Tokratni pregled legionarjev začenjamo na Hrvaškem, kjer je Makarska predvsem zahvaljujoč našemu kapetanu Igorju Osredkarju že v polfinalu državnega prvenstva. Makarska je slavila tudi na gostovanju, kjer je bilo na koncu 5:4. Odločilen gol je dosegel prav Osredkar v 42. minuti, poprej pa je Igor prispeval še dva gola. V polfinalu Makarsko časa Crnica, drugi polfinalni par tvorita Olmissum in Futsal Dinamo.
DP Hrvaške, četrtfinale, 2. tekma, 24.4.
Vrgorac – Novo Vrijeme Makarska 4:5
V četrtfinalu italijanskega pokala smo imeli dva reprezentanta, a nista uspela do lovorike. Alen Fetić zavoljo poškodbe ni mogel pomagati svojemu moštvu Acqua&Sapone Unigross, ki je po kazenskih strelih izpadel v polfinalu. Signor Prestito CMB Matera Dejana Bizjaka se je poslovil v četrtfinalu, Bizjak je dosegel gol, a je bilo to premalo za napredovanje. Pokalni prvak je postala ekipa Italservice Pesaro, ki je v finalu s 5:3 ugnala Feldi Eboli, ki je bila usodna za Fetićevo ekipo.
Državno prvenstvo se nadaljuje 1. maja.
Italijanski pokal, finale, 25.4.
polfinale, 24.4.
Feldi Eboli – Acqua&Sapone Unigross 9:8
četrtfinale, 22.4.
Acqua&Sapone Unigross – Came Dosson 2:1
Todis Lido di Ostia – Signor Prestito CMB Matera 7:6
DP Italije, Serie A, 26. krog, 1.5.
Meta Catania Bricocity – Acqua&Sapone Unigross
Todis Lido di Ostia – Signor Prestito CMB Matera
CDM Futsal Genova – Real San Giuseppe
Se pa končuje prvenstvo v ostalih ligah. V Serie A2 je Napoli Nejca Hozjana z 20. zmago v prav toliko tekmah potrdil napredovanje med elito. Hozjana to pot ni bilo v ekipi, je pa k izjemni sezoni dodal 13 golov v Serie A2.
V dodatne kvalifikacije za Serie A gre Citta di Cosenza (končno 3. mesto v skupini D Serie A2), kjer igra Benjamin Tušar. Konec sezone je za Tjaša Lovrenčiča in njegovo ekipo Saints Pagnano, ki je v svoji grupi Serie A2 pristala na šestem mestu.
V Serie B je pred Žanom Korenom še domača tekma proti Maniagu, na sporedu bo 1. maja. Pordenone zaseda 4. mesto.
DP Italije, Serie A2, skupina A, 22. krog, 24.4.
FF Napoli – Futsal Polistena 7:5
DP Serie B, skupina B, 26. krog, 1.5.
Pordenone – Maniago
Tekst: D.P.
Foto: M24.si