08.01.2022 | Futsal U19
Po remiju s člani San Marina misli pri Latviji

Mladinska futsal reprezentanca je na tretji tekmi turnirja v Poreču vknjižila prvi remi. Po navdihujoči zmagi proti Belgiji (5:1), porazu proti Franciji (1:4) je prišel danes še remi proti članski reprezentanci San Marina. Tekma se je končala z rezultatom 2:2. Jutri se bo Slovenija pomerila še z Latvijo, tekma se začne ob 12. uri.

Tekme Slovenije v Poreču:

5.1.
Slovenija – Francija 1:4
 (1:1)

7.1.
Slovenija – Belgija 5:1 (3:0)

8.1.
Slovenija – San Marino 2:2 (2:0)

9.1.
Slovenija – Latvija (12.30)

»Začeli smo solidno. Držali smo se dogovorov,« je uvodoma povedal in ocenil tretjo tekmo selektor Andrej Dobovičnik. Andraž Žlindra je v 4. minuti poskrbel za vodstvo. V akciji s kota je sodelovala celotna četvorka (Jure Suban, Alen Ruis, Gašper Trdin), na koncu pa je Suban podal strelcu Žlindri.

Vodstvo Slovenije je v nadaljevanju, tekla je 18. minuta, oplemenitil Alen Ruis, ki je tako postavil tudi rezultat polčasa. Tudi tokrat je šlo za prekinitev – iz avta je podal Trdin, na žogo je pritekel Ruis in od daleč s strelom po tleh matiral golmana.

»V nadaljevanju smo opravili nekaj rotacij. Nenazadnje smo pet, šest dni na turnirju. Prav je, da vsi dobijo vsaj nekaj minut, da vse pregledamo na delu. Na koncu se nam je to malce maščevalo, a nič hudega. To je turnir, za to so pripravljalne tekme. Ob koncu smo dobili dva gola,« je dodal Dobovičnik.

San Marino je znižal rezultat v 25. minuti (zadel je Belloni), na 2:2 pa je v 36. minuti poravnal spet Belloni. »Nismo odigrali optimalno. V nedeljo nas za konec čaka težja tekma. Želim si, da se pokažemo v pravi luči, kot ekipa, in da tako tudi sklenemo turnir v Poreču,« je še dodal selektor.

V zadnjih minutah je imela Slovenija terensko premoč, še najlepšo priložnost pa v 38. minuti Trdin, a so njegov strel tekmeci blokirali. Zadnji dve minuti, po minuti odmora, je naša reprezentanca odigrala z igralcem vratarjem v polju (v tej vlogi kapetan Žan Janež), a se rezultat ni menjal, čeprav je Janež dvakrat meril, enkrat pa za konec še Suban, a je šla žoga prek gola.

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 18.09.2025 | Futsal U19
    Igranje za Slovenijo je velika čast
    Do začetka tekmovanja nas loči še 10 dni – prvenstvo bo med 28. septembrom in 5. oktobrom potekalo v Kišinjevu, glavnem mestu Moldavije. Slovenija bo igrala v skupini B, kjer jo čakajo obračuni s Španijo, Turčijo in Češko.
  • 17.09.2025 | Futsal U19
    Do prve tekme na EP ključna mentalna priprava
    Do začetka tekmovanja nas loči še 11 dni – prvenstvo bo med 28. septembrom in 5. oktobrom potekalo v Kišinjevu, glavnem mestu Moldavije. Slovenija bo igrala v skupini B, kjer jo čakajo obračuni s Španijo, Turčijo in Češko.
  • 11.09.2025 | Futsal U19
    Znan seznam igralcev za evropsko prvenstvo v Moldaviji
    Evropsko prvenstvo bo med 28. 9. in 5. 10. v Kišinjevu. Slovenija bo igrala v skupini B, njene tekmice bodo Španija, Turčija in Češka. Selektor Tomislav Horvat je obelodanil seznam igralcev, na katere računa.
  • 18.08.2025 | Futsal U19
    Misli pri evropskem prvenstvu
    „Zbrali smo, da ponovimo  ter osvežimo stvari, ki jih bomo uporabili na evropskem prvenstvu. Z jasno željo: da se pripravimo na to prvo tekmo in celo prvenstvo,“ o pripravah spregovori selektor Tomislav Horvat. Reprezentanca je včeraj opravila dva treninga, danes nadaljuje z delom.
  • 08.08.2025 | Futsal U19
    Na priprave na Roglo, septembra EP
    Futsal reprezentanco U19 konec septembra čaka evropsko prvenstvo v Moldaviji, v prihodnjih dneh pa bo reprezentanca pod taktirko selektorja Tomislava Horvata med 17.8. in 21.8. opravila priprave na Rogli.
  • 31.07.2025 | Futsal U19
    Želijo ponoviti leto 2023
    Slovenska futsal reprezentanca do 19 let se je še drugič zapored uvrstila na evropsko prvenstvo. Do začetka tekmovanja nas loči še 59 dni – prvenstvo bo med 28. septembrom in 5. oktobrom potekalo v Kišinjevu, glavnem mestu Moldavije.
  • 20.07.2025 | Futsal U19
    Z bogatimi izkušnjami pomagati do novega uspeha
    Gre za drugo zaporedno uvrstitev Slovenije na prvenstvo stare celine. Med ključnimi nosilci uspeha je kapetan ekipe Lovro Trdin, ki poudarja pomen igranja med evropsko elito in verjame, da lahko ta generacija poseže visoko.
  • 16.07.2025 | Futsal U19
    Medsebojno zaupanje in zdravje sta temelja reprezentance
    Še 73 dni nas loči do evropskega prvenstva selekcij U19. Med 28. septembrom in 5. oktobrom bo potekalo v Moldaviji, v Kišinjevu. Slovenija bo igrala v skupini B, kjer se bo pomerila s Španijo, Turčijo in Češko.
  • 29.06.2025 | Futsal U19
    Uspela generalka za evropsko prvenstvo
    Futsal reprezentanca do 19 let je z zmago proti Moldaviji (3:2) sklenila pripravljalni turnir v Poreču. Varovance selektorja Tomislava Horvata čakajo avgusta priprave, septembra pa odhod na evropsko prvenstvo v Moldavijo.
  • 28.06.2025 | Futsal U19
    Prva zmaga
    Slovenska futsal reprezentanca do 19 let je na po dveh zahtevnih tekmah in dveh tesnih porazih v boju za končno 7. mesto na turnirju Futsak Week dosegla prvo zmago. Varovanci selektorja Tomislava Horvata so s 6:2 premagali Poljsko.

DELI NA