tudi nas tem. Predvsem pa dovolimo, da pride preveč žog do Tanje Vrabel. Ona je vrhunska golgeterka, takih prilik ne zaprav,“ pa Adamič opozarja, kaj želi izboljšati pred jutrišnjo tekmo.

„Predvsem pa si želim, da gremo v tekmo mirno in s hladno glavo. Da pokažemo pravo mero zbranost in agresije. Paziti pa je treba, da ne bomo po nepotrebnem izgubljali žog,“ še doda Adamič. V njegovo ekipo se po prestani kazni vrača kapetanka Sergeja Kos.

Verjamejo v preobrat

„Sanirali smo poškodbe, spet pa ne bomo v optimalni postavi. Laura Škvorc je žal končala sezona. Poškodba gležnja je bila težje narave,“ napoved pred jutrišnjo tekmo finala začne trener Dejan Kramberger.

Kljub zaostanku v zmagah pa v taboru KMN Slovenske gorice ni prostora za malodušje.
„Še vedno smo v igri, prvenstva še ni konec. Jutri imamo možnost, da začnemo preobrat. Dvakrat smo bili na teh finalnih tekmah zelo blizu, v finišu obeh tekem pa potem slavile Celjanke. Želim si, da nam tokrat uspe, da fizično zdržimo,“ poudari Dejan Kramberger.

Ženska futsal liga, finale:

1. tekma, 18.3.
ŽNK Celje – KMN Slovenske gorice 3:1
 (0:0) (1:0 v zmagah)
1:0 Ermenc (31.), 1:1 Kozina (31./AG), 2:1 Ermenc (37.), 3:1 Tanšek (40.)

2. tekma, 24.3.
KMN Slovenske gorice – ŽNK Celje 3:4 (2:1) (0:2 v zmagah)
1:0 Vrabel (14.), 1:1 Alegro (16.), 2:1 Vrabel (20.), 3:1 Vrabel (25.), 3:2 Ložar (33.), 3:3 Kozina (34.),3:4 Ložar (37.)

3. tekma. 1.4.
ŽNK Celje – KMN Slovenske gorice (16.00) (spletnio prenos na www.futsal.si)

Dosedanje prvakinje:
2022/2023 ?
2021/2022 ŽNK Celje
2020/2021 ŽNK Celje
2018/2019 KMN Slovenske Gorice
2017/2018 KMN Slovenske Gorice
2016/2017 KMN Slovenske Gorice
2015/2016 Teleing Pomurje Beltinci
2014/2015 ŽNK Celje
2013/2014 ŽNK Celje

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 15.06.2025 | Državne futsal lige
    V dresu ŽNK Celja je osvojila vse
    „Manjkala mi je ta dvojna krona. V svoji karieri sem osvojila vse, kar sem lahko. Zato sem še toliko bolj vesela, ker smo sezono tako končale,“ je po koncu 12. sezone v Ženski futsal ligi povedala Sergeja Kos (rojena leta 1991). Kapetanka ŽNK Celje je z ekipo osvojila dvojno krono – prvič pokal, sedmič naslov državnih prvakinj.
  • 12.06.2025 | Državne futsal lige
    Drago Adamič bo še naprej vodil ŽNK Celje
    V taboru ŽNK Celje so rešili kadrovsko vprašanje trenerja. Po dvojni kroni, Celjanke so prvič osvojile naslov pokalnih prvakinj, temu pa dodale še lovoriko državnih prvakinj, je jasno, da Drago Adamič ostaja na klopi ŽNK Celje.
  • 19.05.2025 | Državne futsal lige
    Pred 500 gledalci Dobrepolje do naslova državnega prvaka
    FK Dobrepolje je prvak v tekmovanju mladih U19. Varovanci trenerja Jureta Vetriha so v tretji tekmi doma s 4:3 premagali THE Nutrition Extrem in slavili v finalni seriji z 2:1. Na nedeljski tekmi v Dobrepolju se je zbralo več kot 500 gledalcev, domačini pa so se pri organizaciji tekme izkazali tudi s spremljevalnim programom.
  • 18.05.2025 | Državne futsal lige
    Danes kronan prvak U19, tudi spletni prenos iz Dobrepolja
    Obe ekipi sta v finalu slavili v gosteh: najprej so Sodražani po 6-metrovkah zmagali v Dobrepolju, ki pa je minulo nedeljo vrnilo milo za drago in prišlo do zmage v Sodražici. Tretja tekma ne prinaša popravnega izpita. To je zadnja priložnost za obe ekipi.
  • 12.05.2025 | Državne futsal lige
    Bron v Benedikt, o prvaku na 3. tekmi
    Tekmovanje mladih U19 še ni končano. O prvaku bo odločala 3. tekma v Dobrepolju (18.5.), bron pa gre v Benedikt.
  • 10.05.2025 | Državne futsal lige
    Prenos iz Sodražice, za bron na Vrhniki
    Končuje se 12. sezona tekmovanja mladih U19; prvi prvak leta pa je v sezoni 2008/09 postal KMN Oplast Kobarid. Največ naslovov v tej kategoriji ima FSK Stripy (trije naslovi).
  • 05.05.2025 | Državne futsal lige
    THE Nutrition Extrem in PJ Joco Benedikt korak bližje cilju
    Timotej Kocbek, Jakob Rajšp in Jaka Čeh pa so zadeli za PJ Joco Benedikt ob zmagi proti Vrhničanom. Bron bo osvojila ekipa, ki bo boljša v seštevku dveh tekem.
  • 28.04.2025 | Državne futsal lige
    Dobrepolje in THE Nutrition Extrem za naslov
    Pred nami je še zaključek tekmovanja mladih U19. V nedeljo smo dobili oba finalista – za naslov se bosta pomerili ekipi THE Nutrition Extrem in FK Dobrepolje; za bron bosta igrala PJ Joco Benedikt in Siliko Vrhnika Eusafety.
  • 28.04.2025 | Državne futsal lige
    V Celju veseli dvojne krone, v ŠD Košana ponosni na zaključek sezone
    „Kot smo napovedovali: to je bil pravi praznik ženskega futsala. Srečali sta se dve najboljši ekipi, odločale so malenkosti,“ je po zadnji finalni tekmi Ženske futsal lige začel pogovor Drago Adamič, ki je s Celjankami osvojil 7. naslov državnih prvakinj.
  • 26.04.2025 | Državne futsal lige
    ŽNK Celje do 7. naslova
    Igralke ŽNK Celje so nove in stare futsal državne prvakinje. Ekipa trenerja Draga Adamiča je po 6-metrovkah s 6:7 premagala ŠD Košano in dobila finale s 3:1 v zmagah. Tretje mesto je zasedla ŽNK Vrhnika, četrto pa FK Lukovica.

DELI NA