18.11.2022 | 1. SFL
Le Siliko doma, Dobovcu derbi pred kamerami

Deveti krog 1. SFL je prinesel gostujoče zmage Dobovcu, Mlinšam in KMN Meteorplast Šic baru, domačo čast je rešil Siliko. Denis Kneževič se je z novimi štirimi goli zavihtel na vrh lestvice strelcev.

1.SFL, 9. krog, 18.11.
KMN Oplast Kobarid – FK Dobovec 1:7 (1:4)
1:0 Kovačič (2.), 1:1 Turk (8.), 1:2 Čujec (9.), 1:3 Čujec (10.), 1:4 Cesarec (17.), 1:5 Turk (22.), 1:6 Pasariček (26.), 1:7 Mordej (29.)

KMN Sevnica – ŠD Mlinše 1:2 (0:1)
0:1 Dolinšek (2.),1:1 Homšek (22.),1:2 Lipovšek (28.)

Siliko Vrhnika – KMN Bronx Škofije 5:3 (1:1)
1:0 Berzelak (6.), 1:1 Zajc (9.), 2:1 Đurič (32.), 2:2 Mandir (32.), 3:2 Suban (33.), 4:2 Berzelak (37.), 5:2 Suban (37.)

FK Dobrepolje – KMN Meteorplast Šic bar 1:7 (1:2)
0:1 Goznik (13.), 1:1 Škulj (18./6m), 1:2 Kneževič (20./10m), 1:3 Kneževič (28.), 1:4 Kneževič (31.), 1:5 Ruis (34.), 1:6 Šnofl (39.), 1:7 Kneževič (40.)

Dobovcu uspela evropska generalka

Vodilni Dobovec je na tekmi mesca, spremljali ste jo v spletnem prenosu, tudi v Kobaridu potrdil, da je ujel formo in da v dobrem stanju čaka elitni del lige prvakov, ki jih čaka prihodnji teden. Dobovec je s 7:1 v odprti tekmi porazil Oplast. Povedli so sicer domačini, med strelce se je v 2. minuti vpisal reprezentant Nejc Kovačič. Med 8. in 17. minuto so gostje spreobrnili potek srečanja in po zaslugi Tea Turka (1), Kristjana Čujca (2) in Nika Cesarca s 4:1 dobili polčas. V 2. polčasu je Dobovec upravičil vlogo favorita in slavil s končnih 1:7.

Dragocena zmaga za Mlinše

V 9. krogu je do prve letošnje zmage prišla tudi ekipa ŠD Mlinše, ki je v gosteh tesno z 2:1 premagala Sevničane. Zasavci so po zaslugi Janeza Dolinška povedli v 2. minuti, Posavci pa so izenačili v 2. minuti 2. polčasa, uspešen je bil David Homšek. Dragocene tri točke za goste je priboril Tim Lipovšek, ki je v 41. tekmi v 1. SFL dosegel 26. gol.

Odločitev v zadnji četrtini

Vrhničani so bili doma s 5:2 boljši od Bronxov, ki pa so se pokazali v dobri luči, a je na koncu prevagala domača daljša klop in kvaliteta. Siliko je v vodstvo v 6. minuti popeljal Nejc Berzelak, v 9. minuti pa je izenačil Nik Zajc. V zadnjih devetih tekmah tekme pa so gledalci videli štiri gole. Najprej je za Siliko zadel Uroš Đurić, nekdanji igralec Bronxov. Marin Mandir je v ta isti minuti (32.) poravnal na 2:2, zmago Vrhničanov pa sta potrdila Jure Suban (2) in Berzelak.

Šov Kneževiča

KMN Meteorplast Šic Bar je v Dobrepolju s 7:1 premagal domačina, ki je kljuboval gostom do sredine 2. polčasa. Matic Goznik je v 13. minuti poskrbel za vodstvo gostov iz Ljutomera. Gal Škulj je s 6-metrovke izenačil, prvi strelec 1. SFL Denis Kneževič pa je v 20. minuti z golom za 1:2 postavil končni izid 1. polčasa. V 2. polčasu so zadevali le varovanci trenerja Roberta Grdovića – tri gole je prispeval Kneževič, po enega Aljaž Ruis in Rok Šnofl.