17.05.2021 | Futsal AA
Le Osredkar ostaja v igri za naslov

V Italiji in na Hrvaškem se končujejo državna prvenstva. Po tem tednu pa je v konkurenci za naslov ostal le kapetan reprezentance Igor Osredkar.

Makarska je v 3. tekmi polfinala lovila zmago in napredovanje v finale. Pri tem je bila uspešna, odpor Crnice pa je zlomila v zadnjih petih, šestih minutah. Najprej je anulirala gostujoče vodstvo, potem pa je prav Osredkar s kota podal za vodstvo 2:1 (tekla je 35. minuta), na koncu pa je bilo 3:1 za Makarsko, ki bo igrala četrtič zapored v finalu hrvaške lige.

V 3. tekmi četrtfinala v Italiji pa sta sezono sklenila Alen Fetić in Dejan Bizjak. Fetić zavoljo poškodbe ni mogel pomagati ekipi Acqua&Sapone Unigross, ki je naprej za 1:1 v zmagah klonila v gosteh, potem še doma in hitro sklenila letošnjo končnico, od katere so pričakovali precej več. Konec sezone je tudi za Dejana Bizjaka, njegova ekipa Signor Prestito CMB Matera je namučila vodilno ekipo po rednem delu, Bizjak pa se je na 2. tekmi četrtfinala vpisal med strelce.

V 2. krogu končnica Serie A2 pa je tudi konec sanj za ekipo Citta di Cosenza. Zasedba, kjer igra Benjamin Tušar, je s porazom 4:3 sklenila sezono.

DP Hrvaške, polfinale, 3. tekma, 14.5.
Novo Vrijeme Makarska – Crnica 3:1 (2:1 v zmagah)

DP Italije, Serie A, četrtfinale, 3. tekma, 15.5.
Italservice Pesaro – Signor Prestito CMB Matera 8:3 (2:1 v zmagah)
Acqua&Sapone Unigross – Meta Catania Bricocity 1:2 (1:2 v zmagah)

2. tekma, 12.5.
Meta Catania Bricocity – Acqua&Sapone Unigross 4:3 (1:1 v zmagah)
Signor Prestito CMB Matera – Italservice Pesaro 5:4 (1:1 v zmagah)

1. tekma, 8.5.
Italservice Pesaro – Signor Prestito CMB Matera 5:2 (1:0 v zmagah)
Acqua&Sapone Unigross – Meta Catania Bricocity 7:0  (1:0 v zmagah)

DP Italije, Serie A2, končnica za Serie A, 2. krog, 15.5.
Futsal Polistena – Citta di Cosenza 4:3

Tekst: D.P.
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 06.07.2025 | Futsal AA
    Ostajata na Hrvaškem
    V minuli sezoni sta se na Hrvaškem izkazala tudi Jeremy Bukovec in Nejc Hozjan. Igrala sta za Osijek, ki je prišel do finala državnega prvenstva in tam s 3:2 v zmagah izgubil proti Makarski Klemna Duščaka.
  • 03.07.2025 | Futsal AA
    Znani pari dodatnih kvalifikacij za Euro 2026
    Med 20. januarjem in 7. februarjem 2026 bo v Latviji, Litvi in Sloveniji potekalo 13. evropsko prvenstvo v futsalu za člane. Znano je že 12 udeleženk turnirja, še štiri pa bodo znane po dodatnih kvalifikacijah. Žreb parov je bil opravljen danes v Nyonu.
  • 27.06.2025 | Futsal AA
    Futsal Euro ponovno v Sloveniji: Ljubljana gostiteljica dveh skupin in zaključnih bojev
    Nogometna zveza Slovenije (NZS) z veseljem sporoča, da bo Slovenija kot ena od treh gostiteljic UEFA Futsal EURO 2026 znova odigrala pomembno vlogo na evropskem futsal prizorišču. Ljubljana bo v dvoranah Stožice in Tivoli gostila tekme skupin C in D, dva četrtfinalna obračuna, polfinala, tekmo za tretje mesto in veliki finale.
  • 26.06.2025 | Futsal AA
    Odločen, da se uspešno vrne na parket
    Med slovenskimi reprezentanti, ki so opozorili nase v minuli sezoni, je tudi Klemen Duščak. Makarski je pomagal do naslova državnega prvaka Hrvaške, žal pa v finalu staknil poškodbo, ki je skalila dober vtis sezone.
  • 22.06.2025 | Futsal AA
    Žiga Čeh okrepil prvaka
    Žiga je postal novi član ekipe MNK Bubamara Cazin, ki je letos osvojil domači pokal in naslov državnega prvaka. Ekipi je do uspehov pomagal Igor Osredkar, kapetan slovenske futsal reprezentance. Pred ekipo MNK Bubarama Cazin je nastop v ligi prvakov.
  • 19.06.2025 | Futsal AA
    S slovenskim pridihom v Grazu
    Ekipe nadaljujejo s kadrovanjem in sestavljanjem ekip za novo sezono. Tudi na tujem, kjer so se v minuli sezoni slovenski reprezentanti izkazali. Ambicij pa jim je manjka niti letos. Med ambiciozne sredine sodi tudi novi avstrijski prvoligaš Graz.
  • 08.06.2025 | Futsal AA
    Duščak prvak na Hrvaškem, Gajser v Švici
    V dresu Osijeka, finalno serijo je proti Makarski izgubil s 3:2 v zmagah, sta se izkazala Klemnova reprezentančna kolega Jeremy Bukovec in Nejc Hozjan. V Švici je Futsal Minerva, za njo uspešno igra Tilen Gajser, je tudi na drugi tekmi porazil Mobulu Futsal Uni Bern in osvojil naslov državnega prvaka.
  • 29.05.2025 | Futsal AA
    Kapetan Osredkar do naslova
    Državna prvenstva gredo h koncu. Sinoči je bilo konec v Bosni in Hercegovini, kjer se naslova veseli kapetan reprezentance Igor Osredkar. Sinoči je z ekipo MNK Bubamara še tretjič premagal ekipo iz Mostarja (tokrat 4:2, en gol je dodal tudi Osredkar) in postavil piko na i izjemni sezoni.
  • 24.05.2025 | Futsal AA
    Duščak podajal, Bukovec zadeval, za naslov Osredkar in Gajser
    Že pred začetkom finala je bilo jasno, da bo šlo zlato tudi v Slovenijo: v dresu finalistov Novo Vrijeme (Klemen Duščak) in Osijek (Jeremy Bukovec in Nejc Hozjan) igrajo kar trije slovenski reprezentanti.
  • 12.05.2025 | Futsal AA
    V treh državah v igri za naslov
    Naši reprezentanti igrajo pomembne in vidne vloge v futsal ligah na Hrvaškem, v Bosni in Hercegovini in v Švici.

DELI NA