Po najboljših močeh parirale evropskim prvakinjam

Slovenija in Španija sta v Kidričevem odigrali prvo od dveh prijateljskih tekem. Uvodoma so bile aktualne evropske prvakinje boljše s končnim rezultatom 0:11. Jutri se bosta ekipi pomerili še v Celju, tekma se začne ob 18.30.

Pripravljalni tekmi:

Kidričevo, 5.11.
Slovenija – Španija 0:11 (0:5)
0:1 Sotelo (2.), 0:2 Sotelo (3.), 0:3 Sotelo (4.), 0:4 Gonzales (7.),  0:5 Gonzales (13.), 0:6 De Paz (21.), 0:7 De Los Riscos (23.), 0:8 Sotelo (23.), 0:9 Cantero (25.), 0:10 Sotelo (25.), 0:11 De Paz (31.)

Celje, 6.11.
Slovenija – Španija (18.30)

Videoposnetek tekme:

Od 1. do 40.

Španke so pred 200 gledalci v Kidričevem potrdile, zakaj so evropske prvakinje. Od prve do zadnje minute, od prve do zadnje igralke, ki je vstopila na teren so igrale, kot da gre za tekmo, ki šteje za točke. Predvsem pa so gostje demonstirale prvine modernega futsala, ki povezuje fizično pripravljenost s tehnično-taktično podkovanostjo.

Valentina Tuš in Sergeja Kos

Za nameček so gostje spretno izkoristile napake Slovenije, kjer je bila prvo ime kar vratarka Valentina Tuš, ki je obranila številne nevarne strele.

Tako uvod v prvi in drug polčas sta minila v prevladi gostij, ki so v prvih sedmih minutah prvega in drugega dela dosegle kar devet od 11 golov.

Slovenija si je ustvarila dve zreli priložnosti – v prvem polčasu je od daleč poizkusila kapetanka Sergeja Kos, ki je bila v 36. minuti najbližje častnemu zadetku. Po prejeti žogi je z leve strani pomerila z obrata, slovensko veselje je preprečila žoga, ki je končala v okviru vrat.

Izjave po tekmi:

Dejan Kramberger, selektor Slovenije:
„Pred tekmo smo se zavedali, da se pridemo učiti. Da smo izgubili, ni nobeno presenečenje. Španke so pokazale, zakaj so evropske prvakinje in ena najboljših ekip na svetu. To so naše drage učne ure, ki so velika naložba za prihodnost. Nekaj bomo skušali popraviti še na sredini tekmi.“

Sergeja Kos, kapetanka Slovenije:
„Vedeli smo, da nas čaka težka in zahtevna tekma z evropskimi prvakinjami. To je za vse nas tudi lepa življenjska izkušnja. Soigralkam nimam kaj očititati, vse so dale vse od sebe, jutri pa bo še malce boljše.“