13.06.2025 | Prva liga Telemach
Olimpija pred začetkom priprav predstavila tri novince

Olimpijo so okrepila makedonski reprezentant Dimitar Mitrovski, Veljko Jelenković, ki je član mlade bolgarske izbrane vrste, in povratnik v Prvo ligo Telemach Jan Gorenc.

Šestindvajsetletni Mitrovski se med zmaje seli iz Varaždina, ki mu je v končani sezoni z osmimi goli pomagal do preboja v kvalifikacije UEFA Konferenčne lige. V sezoni in pol je za Varaždince odigral 71 tekem, dosegel pa je 13 zadetkov. Mitrovski, ki je podpisal triletno pogodbo, se v Ljubljano seli v zameno za odškodnino. V taboru državnih prvakov so razkrili, da gre za rekorden prestop v eri predsednika Adama Deliusa.

Makedonski napadalec je nogometno zgodbo začel pisati v dresu Rabotničkega iz Skopja, pred desetletjem pa se je prvič preselil v tujino. V Nemčiji je nastopal za mlajše selekcije Hanse Rostock in Magdeburga, leta 2017 pa se je pridružil mladinski ekipi lizbonskega Sportinga. Pred prestopom na Hrvaško je v domovini igral za Brero Strumico.

Štiri leta mlajši Jelenković je rojen v Novem Sadu, kjer je v dresu Vojvodine tudi začel svojo nogometno kariero. V Srbiji je nastopal še za Bečej 1918 in novosadski Kabel, v začetku leta 2023 pa se je preselil v Bolgarijo, kjer je dve let in pol igral za sofijsko Slavio. Nekdanji kadetski reprezentant Srbije je sredi leta 2023 debitiral v dresu mlade reprezentance Bolgarije, za katero je zbral 12 tekem.

Jelenković, ki se najbolje znajde v osrčju obrambne vrste, je v prejšnji sezoni za Slavio vknjižil 31 nastopov. Zmajem se je pridružil kot prosti nogometaš, zeleno-belim pa je obljubil triletno zvestobo.

Konkurenco v zadnji vrsti zeleno-belih je zaostril tudi Jan Gorenc. Povratnik na slovenske zelenice se v Ljubljano seli iz belgijskega Eupena, v dresu katerega je v končani sezoni odigral 24 tekem. Petindvajsetletnik je zrasel v mladinskem pogonu Krškega, pri katerem je tudi debitiral v Prvi ligi Telemach. Član zmajev je bil že med avgustom 2018 in januarjem 2020, ko se je pridružil Muri, s katero je osvojil naslov državnih prvakov in pokalno lovoriko.

Gorenc je v Prvi ligi Telemach nazadnje nastopal v drugi polovici sezone 2024/25, ko ga je Eupen posodil Bravu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NK Olimpija Ljubljana (@nkolimpija)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NK Olimpija Ljubljana (@nkolimpija)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NK Olimpija Ljubljana (@nkolimpija)

Tekst: PDo
Foto: NK Olimpija

SORODNE NOVICE

  • 01.06.2026 | Prva liga Telemach
    Olimpija potrdila slovo še dveh
    Ljubljansko Olimpijo ob izteku pogodbe zapuščata še Diogo Pinto in Reda Boultam, so sporočili iz tabora zeleno-belih.
  • 29.05.2026 | Prva liga Telemach
    Bessone ni več trener Olimpije
    Iz ljubljanske Olimpije so sporočili, da Federico Bessone ni več trener članske ekipe zmajev.
  • 25.05.2026 | Prva liga Telemach
    Zmaje zapušča peterica, tudi Doffo in Muhamedbegović
    Dres Olimpije je s koncem sezone sleklo pet nogometašev. Po izteku posoje se poslavlja Kelvin Ofori, pogodba pa je potekla Agustinu Doffu, Ahmetu Muhamedbegoviću, Alexu Blancu in Jasminu Kurtiću.
  • 23.05.2026 | Prva liga Telemach
    Za konec zmaga Brava
    Nogometaši Brava so na tekmi 36. kroga Prve lige Telemach premagali Olimpijo z 2:1 (0:1).
  • 21.05.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Olimpija
    Zadnje dejanje letošnje izvedbe Prve lige Telemach se bo odvilo v ljubljanskih Stožicah, kjer se bosta udarila mestna tekmeca.
  • 17.05.2026 | Prva liga Telemach
    Točke ostajajo v prestolnici
    Nogometaši Olimpije so v 35. krogu Prve lige Telemach v Ljubljani premagali Radomlje z 2:1 (1:0).
  • 15.05.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Radomlje
    Znani so vsi potniki v evropska tekmovanja, med njimi ne bo ljubljanske Olimpije, ki bo na zadnji domači tekmi gostila Radomlje. Kdo se bo veselil v Stožicah?
  • 09.05.2026 | Prva liga Telemach
    Veliki derbi prekinjen
    Veliki derbi Maribora in Olimpije je bil zaradi metanja pirotehničnih sredstev na igrišče prekinjen sredi prvega in nato še sredi drugega polčasa, tekma v Ljudskem vrtu pa se ne bo nadaljevala.
  • 08.05.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Olimpija
    Ljudski vrt gosti derbi velikih rivalov. Tako Mariboru kot Olimpiji v letošnji sezoni ne gre po načrtu, lahko vijolice in zmaji ostanejo brez evropske vozovnice?
  • 02.05.2026 | Prva liga Telemach
    Olimpija brez težav čez Primorje
    Nogometaši Olimpije so v 33. krogu Prve lige Telemach premagali Primorje s 3:0 (1:0).

DELI NA