Po nedelji tekme tudi v torek, derbi na Vrhniki

Minulo nedeljo je bil na sporedu 10. krog tekmovanja mladih, liga pa se nadaljuje že danes, 27.4. Vključno z derbijem vrha, Litija (28 točk) prihaja na Vrhniko k Siliku Fortrade (28). Tekma od 20. ure naprej, vključno s spletnim prenosom!

FC Litija – FC Hiša daril Ptuj18:4

Dobrepolje je z zmago v Sevnici potrdil (sedmo) mesto na sredini prvenstvene lestvice. Gostje so zmagali z 18:5, šest golov je k uspehu dodal Nejc Albreht, štiri pa Gašper Tomašič. Sevnica ostaja na 13. mestu, Kristjan Jordan pa je v mrežo Dobrepolja poslal dve žogi.

Vodilna Litija je bila z 18:4 boljša od Ptujčanov, ob polčasu je bilo 10:1, s petimi goli pa se je v prvih 20 minutah izkazal Marko Bjelčević (s 27 goli tudi prvi strelec lige). Drugouvrščeni Vrhničani so gostovali pri Dobovcu in na krilih Jureta Subana (trije goli) slavili s 4:2.

V boju za najvišja mesta ostaja četrtouvrščeni Bronx, ki je v neposrednem videoprenosu tekme s 3:2 porazil KMN Meteorplast, ki ima še točko naskoka pred Primorci (25:24). Domačini so v 11. minuti vodili 2:0, zahvaljujoč avtogolu gostov in zadetku Aleksandra Staniča. Alen Ruis je v 15. minuti znižal na 2:1, Davor Stanišič pa je v 19. minuti z 10-metrovke postavil rezultat polčasa. Aljaž Goznik je v 25. minuti omilil poraz (3:2).

Šesta ekipa lige ŠD Mlinše se je veselila zmage proti devetemu moštvu tekmovanja FK Trzinu. Do 32. minute je bila tekma izenačena, ekipi sta se izmenjali v vodstvu, potem pa je trojec G (Gašper Planovšek, Gašper Trdin, Gal Klopčič) poskrbel za novo zmago ekipi iz Zasavja.

KMN Tomaž je bil s 6:3 boljši od Oplasta. Levji del posla so opravili že tja do 22. minute, ko so domačini povedli 4:1 (dva gola Benjamina Repa), zmago pa je v 38. minuti potrdil Anej Zadravec.

Z remijem, 3:3, pa se je sklenila tekma med osmo in peto ekipo lige. ŠD Extrem je v 17. minuti vodil 0:2 v Oplotnici, domačini so se vrnili z goloma Timoteja Justineka. ŠD Extrem je spet povedel, v 31. minuti je bil uspešen Drejc Kljun. Za remi je v 37. minuti poskrbel Mike Gosnik.