01.03.2020 | Futsal U21
Mladi nudili izvrsten odpor članski vrsti ZDA

Slovenska reprezentanca do 21 let dobro opravila tudi v drugo zahteven test v Istri. Pomerila se je s člansko vrsto ZDA in v zadnji minuti doživela tesen poraz (2:3), a vnovič navdušila z igro. Gola sta prispevala Vanč Florjančič in Marko Mohorič.

„Začeli smo odlično in zasluženo povedli. Potem pa se je poznala utrujenost in malce padec zbranosti. V nadaljevanju smo prejeli dva gola, a potem z vratarjem v polju prišli do izenačenja. Malce neizkušeno smo v zadnji sekundi tekme dobili gol za 2:3. Ponosen sem na te fante, ki so se izvrstno kosali s ameriško člansko reprezentanco,“ je po tekmi povedal trener Damir Pertič.

Prijateljski tekmi:

28.2.
Slovenija U21 – ZDA 2:2
 (1:1)
1:0 Gajser (2.), 1:1 Pondeca (6.), 1:2 Pondeca (39.), 2:2 Mohorič (40.)

29.2.
Slovenija U21 – ZDA člani 2:3 (1:0)
1:0 Florjančič (5.), 1:1 Machell (23.), 1:2 Machell (31.), 2:2 Mohorič (37.), 2:3 Pondeca (40.)