06.02.2019 | Futsal U19
Obetaven remi mladih slovenskih upov

Dober mesec in pol pred začetkom kvalifikacij za Euro 2019 je slovenska reprezentanca do 19 let remizirala s Francijo U21, 4:4 je bilo v Kopru. Za Slovenijo so gole prispevali Jeremy Bukovec (2), Tilen Gajser in Vanč Florjančič.

Slovenija U19 je v prvem polčasu navdušila s kombinatorno in domiselno igro, po 20 minutah pa je bil rezultat 3:3. Naši mladi upi so začeli v postavi Jeremy Bukovec, Max Vesel, Timotej Debeljak, Tilen Gajser, na vratih pa Jure Vetrih. Že v prvi minuti sta kombinirala Bukovec in Debeljak, ki je na koncu meril prek vrat. V 3. minuti je Slovenija izsilila prva dva kota na tekmi, v 8. minuti pa so bili naši mladi upi nagrajeni za vodstvo, gol je dosegel Bukovec. V 9. minuti je na 2:0 povišal Gajser, v 11. in 16. minuti so gostje izenačili, izkoristili so manjko zbranosti v naši vrsti. V 18. minuti je Bukovec po izjemni akciji celotne četvorke dosegel gol za 3:2, Francozi pa so poskrbeli, da se je polčas končal s 3:3.

Pripravljalna tekma, Koper, 6.2.
Slovenija U19 – Francija U21 4:4
(3:3)
1:0 Bukovec (8.), 2:0 Gajser (9.), 2:1 Ouarki (11.), 2:2 Diara (16.), 3:2 Bukovec (18.), 3:3 Declercq (20.), 3:4 Bovesse (25.), 4:4 Florjančič (34.)

Slovenija: Vetrih, Rotar, Debeljak, Vesel, Bukovec, Goznik, Ciuha, Gajser, Osredkar, Mohorič, Vidmar, Kos, Florjančič, Ahčin.

Videoposnetek tekme:

Priložnost za vse

V drugem polčasu je selektor Dobovičnik uvodoma na teren poslal tudi Toda Ciuho, ki je v prvi četverki nadomestil Maxa Vesela. Selektor je v nadaljevanju minute ponudil tudi ostalim igralcem.

„V linije se postavite, malce bolj naprej in malce višje,“ je sredi drugega polčasa opozarjal selektor Dobovičnik, pred tem pa so gostje zabili za 3:4 ob premalo odločni slovenski obrambi.

Nagrajeni v 34. minuti

V nadaljevanju tekme še izvrstna priložnost Bukovca, ki so ga Francozi ovirali, a premalo za akumuliran prekršek. V 29. minuti pa je po podaji Matica Goznika dobro po sredini udaril Vanč Florjančič, a je bil francoski vratar na pravem mestu. Nagrada za trud je prišla v 34. minuti. Najprej je od daleč meril kapetan Debeljak, odbito žogo pa je v gol pospravil Florjančič. Tik pred koncem srečanja je Bukovec stresel okvir vrat.

Tekmo v Kopru sta pozorno spremljala tudi Vlado Močnik, tehnični koordinator futsal reprezentanc in tekmovanj, ter Dušan Razboršek, prvi slovenski selektor in predsednik trenerskega odbora pri KMN pri NZS.

Reprezentanco sta v Kopru podprla in za njo navijala tudi parašportnik plesalec Amir Alibabić ter nekdanji izvrstni trener Edi Pobega