Mladinci Brava v Kranju s Portom

Članska ekipa Brava se letos ni uspela prebiti v mednarodna tekmovanja, bodo pa klub na evropskem odru predstavljali mladinci, ki so si z naslovom državnih prvakov priigrali nastop v UEFA Mladinski ligi prvakov in dvoboj s Portom.

Mladinska zasedba Brava že odšteva ure do prvega obračuna s portugalskim velikanom, ki bo v sredo, ob 18. uri, odigran v Kranju. Ljubljančani se v tekmo s Portom podajajo z dobro popotnico, saj so dobili zadnje štiri ligaške preizkušnje. Četa trenerja Tomaža Petroviča je brez prejetega zadetka premagala ekipe Fužinarja, Dekane, Brežice 1919 in Krko, s 25 točkami na desetih tekmah pa zaseda sam vrh lestvice. Mladinci Bravo so ob osmih zmagah izgubili zgolj s Celjem, remizirali pa s Koprom, v uvodnem krogu državnega prvenstva pa so v Limbušu ugnali Mariborčane. 

Še bolj preprečljiv je v uvodu portugalskega prvenstva nasprotnik Brava. Porto je po desetih krogih še neporažen, modro-beli so v severni skupini, v kateri sicer ni obeh lizbonskih velikanov, nabrali devet zmag, presenetljiv remi pa so minulo nedeljo zabeležili zgolj proti predzadnjemu Moreirenseju. Nogometaši Porta v povprečju zabijejo več kot štiri zadetke na srečanje, na desetih tekmah pa so prejeli 11 golov. 

Upi Brava so doslej zabili enkrat manj zadetkov, 21, tekmecem so jih dovolili sedem, s petimi goli je najboljši strelec ekipe Rok Kopatin, ki je v letošnji sezoni v polno meril tudi v Prvi ligi Telemach. Lahko Bravo v Kranju zaustavi zasedbo Porta, ki je doslej osvojila že 23 naslov mladinskega državnega prvaka?

Vstopnine ni, brezplačne vstopnice lahko prevzamete na dan tekme pred stadionom. Klub organizira brezplačen prevoz za vse člane selekcij Nogometne šole Bravo, proti Kranju bodo krenili štirje avtobusi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nogometna šola NK Bravo (@nogometnasolabravo)

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 01.03.2026 | Prva liga Telemach
    Šiškarji presenetili grofe
    Nogometaši Brava so v 24. krogu Prve lige Telemach doma premagali Celje z 1:0 (1:0).
  • 27.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Celje
    Zadnja tekma 24. kroga Prve lige Telemach bo odigrana v Stožicah. Bravo bo v dvoboju s Celjem proslavil 20-letnico delovanja, kakšen bo rezultatski "razplet" rojstnodnevnega slavja?
  • 22.02.2026 | Prva liga Telemach
    Nova zmaga Maribora
    Nogometaši Maribora so v 23. krogu Prve lige Telemach premagali Bravo z 2:0 (1:0).
  • 19.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Bravo
    Maribor v nadaljevanju Prve lige Telemach še ne pozna poraza, Bravo pa je po treh ničlah vknjižil prvo zmago pomladi. Kdo se bo veselil v Ljudskem vrtu?
  • 16.02.2026 | Prva liga Telemach
    Bravo do prvih pomladanskih točk
    Nogometaši Brava se veselijo prvih točk v nadaljevanju Prve lige Telemach.
  • 13.02.2026 | Prva liga Telemach
    Bravo tudi četrtega novinca našel v Domžalah
    Luka Lukanić je že četrti nogometaš, ki se je to zimo iz Domžal preselil v Bravo. Enaindvajsetletni hrvaški vezist je z Ljubljančani podpisal pogodbo do konca letošnje sezone.
  • 12.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Aluminij
    Dvaindvajseti krog Prve lige Telemach se bo končal v ponedeljkovem večeru, ko se bodo v Stožicah merili nogometaši Brava in Aluminija. Kdo bo igrišče zapuščal bolj zadovoljen?
  • 11.02.2026 | Prva liga Telemach
    Matičič novi vratar Brava
    Benjamin Matičič bo vratarsko pot nadaljeval v golu Brava. Osemnajstletnik, ki je jeseni za Domžale v Prvi ligi Telemach odigral 13 tekem, je s Šiškarji sklenil pogodbo do konca sezone 2027/28.
  • 07.02.2026 | Prva liga Telemach
    Bravo klonil tudi v tretje, točke Ajdovcem
    Bravo je izgubil še tretjo preizkušnjo v nadaljevanju Prve lige Telemach. Ajdovci so do zmage prišli z udarnim prvim polčasom, v katerem so trikrat zatresli ljubljansko mrežo.
  • 06.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Primorje - Bravo
    Prvi obračun 20. kroga bo odigran v Ajdovščini. Tako gostitelji kot gostje bodo iskali prve spomladanske točke.

DELI NA