KMN Meteorplast in ŠD Extrem na vrhu

Po 3. krogu 1. SFL se lahko vodilni ekipi pohvalita s po tremi zmagami iz prav toliko tekem. KMN Meteorplast je z 8:2 slavil na domači premieri Postojnčanov. ŠD Extrem se vrača domov z zmago iz Vipavske doline (2:4), v Mariboru pa po drami 5:6 za gostujočo vrsto KMN Benedikt Slovenske gorice.

2. SFL, 3. krog, 3.10.
Svet savn MNK Proteus Postojna – KMN Meteorplast 2:8 (1:2)
1:0 Skopljak (5.), 1:1 Trstenjak (13.), 1:2 Goznik (13.), 1:3 Goznik M. (23.), 1:4 Školiber (26.), 1:5 Tigeli (31.), 1:6 AG Skopljak (34.), 2:6 Šubic (36.), 2:7 Škerget (37.), 2:8 Školiber (39.)

MNK Kix Ajdovščina – ŠD Extrem 2:4 (0:2)
0:1 Kljun (3.), 0:2 Hiti (19.), 1:2 Batistič (23.), 1:3 Pustotnik (35.), 1:4 Belak Vivod (37.), 2:4 Žnidarčič (40.),

KMN Miklavž – KMN Benedikt Slovenske gorice 5:6 (3:2)
1:0 Čolič (2.), 2:0 Kolar Robnik (5.), 3:0 Flajšman (7.), 3:1 Damiš (9.),3:2 Polanec (20.), 4:2 Valenti (22.), 5:2 Filipovič (30.), 5:3 Fras T. (33.), 5:4 Polanec (35.), 5:5 Drašak (40.), 5:6 Hager (40.)

Redki so bili, ki so po 7. minuti tekme KMN Miklavž - KMN Benedikt Slovenske gorice ter vodstvu domačina 3:0, upali napovedati, da gredo točke vendarle v Benedikt. Edin Čolič, Patrick Kolar Robnik in Aljoša Flajšman so poskrbeli za domače vodstvo 3:0, napeti 2. polčas pa sta z zadetkoma zagotovila Alen Damiš in Žan Polanec, ki sta znižala na 3:2. Pa so domačini spet šli na 5:2. V zadnjo minuto so gostitelji stopili s prednostjo 5:4. Mitja Drašak in Dejan Hager sta zadela v zadnjih 60 sekundah in priborila nove tri točke združeni ekipi.

Svet savn MNK Proteus Postojna je sanjsko začel prvo tekmo v domači dvorani. Eldin Skopljak je v 5. minuti poskrbel za domače vodstvo, a so ga gostje v 13. minuti z zadetkoma Adrijana Trstenjaka in Aljaža Goznika spremenili v vodstvo 1:2, v nadaljevanju tekme pa so napolnili mrež domačinov. Z dvema zadetkoma se je izkazal Domen Školiber.

Drejc Kljun, Teotim Hiti, Tomaž Pustovnik in Matic Belak Vivod so z goli botrovali novi zmagi ŠD Extrema, ki je polčas dobil z 0:2, potem pa v Ajdovščini ohranil prednost do konca za 2:4 v Vipavski dolini.

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 16.03.2026 | Državne futsal lige
    Bron v Sodražico, znana finalista U13, začetek končnice v U17 in U19
    V Spodnjem Dupleku sta v prvi tekmi polfinala tekmovanja mladih U19 domačin in FK Dobovec remizirala. Gostje so povedli v 38. minuti z golom Vida PraHa, Gašper Dušej pa je za 1:1 zadel v zadnji minuti. V Dobrepolju pa so gostje iz Sodražice zmagali s 4:0. Gole so dosegli Martin Čop, Pino Zobec, Jaka Janež in Vid Kranjc.
  • 14.03.2026 | Državne futsal lige
    Trzin in Celje povedla v polfinalu
    S tekmama v Pivki in Celju se je danes začel polfinale Ženske futsal lige. Po prvih tekmah boljše kaže ŽNK Celje in Beauty Healing Trzin. V finale napredujeta ekipi, ki prej zbereta dve zmagi.
  • 07.03.2026 | Državne futsal lige
    Nova pokalna lovorika za ŽNK Celje
    V ženskem pokalnem finalu je Celje premagalo Košano s 5:2 in tako ubranilo naslov. Pred tekmo je bila Ines Ermenc nagrajena z lovoriko za najboljšo igralko leta 2025.
  • 06.03.2026 | Državne futsal lige
    Prvakinje v pričakovanju praznika futsala
    ŠD Košana finala v Podčetrtku še ni izgubila – ima dva naslova, za nameček je ŽNK Celje lani le osvojilo, kar jim je še manjkalo. Zdi se, da sta ekipi tudi za to psihološko razbremenjeni. "Tradicija je, da se jo ruši. A ko si v finalu, si tam zato, da zmagaš," je jasen Adamič, ki se nadeja podpore s tribun.
  • 04.03.2026 | Državne futsal lige
    Iz Podčetrtka še niso prišle brez naslova
    Dobili bomo prvaka 31. sezone pokala Terme Olimia in pokalne prvakinje 5. sezone članic. Za naslov pri članicah se bosta borili ŽNK Celje in ŠD Košana. Celje lovi 2. zaporedni naslov, Košana tretjega.
  • 03.03.2026 | Državne futsal lige
    Znana finalista v U15, tekmovanji mladih U19 in U17 h koncu rednega dela
    FK Dobrepolje in KMN Benedikt-Vitomarci sta finalista tekmovanja mladih U15, za bron se bosta pomerila THE Nutrition Extrem in Kix Ajdovščina. Dobrepoljci so izločili ekipo iz Sodražice - na povratni tekmi se je s štirimi goli izkazal Maks Mustar. KMN Benedikt-Vitomarci pa so bili prav tako boljši - Tian Vršič je k zmagi dodal tri gole.
  • 28.02.2026 | Državne futsal lige
    Znana para polfinala
    Nadaljuje se končnica Ženske futsal lige. ŽNK Celje in ŠD Košana sta si kot prvi (bili sta 1. in 2. po rednem delu) zagotovili nastop v polfinalu. Nocoj smo dobili polfinalna para – kot zadnja se je med štiri uvrstila zasedba ŠD Bloke Pletilnica, sinoči pa je to uspelo ekipi Beauty Healing Trzin.
  • 16.02.2026 | Državne futsal lige
    Osmerica v lov na naslov
    Po prvih četrtfinalnih tekmah se zmag veselijo Kix Ajdovščina, NK Duplek in KMN Bronx Škofije – vsi trije so zmagali v gosteh, doma le THE Nutrition Extrem.
  • 14.02.2026 | Državne futsal lige
    Točke v Pivko, Celje in Trzin
    ŠD Košana je na Vrhniki s 5:1 premagala domačinke. ŽNK Celje je bilo v Cerkljah na Gorenjskem z 11:1 boljše od ŽNK Cerklje, domačo zmago je vknjižila ekipa Beauty Healing Trzin, ki je s 6:0 porazila Lukovico.
  • 06.02.2026 | Državne futsal lige
    Za konec še zmaga Trzina
    Za nami je 13. krog Ženske futsal lige. Videli smo tri tekme in tri zmage domačink. Prosta je bila ekipa ŠD Košane, prvenstvo se nadaljuje 14. 2.

DELI NA