02.02.2020 | Futsal AA
Kvalifikacije začeli s porazom

Slovenska futsal reprezentanca je s porazom proti Češki (1:3) začela kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2020. Edini gol za našo vrsto je dosegel Matej Fideršek, jutri, v ponedeljek, Slovenija ob 21. uri igra proti Kazahstanu.

Na SP se bo s turnirja prebil le zmagovalec skupine, drugouvrščenega pa čakajo dodatne kvalifikacije. Slovenija na SP še ni igrala, tokrat se zanj poteguje sedmič.

Termini tekem v Brnu:

2.2.
Češka – Slovenija 3:1 (2:0)
1:0 Holy (10.), 2:0 Vnuk (19.), 3:1 Fideršek (35.), 3:1 Koudelka (38./6m)

Ob polčasu 2:0

Čehi so dobili prvi polčas, zadela sta Holy (iz prekinitve) in Vnuk, v drugem delu pa so bili naši igralci podjetnejši. Kristjanu Čujcu je veselje preprečil okvir vrat. Odločitev o zmagi je padla v zadnjih desetih minutah.

Fideršek za 2:1

Ob zaostanku 0:2 se je selektor Andrej Dobovičnik odločil, da v igro pošlje vratarja igralca. V tej vlogi je bil Alen Fetić. Gol upanja je ob izteku 35. minute dosegel Matej Fideršek. Gol je padel po prekinitvi dobrih osem metrov od češkega gola. Domačini so naredili 4. akumulirani prekršek, izvajalec in podajalec je bil Fetić, strelec pa Fideršek.

Slovenija je nadaljevala v tem tempu, v 37. minuti so merili kapetan Igor Osredkar (zadel je stativo) in Kristjan Čujec ter Teo Turk.

Izgubili žogo in tekmo

V 38. minuti pa so Čehi potrdili zmago. Po napaki, ko so naši izgubili žogo, je Žiga Čeh nepravilno oviral Radima Zarubo. Tomas Koudelka je izkoristil priložnost in povišal na 3:1. kar je bil tudi končni izid tekme.

Nocoj je še na sporedu tekma med Kazahstanom in Romunijo, jutri zvečer ob 21. uri pa Slovenija igra prav proti Kazahstanu. Torek je prost dan, v sredo pa se kvalifikacije sklenejo s tekmama Slovenija – Romunija in Češka – Kazahstan.

Slovenija in Češka sta danes odigrali 21. medsebojno tekmo, Čehi so prišli do 11. zmage, Slovenija jih ima devet, leta 2011 pa se je tekma končala z remijem (1:1).

Jutri bo 260.

Slovenska članska vrsta je danes vknjižila 259. uradno tekmo (115 zmag, 40 remijev in 104 poraze). Dosegla je 794 golov in jih prejela 659. Igor Osredkar ostaja rekorder po številu nastopov (155) in zadetkov (77) v dresu Slovenije. Nejc Hozjan in Matej Fideršek sta danes slavila jubilej – 50. nastop za Slovenijo.

Selektor Andrej Dobovičnik je na klopi Slovenije zabeležil 177 tekem (84 zmag, 26 remijev, 67 porazov).