25.01.2019 | 1. SFL
Oplast brez Lebana na Vrhniko, Jontez spet na klopi Sevnice

Ni bilo treba dolgo čakati, pa smo dobili derbi vrha. Danes se bosta v 13. krogu v Litiji pomerila domači klub in branilec naslova prvaka Dobovec Pivovarna Kozel. To je tudi tekma meseca, ki jo boste od 19.55 dalje spremljali v spletnem prenosu na strani www.futsal.si. To je tudi srečanje, ki mu Nogometna zveza Slovenije nameni še nekaj več medijske pozornosti.

Ob tem ne pozabimo: na sporedu so še štiri srečanja: vodilni FutureNet Maribor gosti Ivančno Gorico, v Benediktu gostuje FSK Stripy, na Škofijah Sevnica, na Vrhniki pa Oplast.

1. SFL, 13. krog, 25.1.
Litija – Dobovec Pivovarna Kozel (20.00) (videoprenos na www.futsal.si)
FutureNet Maribor – FC Ivančna Gorica (20.00)
Benedikt avtodeli Džauš – FSK Stripy (20.00)
KMN Bronx Škofije – KMN Sevnica (20.30)
Siliko Mkeršmanc – KMN Oplast Kobarid (20.00)

Prepoved nastopa v 13. krogu 1. SFL:
Denis Totošković (Dobovec Pivovarna Kozel)
Marko Đeković (FC Litija)
Rok Bešter (FSK Stripy)
Nik Klinc (KMN Bronx Škofije)
Nik Zajc (KMN Bronx Škofije)
Nejc Kovačič (KMN Oplast Kobarid)
Aljaž Kusterle (KMN Oplast Kobarid)
Beno Govekar (KMN Sevnica)
Admir Ćosić (Siliko Mkeršmanc)

Brez jamranja

Sevničani so deveti, Bronxi peti, razlika pa šest točk (9:15). Z eno zmago bi jo, razliko namreč, Sevnična razpolovili. Ali to zmorejo, pa bo pokazal čas, bolje rečeno tekma na Škofijah. Domačini so se utirili, rezultati pa so tu: dve zaporedni zmagi v 1. SFL in napredovanje na finalni turnir pokala Terme Olimia.

„Prvi cilj je izpolnjen, zdaj gremo sistematično po drugega. Petkova tekma prinaša ogromno, predvsem pa novim obrazom željnim dokazovanja. Dobro pa vemo, da na nam nasproti ne stoji 9. ekipa 1. SFL, ampak moštvo, ki se bo z nami borilo za 4. mesto in ugodno pozicijo pred končnico! Še vedno me jezi, ker nismo v popolni zasedbi,“ napove tekmo Marko Hrvatin, trener in igralec KMN Bronxa Škofije.

Sevničane bo po krajši bolezni spet vodil Mitja Jontez. „Vrnil sem se, zdaj pa na obisk k mojemu dobremu prijatelju Marku Hrvatinu, za katerega vem, da ni radodaren gostitelj (smeh; op.a.). Zato se bomo kar sami potrudili, da mu vsaj kako točko vzamemo. Nismo v popolni zasedbi, šola, služba in poškodbe so naredili svoje. Si bom sposodil besede bivšega premiera: ne jamramo, smo Slovenci. Mi delamo,“ v svojem stilu tekmo napove trener Sevničanov, ki bodo tudi brez kaznovanega Bena Goverkarja, pri škofjotih manjkata Nik Zajc in Nik Klinc.

Dobro trenirajo

Benedikt je pri eni točki, FSK Stripy jih ima 14, pa svojo bero bi gostje radi še oplemenitili. Tega pred potjo v Benedikt niti ne skrivajo. „Ekipe so na lestvici zelo izenačene. Potrebujemo točke. Treniramo dobro. Če bo pristop pravi, bo tudi rezultat pozitiven,“ napove kapetan gorenjskega prvoligaša Aleš Bešter.

Jeseni je bilo 5:0 za FSK Stripy.

Oplast brez Lebana

Oplast lebdi na krilih zmage proti Litiji, s katero si je nekako odprl vrata za odprt boj za 4. mesto in boljše izhodišče v končnici.  Tekma na Vrhniki je zelo pomembna za obe vrsti – domači Siliko Mkeršmanc ima 15 točk, Oplast dve manj, vmes sta še Bronx (15) in FSK Stripy (14). „Igramo proti ekipi, ki je zelo podobna naši. Z njimi imamo še nekaj neporavnanih računov, saj so nas jeseni gladko nadigrali in porazili. Mi smo še vedno v ritmu toplo-hladno. Praviloma smo doma suvereni, v gosteh ne. Upam in želim si, da bo to pot drugače,“ napove trener Oplasta Saša Leban, ki je zavoljo izključitve na pokalni tekmi to pot na tribuni. Na klopi ga menja Borut Čopi, sicer njegov pomočnik.

„To je zelo pomembna tekma za obe ekipi, da zadržita položaj na tabeli. Oplast igra podobno kot mi, premore pa več izkušenj v 1. SFL. Gostje dvigujejo svojo formo, premagali so Litijo. Pričakujem dobro in borbeno tekmo, na katero vabim tudi gledalce, da pridejo podpreti domačo vrsto,“ pa svojo napoved sklene Mile Simeunovič, trener Silika.

Test za Horvatove ideje

Mariborčani so favoriti proti Ivančni Gorici. Domači trener Tomislav Horvat uigrava ekipo, s tekmeci se ne obremenjuje, ampak išče pot do optimalne izvedbe za čas, ko se bodo delile lovorike. „Treniramo dobro. Pokažimo to še na tekmi,“ pravi Horvat.

„Gostujemo pri ekipi, ki je novi favorit za državnega prvaka. V Maribor prihajamo v nepopolni postavi. Cilj je, da odigramo tako, kot smo igrali v prvem polčasu jeseni, ko smo Mariborčane gostili v Ivančni Gorici. A bo težko, domačin je še okrepil obrambo,“ pa dodaja trener Dolenjcev Jože Gačnik.

Po mariborski lekciji

Tekma meseca, obračun med Litijo in Dobovcem, za obe ekipi ne prihaja v ugodnem trenutku. Razlika pa je predvsem v točkovni beri in dolžini klopi, tu je v prednosti Dobovec. Domačini (so na 3. mestu 1. SFL šest točk za kozli) bodo nastopili oslabljeni, manjkala bosta vodilna strelca ekipe. Gašper Vrhovec (16 golov v tej sezoni 1. SFL) okreva po poškodbi kolena, potreboval bo še 10 dni, da bo pripravljen za vse napore. Zavoljo težav s kilo ne bo niti Anžeta Široka (9 golov v 1. SFL).

 „Smo v najtežjem delu sezone, za nameček so tu še poškodbe,“ nam uvodoma pove trener Litijanov Damir Pertič, ki je v včerajšnjem pogovoru spomnil na zadnjo pokalno tekmo, predvsem pa na pristop, ki naj bi ga imeli njegovi igralci do tekme in futsala.

„Kvaliteta, izredni posamezniki, ki dajejo ekipi širino in kvaliteto, ter povsem futsalu predan trener,“ pa Pertič navrže elemente, ki delajo Dobovec favorita na derbiju. „Gostje imajo veliko igralcev z izjemno futsal kilometrino, kar je zelo pomembno. Nekaj se enostavno ne da pokazati ali narisati na tablo, a se pri teh igralcih s kilometrino vidi, zato so pri njih možne podaje na slepo in podobno. To je njihova največja prednost. Zaradi te kvalitete premorejo izredno „pas“ igro, premorejo najboljšega vratarja in pivota v regiji. Poleg tega so na vseh igralnih mestih izvrstno zasedeni, saj sta na vsakem mestu po dva vrhunska igralca. Če enemu ne bo šlo, je tu enako dober drugi igralec! Zato se moraš na Dobovec pripraviti kolektivno na celotno ekipo. Pri nas pa se nam že pozna, če enem od nosilcev ne gre,“ sklene Pertič.

Pravi derbi

„Pričakovanja so visoka, tekma pa pravi derbi. Ki pa ga ne čakamo v popolni postavi. A kar je, je. Imamo težave. Denis Totošković je kaznovan, Klemen Duščak pa poškodovan. Manjkal bo vsaj deset dni,“ pove trener Kozlov Kujtim Morina, ki priznava, da se takoj pozna, če ni v ekipi dveh tako kvalitetnih mož. Več pa v pogovoru, ki smo ga objavili sinoči.

Tekst: D.P.
Foto: Siliko Mkeršmanc/R.K.

SORODNE NOVICE

  • 27.02.2026 | 1. SFL
    Pet tekem, pet zmag domačinov
    Odigran je bil 18. krog 1. SFL Arhides, v katerem niti ena gostujoča ekipa ni ušla porazu. Primorski derbi, poln zadetkov, je pripadel KMN OPLAST Kobarid, ki je slavil s 5:3. S peto zaporedno zmago se je KMN Sevnica utrdila na tretjem mestu. Avtocenter Crono KMN Kix Ajdovščina je v mestu ob reki Savi klonil s 6:3.
  • 27.02.2026 | 1. SFL
    Še pet tekem, potem pa finalni turnir pokala Terme Olimia
    Petek prinaša tekme 18. kroga 1. SFL. Štajerski derbi bo v Rogaški Slatini, v Dobrepolje prihajajo Trzinci, Sevnica gosti Ajdovce, na Vrhniko prihajajo Mlinše, v Kobaridu bo primorski derbi. Prosta je ekipa THE Nutrition Extrem.
  • 20.02.2026 | 1. SFL
    Škofjoti do točke, trojec zmagal v gosteh
    Vodilni Siliko Vrhnika je zmagal na gostovanju v Trzinu, KMN Bronx Škofije in FK Dobovec sta si razdelila točki, KMN Sevnica je zmagala v Zagorju, Oplast iz Kobarida je bil uspešen v Ajdovščini. Dobrepoljci so v sredo zmagali v Sodražici, prosta je bila ekipa PJ Joco Benedikt.
  • 20.02.2026 | 1. SFL
    Petek prinaša še štiri tekme
    V prvi tekmi 17. kroga 1. SFL Arhides je FK NNIKAS Dobrepolje v gosteh tesno s 3:2 ugnal The Nutrition Extrem. Ostale štiri tekme bodo danes. Vodilni Siliko gostuje v Trzinu, bratski derbi bo na Škofijah, primorski pa v Ajdovščini, za primat ob Savi se bo igralo v Zagorju. Prosta je ekipa PJ Joco Benedikt.
  • 18.02.2026 | 1. SFL
    Tesna zmaga Dobrepoljcev
    To je 5. prvenstvena zmaga Dobrepoljcev, ki so (začasno) skočili na 6. mesto; zbrali so 18 točk. Sodražani so v tej sezoni zmagali dvakrat – na 9. mestu so zbrali 14 točk.
  • 18.02.2026 | 1. SFL
    Derbi za uvod v 17. krog
    V sredo se začenja 17. krog 1. SFL Arhides. Uvodna tekma bo v Sodražici, kjer bo pri THE Nutrition Extrem gostoval FK NNIKAS Dobrepolje.
  • 13.02.2026 | 1. SFL
    Pet tekem, pet domačih zmag
    KMN Sevnica je tesno z 2:1 po preobratu ugnala CREA FC Trzin. Futsal klub Dobovec je s hitrim vodstvom 3:0 usmeril tok tekme in na koncu z 8:2 porazil Avtocenter Crono Ajdovščina. Vrhniški Siliko Futsal, tudi aktualni državni prvak, je v 2. polčasu strl odpor gostov THE Nutrition Extrem iz Sodražice. PJ Joco Benedikt je bil doma s 6:0 boljši od KMN Bronx Škofije, KMN OPLAST Kobarid pa je v 39. minuti dosegel zadetek za domačo zmago proti ŠD Mlinše (3:2).
  • 13.02.2026 | 1. SFL
    Pred nami je 16. krog 1. SFL Arhides
    S tekmami 16. kola se nadaljuje tekmovanje v 1. SFL Arhides. Sevnica gosti CREA FC Trzin, Dobovec Avtocenter Crono Ajdovščina, Siliko THE Nutrition Extrem, PJ Joco Benedikt KMN Bronx Škofije, KMN Oplast Kobarid pa ŠD Mlinše. FK NNIKAS Dobrepolje je prost. Jakob Rems je s 25 goli vodilni strelec lige.
  • 12.02.2026 | 1. SFL
    Začenja se 2. krog glasovanja za naj igralko in igralca leta
    Tudi letos bo Nogometna zveza Slovenije na zaključnem turnirju Futsal pokala Terme Olimia (med 7. in 8. marcem v Podčetrtku) podelila nagrado najboljšemu futsal igralcu in futsal igralki za leto 2025, nagradili bomo tudi najboljšega mladega igralca do 21 let. Začel se je drugi krog izbora.
  • 11.02.2026 | 1. SFL
    Za konec kroga še zmaga Silika
    V zadnji zaostali tekmi kroga sta se v Dobrepolju pomerila domači FK NNIKAS Dobrepolje in Siliko Vrhnika. Zmagovalca je odločil en strel - Val Kmetič je v 3. minuti zadel za vodstvo Vrhničanov, kar se je na koncu izkazalo dovolj za tri točke.

DELI NA